Er zou worden begonnen met de 100-plussers 16 NIEUWS #NL BLIJFT THUIS Nu online: 'Mijn zoon Max koerst recht op zijn doel af' if* ftt*? ?i /nlblijftthuis Coronakijktips: series die je moet hebben gezien VIDEO Hartverwarmend: Zwolle vanuit de lucht gefilmd tijdens de coronacrisis Live op Facebook schiet Marije zwangere vrouwen te hulp Nederland houdt de moed erin. U ook? Mail ons uw tips en bijdragen: NLblijftthuis@dpgmedia.nl En dan werken je dochters ook nog eens in de zorg De eerste zin Vier van de vijf leden van de Brabantse familie Oplaat weten hoe het is om midden in de virushaard te werken. Gelukkig ebt de druk weg als er kan worden gelachen. Je zou ze willen omhelzen, een voor een, zoals zoveel mensen in de zorg. Deze vier stille helden uit één Brabants gezin. Eerst maar even voorstel len. Floor (27), de jongste dochter, werkt in Vianen bij zorginstelling Zorgspectrum. Maaike (29), de oudste dochter, werkt bij Ama rant - momenteel in Bergen op Zoom - een instelling voor men sen met een verstandelijke en lichamelijke beperking. Manlief Martin (59) werkt bij thuiszorg Careyn in Breda. En moeder Hilde Oplaat (58), degene die ons mailde, werkt bij Avoord zorg en wonen op de locatie Rijserf in Rijsbergen. Er is nog een zoon in het gezin, maar die heeft een technisch be roep, zegt ze aan de telefoon. Zij en haar man werken al ruim der tig jaar in de zorg. ,,We hebben elkaar ontmoet in een bejaarden huis.'' Nee, ze hebben hun doch ters niet gestuurd in hun beroeps keuze: „Blijkbaar zit het in de ge nen want ze hebben allebei hun draai gevonden in de zorg.'' Zwaar Het vaak zware werk - met veel overuren - oogst nu meer waar dering dan ooit. Dat is fijn, be aamt Hilde Oplaat, maar ze hoopt toch ook dat het niet blijft bij schouderklopjes en applaus. ,,We doen het werk allemaal graag, alleen omdat je geen idee hebt Uw foto's wat Covid-19 precies is en waar het heengaat, maakt het de zorg vermoeiender dan anders. Het zou mij straks niet eens om meer salaris gaan, maar je hoopt dat de vakbond door wat we nu laten zien wel sterker staat om betere arbeidsvoorwaarden te regelen.'' Net als veel collega's krijgt dit Brabantse zorgkwartet nogal wat voor de kiezen. Er is veel verdriet, sommige cliënten sterven onver wacht. ,,Onze dochters kunnen gelukkig hun hart luchten op het werk. Er werken psychologen nauw samen met het team. En we bellen veel. We konden videobel len met Pasen omdat we toevallig allemaal vrij waren. We steunen elkaar waar we kunnen. En door onze gezamenlijke humor lachen we veel. We eindigen onze ge sprekken altijd met het nummer van Bl0f: Hou vol, hou vast." Trots op... ,,Ik ben trots op onze oudste zoon Max van 17. Nu hij ver plicht thuiszit, zit hij niet bij de pakken neer maar geeft hij zijn droom verder vorm. Max wil al van jongs af aan een eigen be drijf opzetten, en nu heeft hij onlangs 'Blendore' ingeschre ven bij de Kamer van Koophan del. Hij importeert blenders waarmee je je eigen drankje of maaltijd maakt. De beker van de blender kun je overal mee naartoe nemen. Twee weken geleden had zijn broertje koorts. We wisten niet of het corona was, maar Max kon niet naar zijn werk in de supermarkt. Hij heeft toen voor 25 euro onze keuken volledig schoongemaakt. That's the spirit. Ik ben er trots op dat onze zoon deze tijd gebruikt om zijn droom waar te maken in plaats van te dromen in zijn bed.'' Marianne de Boer, Nijkerk. Wim Daniëls t>e COROHA *.**7c x -1 1 V -fJG Yt Neem een woord en voeg er een letter aan toe. Niet aan het begin of eind, maar ergens erin. Geef het nieuwe woord ook een omschrijving, bijvoorbeeld: gebeurteniks een gebeurtenis van niks. maandag 20 april 2020 GO 'We steunen elkaar waar we kunnen: Hou vol, hou vast' Bob van Huët Taalliefhebber Wim Daniëls verzint vermakelijke thuisop- drachten tegen de verveling, om alleen of samen te doen. twitter.com/wimdaniels 5 - Hans Kopp fietste een kla vertje vier bij Malden. Hij daagt u uit ook te 'figuur- fietsen of -wande len'. 31 13 95 9? 33 3j VI V! ft 11 li Hl V» H» J S Sl Si 5V 55 5* 58 SJ 60 6f £3 $<f 15 66 n-a h b u n >3 7s In Huize Willink in Den Bosch hangt de lockdown- aftelkalender. Trijnie Smith en haar man kregen deze troostknuffels voor 'die arm om je heen'. Schrijvers be denken de eer ste zin van een boek over co- rona.Vandaag Kristien Hemmerechts (64), onder meer bekend van Het verdriet van Vlaanderen. DOCHTER MAAIKE MOE ER HILDI DOCHTER FLOOR NEDERLANDSE DROGISTEI SERVICE B.V.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 16