CORONAVIRUS Een verrassende aanbieding... Getroffen sectoren krijgen veel steun JOL Walcheren Geen Marathon Zeeuws-Vlaanderen? e medewerkster Rowena. zeeland 4&5 Dat blijkt uit een rondgang van deze krant langs verschillende branche- en koepelorganisaties. Het verbod op bijeenkomsten en evenementen én de regels rond het afstand houden slaan snoei hard toe in de economie. Het kabi net heeft miljarden steun toege zegd, maar premier Rutte riep ook op 'samen door deze crisis heen te komen'. Een deel van de bevolking lijkt dat laatste te doen. Zo blijft 60 tot 70 procent het abonnement op de sportschool doorbetalen, ook al is het gebouw gesloten. ,,Als je als sportschoolhouder bereid bent een deel van het abonnementsgeld te compenseren of je biedt digitale lessen aan, dan zijn mensen vaak loyaal en blijven ze lid'', stelt Ro nald Wouters, algemeen directeur van NL Actief, brancheorganisatie van ruim duizend fitnesscentra. Begrip Ook de Vereniging van Evene menten Makers (VVEM) is blij met de houding van veel Neder- Mensen vragen nauwelijks geld terug voor afgelaste concerten landers. „Mensen willen ons steu nen en vragen nauwelijks hun geld terug voor afgelaste concerten en evenementen. Er is een breed ge voel van begrip. Wij ervaren een groot gevoel van solidariteit'', zegt Willem Westermann namens de VVEM. De vereniging is de actie 'Bewaar je ticket, geniet later' be gonnen. Een fors deel van de mensen be taalt ook de poetshulp door, óók als die al wekenlang niet langs heeft kunnen komen. Bij Helpling, een onlineplatform voor schoon- maakhulp, betaalt ongeveer de helft van de klanten. ,,Wij noemen dat een solidariteitsbetaling, mooi dat veel mensen de schoonmakers blijven steunen'', aldus directeur Michelle van Os. Ook horecabe drijven ervaren veel steun. Er is een waardebonnenactie gestart waarvan veel gebruik wordt ge maakt. Het is wel de vraag hoelang de solidariteit zal duren, stelt Martin Appelo, psycholoog en gedrags therapeut. ,,Je moet je die solidari teit wel kunnen veroorloven. Men sen die het nu zelf minder hebben of minder gaan krijgen, zullen als eerste egoïstischer worden.'' Hoe langer de crisis doorzet, hoe meer moet blijken 'hoe dik het laagje vernis van onze solidariteit is'. P4 Coronacrisis In deze tijd leren we onze kinderen goed kennen maandag 20 april 2020 Nieuwsmedia Nummer 2 van vorig jaar, Leendert van der Lugt, loopt 'm solo toch Blader verder en vind onze aanbieding elektrische fietsen. Dat is het U&IC&G&van Albert Heijn (ttl) p* j Kijk op de site bij /video Hou vol! PZC-drone ziet hoopvolle boodschappen Solidariteit onder bevolking is groot Nederlanders proberen elkaar door de coronacrisis heen te helpen. Veel mensen houden (sport)abonnementen aan, steunen de horeca met tegoed bonnen, vragen geen geld terug voor concertkaartjes en beta len de schoonmaker door. Sanne Schelfaut Cyril Rosman Den Haag —Willem Westermann, VVEM »P7 Veel Wind 19°C pzc.nl Ook voor het laatste cfk regionale nieuws Jaargang 262 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,95 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging 8 711688 55555 »P21

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 1