Toptuin dankzij tutorial Aan de slag met je eigen kruidentuintje Verse kruiden vind je in de supermarkt, maar kun je ook zaaien. Houd ze binnen tot begin mei, daarna kunnen ze naar buiten. 24 Je tuinierskills kun je prima aanscherpen met behulp van tutorials. Deze (moes)tuiniers maken online instructiefilmpjes die de moeite waard zijn. Op YouTube: Op Instagram: TIP Krulpeterselie krult mooi en kun je lang bewarenmaar platte peterselie is aromatischer en groeit gemakkelijker. Peterselie Rozemarijn Bieslook TIP Graaf je toef bieslook elke twee tot drie jaar in maart op en verdeel in kleinere polletjes. Dat geeft de planten een groeiboost, k waardoor je veel meer kunt knippen. Salie Oregano TIP Rozemarijnhaantjes zijn dol op de blaadjespluk de kevers eraf. TIP De bloemen zijn mooi en erg geliefd bij bijen, hommels en vlinders. TIP Let op voor het roze ma rijnhaantje dat lust ook salie. Pluk de kevers weg. Bijen en hommels zijn gek op de prachtige blauwe bloemen. ZATERDAG 18 APRIL 2020 GO Hovenier Jurgen Smit laat op het kanaal Tuinmanieren zien hoe je woekerende bamboe voorkomt, kuipplanten bemest en nog veel meer. Moesmeisje Kim Nelissen maakt korte filmpjes waarin je haar onder meer knoflook ziet planten en slakken bestrijden. Tuinieren met Romke: onze eigen Romke van de Kaa vertelt hoe je meer vogels in de tuin lokt en een bloemen tuin aanlegt. Eigen Huis Tuin geeft vooral veel uitleg bij hardcore klussen, maar tuin man Tom Groot legt ook graszoden en toont hoe je een bloembollenpot beplant. Zoek haar account @zilverblauw en zie zelfbenoemd 'stokroosinfluencer' Anki Wijnen in de weer met stok rozen. Bloemist @annevanmidden maakt inspirerende filmpjes over boeketten uit eigen tuin. @marleenvanes deelt recepten uit haar eetbare volkstuin. @keesdeboon noemt zichzelf moestuinmaniak en op zijn account zie je waarom. Plek: Zon of lichte schaduw. In pot: Geef twee keer per week water en elke twee weken vloeibare voeding. Wanneer: Zaai of plant elk jaar opnieuw, tussen nu en juni. Oogst: Het hele jaar door; in een zachte winter blijft peter selie 's winters groen. Onderhoud: Pluk de stelen telkens van onderaan. Laat de peterselie na de winter in bloei komen, de bloemen zijn mooi én trekken massa's nuttige insecten aan. Plek: Volle zon. Droge grond. In pot: Geef maximaal één keer per week water en extra voeding in juni. Wanneer: Plant in april of mei. Zaaien duurt erg lang. Oogst: Het jaar rond. Rozema rijn blijft groen in de winter. Onderhoud: Snoei in de lente, na de bloei. Zet de pot 's winters onder een afdak, of verhuis hem naar de koude serre; de combinatie van vorst en nat is dodelijk voor jonge rozemarijnplanten. Plek: Lichte schaduw of zon. Voedzame, vochtige grond. In pot: Geef twee keer per week water en elke maand vloeibare voeding. Groeit prima in een smalle bak op de vensterbank. Wanneer: Zaaien of planten kan tot juni. Oogst: Tussen nu en september. Onderhoud: Begint bieslook bloempjes te vormen, knip dan alles tot op de grond af. Er volgt snel weer vers groen. Heb je veel bies look, laat dan de helft in bloei komen voor de bijen en hommels. Kruidig tuinieren LAURENCE MACHIELS Plek: Volle zon. Normale tot droge grond. In pot: Geef maximaal één keer per week water en één keer voeding in april. Wanneer: Zaai of plant in april of mei. Oogst: Het jaar rond. Salie houdt z'n blaadjes in de winter. Onderhoud: Snoei in april en na de bloei (september). In de winter mag salie niet nat staan zet de pot desnoods onder een afdak. Zorg dat er geen water in het schaaltje blijft staan! Plek: Volle zon. Normale tot droge grond. In pot: Geef één keer per week water en elke maand vloeibare voeding. Wanneer: Zaai of plant tussen april en september. Oogst: Van april tot augustus, laat de plant daarna bloeien. Onderhoud: Splits een pol oregano elke drie jaar in drie tot vier nieuwe planten. FOTO 'S SHIITTFRSTOCK rS-DVSSnT

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 72