tr I Dirk van der Jagt: ,,Als ik klompen en bretels draag, ben ik gewoon in mijn element." foto johan van der heijden 'Als die pallets eenmaal branden, is het een verloren zaak. De brand heeft veel impact op mijn leven gehad' 7 - viiu in; in iiiii.it vooit kamtteiy, vi lli IIIHK VOOR JMIETTEIV s DIRKVANDERJAGT PASPOORT^ ,,Het was m'n eigen schuld. Ik had afval ver stookt in een wei, vijftien meter van m'n pal lets vandaan. Maar de wind draaide en het dode gras ging branden. Als ze nu maar twintig centimeter van de rand af hadden gestaan, was er niks in de weg geweest, maar ze stonden er net overheen. Als die pallets eenmaal branden, is het een verloren zaak. De brand heeft veel impact op mijn leven gehad. Nog steeds voel ik spanning op momenten als oudjaar, tijdens droge zomers en als er ergens een pyromaan rondloopt." ,,Ik was redelijk goed verzekerd, maar niet voor alles. De betonplaten die door de hitte waren geklapt en het opruimen hebben me veel geld gekost. Ik heb nooit overwogen te stoppen. Ter wijl het bedrijf nog in brand stond, kocht ik meteen een hele partij pallets. The show must go on! Wat mij goed is bijgebleven, is dat ik die avond aan tafel zat met Ella en de kinderen, Linda was 1, Adriënne 3 en Liesbeth 7 jaar. Als ze ouder waren geweest, hadden ze het zielig voor me gevonden. Maar ze vroegen: 'Papa, nu heb je zeker geen palletten meer?' Zonder dat ze het wisten, sleepten ze me door de sores heen." ,,Dat was eigenlijk een flauwekulletje. Een kleine hint in de hoop dat iemand in het be drijf zou komen. Na tien jaar hadden ze nog geen interesse, maar kwam er wel een nieuwe auto. 'Papa, je zet er toch wel weer 'en dochters' op hè?', vroegen ze toen. De oudste komt nu in het bedrijf en de middelste werkt ook voor me. Ik ben 64, maar ben nog lang niet van plan om te stoppen met werken. Mijn enige doel is om een gezond bedrijf door te geven." ,,Als ik klompen en bretels draag, ben ik ge woon in mijn element. Die slogan die erbij staat, dateert van ruim dertig jaar geleden. Het was de tijd dat bij Mosseldag de straten nog werden versierd en optochten werden georga niseerd. Van een oude kar waar ik nog mossels mee had geleurd, maakten we samen met de buren een showkarretje. Dat was prachtig, de kar hing achter m'n oude Eend en kinderen waren verkleed als Petje Pitamientje. Ik wist er niks van, maar mijn overbuurvrouw Marjolein had op het laatst 'Naar de bakker voor kadetten, naar Dirk voor paletten' erop geschreven. Die slogan vond ik zo mooi gevonden, dat ik die er altijd in heb gehouden." GO ZATERDAG 18 APRIL 2020 I -• HANDELSONDERNEMING Yerseke Tel. 0113-574000 Dirk van der Jagt is op 2 ja nuari 1956 gebo ren in Yerseke. Hij had altijd de droom om eigen baas te worden, maar werkte de eerste jaren voor verschillende werkgevers, onder meer op een kokkelboot en in de mossels. Ook werkte hij als internationaal chauffeur bij Minnaard Trans port in Krabben- dijke. In 1985 begon hij zijn eigen bedrijf. Als directeur van Handelsonderne ming Dirk van der Jagt BV heeft hij zo'n twintig man in dienst. Naast de handel in pal lets en kisten is hij ook actief in het onroerend goed. Zo heeft hij in Yerseke een eigen bedrijven- terreintje met de toepasselijke naam Dirksland. Dirk van der Jagt is getrouwd met Ella en heeft drie dochters en zeven kleinkinde ren. Dat hebt u ervaren toen in 1990 uw hele be drijf in vlammen is opgegaan. U hebt uw bedrijf elders herbouwd. Bent u er beter uitgekomen? "€?9PIE|m&£V -r- s Staat er daarom 'Dirk van der Jagt en doch ters' op uw pick-up? En wat zeggen dat stripfiguurtje van u en die bijzondere slogan achterop de auto over u? - V-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 55