'Alleen op papier zijn we arm' GELD GELUK Joy en John komen in aanmerking voor de voedselbank, maar ze willen er geen gebruik van maken. Joy John Beste koop Slechtste koop Joy: ,,Mijn lijf werkt anders. Ik ben spastisch, door zuurstoftekort bij de geboorte. De artsen dachten dat ik nooit volwaardig zou kunnen functioneren.'' John: ,,Je hebt het tegendeel volop bewezen.'' Joy: ,,Als je zoiets hebt als ik, hoefje niet te werken. Het Nederlandse sys teem zorgt voor je. Dat begint al bij scholing. Ik ging naar een mytylschool, regulier onderwijs voor kinderen met een handicap, maar dat vind ik beslist geen echte opleiding.'' John: ,,Met jouw verstand is niets mis.'' Joy: ,,Ik heb universitair denkniveau.'' John: ,,Ik heb middelbaar economisch beroepsonderwijs gedaan, maar wilde niet van cijfers mijn werk maken.'' Joy: ,,Als je heel creatief bent, is dat niets voor je.'' John: ,,Toen Joy zwanger was ben ik begonnen met meubels ontwerpen, zodat zij voor onze baby zou kunnen zorgen vanuit haar rolstoel. Die maak ik nu ook voor anderen.'' Joy: ,,Al ons werk verkopen we via onze stichting. Dat was de beste oplossing, omdat ik een Wajong-uitkering heb. Vóór we die stichting hadden, werd alles wat we verdienden afgetrokken van die uitkering. Ik vond het lastig dat ik wel werkte, maar er niet voor werd beloond.'' 6 Gezamenlijk netto-inkomen 0 - €3000 €3000 - €4500 €4500 - €6000 €6000 of meer Joy Moonen (44), influencer en adviseur, geeft lezingen. John Moonen (50), maakt meubels voor mensen met een anders werkend lijf. Joy en John huren een benedenwoning met tuin in Arnhem, waar ze wonen met dochter Star (16). Joy: ,,Een ligbad. Mijn spieren ontspannen in warm water. Ik kan de tillift zelf bedienen, dus ik heb geen hulp nodig.'' John: ,,Een televisie, toen voor 1000 gulden. Hierop zag ik Joy voor het eerst. We hebben lang plezier van deze tv gehad.'' Joy: ,,Een zwarte jurk met split, voor 100 euro. Toen de verkoopster hem droeg en ging zitten, viel de jurk mooi. Bij mij niet. Ik heb hem weggegeven.'' John: ,,Een zaag, voor 90 euro. Goedkoop en snel in huis. Maar goed koop bleek duurkoop.'' TEKST EDITH ANDRIESSE FOTO KOEN VERHEIJDEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 86