DOORDEWEEKS II 9 zaterdag 18 april 2020 Vuuren. „Doordeweeks ben ik altijd bezig bij klanten. Nu werk ik bij voorbeeld aan een tuin die we eerst hebben bestraat en vervolgens gaan beplanten. Dat soort klussen doe ik al 31 jaar met heel veel plezier. Maar ik ben altijd onder de mensen, krijg veel vragen van mijn klanten en heb ook thuis niet gauw rust. Dan moet ik bijvoorbeeld nog offertes opma ken en versturen. Kortom: ik móet doordeweeks een heleboel dingen. En als ik dan 's weekends het water op ga, laat ik dat allemaal los." Winter Omdat hij er zo verzot op is, beperkt Van Vuuren zijn hobby niet alleen tot de zomermaanden. Integendeel. De wind is vaak beter als het minder warm is. Dus ook in de winter trot seert Van Vuuren het ijskoude water van de Noordzee. ,,Dan trek ik een wetsuit aan dat me goed warm houdt, een speciale muts én hand schoenen. Afgelopen winter ben ik zelfs wezen snowkiten in Noorwe gen. Dat is eigenlijk hetzelfde als ki- tesurfen, maar dan in de sneeuw." Woestezee Dat laatste deed hij met vrienden, maar als hij het water op gaat, gaat Van Vuuren normaal gesproken al leen. ,,Vanwege de veiligheid let ik er wel op dat ik niet in mijn eentje op zee ben. Dat spreken we niet zo zeer met elkaar af. Maar als het waait, weet ik vrijwel honderd procent ze ker dat er nog andere kiters zijn. Dan houden we elkaar een beetje in de gaten." Maar bang op het water, dat is hij nooit. ,,Ik vind het juist gewel dig om me op zo'n woeste zee bege ven. Dan denk ik: wauw, dat dit kan, dat ik hier gewoon zonder dat ik ge vaar loop tussen die golven kan va ren!" Doordeweeks werk je voor de baas. Zet je 's avonds de wekker en prop je 's ochtends vier boter hammen in je blauwe broodtrom mel. Elastiekje eromheen. Maan dag, dinsdag, woensdag, donder dag, vrijdag... en dan is het week end: tijd voor je hobby. Je bent scheidsrechter bij het voetbal, lotusslachtoffer bij de EHBO, trekt de balletjes bij de bingo. Leuk. Weekend. Elodie Kint Als ik op het water sta, met die vlieger strak in de lucht, dan lijkt alles van me af te vallen. Dat is voor mij het ultieme gevoel van vrijheid", ver telt Paul van Vuuren (60) uit Zaam- slag. Doordeweeks runt hij zijn eigen bedrijf voor tuinaanleg en -onder houd en in het weekend gaat hij, als de wind het toelaat, kitesurfen aan de Zeeuwse kust. ,,Ik ben vanwege mijn werk voornamelijk op de weekenden aangewezen, maar dan moet het na tuurlijk wel waaien. Als het waait, dan ga ik. En dan zoek ik, afhankelijk van waar de wind zit, een goede spot. Is het een zuidenwind, dan ga ik naar Borsele. Bij een noordwest- of zuid westenwind ga ik naar het Zwin; naar Hoofdplaat of Cadzand-Bad. Daar is het heel erg mooi en weids." Het geeft me het ultieme gevoel van vrijheid - Paul van Vuuren vinden, maar dat kan nog lang ge noeg." Dus toen Van Vuuren zag dat er op het strand een lesje kiten bezig was, besloot hij spontaan mee te doen. Hij was meteen verkocht. ,,Ik had wel wat lessen en coaching nodig, hoor. Het was nog best een gedoe om de techniek onder de knie te krijgen. Maar ik vond het al vanaf het begin heel erg leuk om op het water te zit ten", vertelt hij. ,,Het geeft me het ultieme gevoel van vrijheid. Ik ben dan heel even helemaal alleen." Loslaten Precies dat maakt het kiten ook zo'n aangename aanvulling op zijn dage lijkse werk als hovenier, zegt Van Zijn hobby is, zoals Van Vuuren dat zelf zegt, 'een beetje uit nood ge boren'. ,,Vroeger ging ik er elk week end samen met mijn vrouw op uit. Maar ze sukkelt nu een beetje met haar gezondheid, dus dat gaat niet meer. Een paar jaar geleden gingen we daarom ook drie weken op va kantie naar de Zeeuwse kust. We za ten in Cadzand-Bad en ik had mezelf voorgenomen om me op een leuke manier bezig te houden. Veel men sen van mijn leeftijd voelen zich te oud om nog een nieuwe uitdaging aan te gaan. Maar ik ben nog gezond, heb dankzij mijn werk een goede conditie en vind het leuk om nieuwe dingen te ontdekken en te onderne men. Ik kan mezelf heel oud lopen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 37