Deur nog dicht voor weeskind VVD Veere wil ook in de winter gasten op minicampings toestaan Vrijwilligers bezorgen voor twee maanden dierenvoer 7 MIDDELBURG De gezamenlijke kerken deden een dringend be roep op Middelburg, en een paar honderd inwoners onderteken den een petitie. Maar de ge meenteraad schuift Middelburg niet naar voren als gemeente om alleenstaande vluchtelingenkin deren uit Griekse kampen op te vangen. Behalve de maatschappelijke verzoeken deden ook de fracties van ChristenUnie en PvdA don derdag een beroep op de ge meenteraad en het college van B en W. Hun motie kreeg te wei nig steun; wel van oppositiege noten D66, GL en SP, niet van de gehele coalitie van CDA, LPM, SGP en VVD. Het is 'een bijzon der verzoek in een bijzondere tijd' erkende CU-raadslid Cle ment Remijnse. ,,Maar de op vang in de overvolle kampen wordt door de coronacrisis extra verzwaard. Ter voorkoming van een medische en humanitaire ramp kunnen we niet wegkij ken." Dat doet Middelburg ook niet, stelde wethouder Chris Dekker (SGP). ,,De provincie heeft het voortouw genomen in de gesprekken over extra opvang en praat met de grote Zeeuwse gemeenten. Wij zijn dus bezig." Dat stemde de coalitiepartijen tevreden. ,,Bovendien doen wij al veel met ons asielzoekerscen trum", reageerde Corné de Voogd namens de SGP. ,,Eerst zijn andere Zeeuwse gemeenten aan de beurt." Dat vonden ook LPM, CDA en VVD. Vlissingen besloot in maart al te wachten op initiatieven van het Rijk. Veere besloot donder dagavond juist wel vluchtelin genkinderen te willen opvan gen. Met uitzondering van twee van de drie VVD'ers vond de hele gemeenteraad dat jeugdige vluchtelingen uit de Griekse op vangkampen welkom zijn in Veere. Marin van den Berge en Marja Osté van de VVD vinden dat het Rijk moet beslissen of en waar die kinderen worden opge vangen. BEGINNEND ONDERNEMER ZORGEN Af en toe zet Suzanne van der Sluijs de muziek lekker hard in haar eetcafé De Lamme Goedzak in Vrouwenpolder. Dat doet ze niet om de gasten te plezieren, die zijn er immers niet, maar om niet steeds te moeten nadenken of het lukt haar eetcafé te redden. Zondag 15 maart moest de dertigjarige haar zaak sluiten net als die andere Nederlandse horeca-on- dernemers. Voor haar kwam dat op een heel ongelukkig moment want nog geen maand eerder had ze De Lamme Goedzak overgeno men. ,,Een droom was werkelijk heid geworden, want dit wilde ik al lang." Voor februari werkte ze als evenementenorganisator. Ze kon haar droom laten uitkomen toen ze hoorde dat de uitbater van De Lamme Goedzak zou stoppen. De start van haar eetcafé, zegt ze terugkijkend naar de dagen mid den februari, was geweldig. ,,We willen dat het echt het sociale middelpunt van Vrouwenpolder wordt. We kregen die dagen zo veel mensen over de vloer dat dat leek te lukken." Traantje gelaten Ook de weken daarna ging het goed. Het was met recht een vlie- gende start, aldus de onderneem ster. Maar toen kwam zondag de 15e maart het bericht dat de zaak om 18.00 uur moest sluiten. ,,Ik zag dat wel een beetje aankomen. Maar als je dan echt hoort dat het moet, dan raak je wel in paniek. Want hoe moet je als beginnende ondernemer nu verder? Hoe moet het met al je schulden? Toen heb ik echt wel even een traantje gela ten." Twee dagen later kwam het be richt dat de afhaalservice door kon gaan. ,,Dat was het teken er weer met volle kracht tegenaan te gaan. Want bij het eetcafé hebben we ook een frituur en sinds die dag geven we daar al onze aandacht aan." Daarnaast probeert ze zoveel mogelijk initiatieven te ont plooien om te kunnen overleven. Om omzet te genereren en zoveel mogelijk kosten te dekken. Zo be zorgt ze ook friet en snacks aan huis en konden de inwoners bij haar paasbrunches bestellen. ,,We leverden maar liefst 77 brunches voor 2 personen." Tijdens dat be zorgen merkt ze dat in Vrouwen polder best nog wel veel ouderen wonen die niet naar buiten dur- Hoe moet je als beginnende ondernemer nu verder? ven. ,,Dan is zo'n bezorgservice een uitkomst." Ze ervaart ook dat leveranciers helemaal niet tot het uiterste gaan om hun tegoeden te innen. Inte gendeel. Ze kreeg zonder proble men uitstel van betaling bij meer dere groothandels. Ook was de bierleverancier bereid een halfvol vat terug te nemen. ,,Dat is toch echt bijzonder." De coronacrisis betekent wel dat oproepkrachten niet meer nodig zijn. ,,De twee vaste krachten, die hebben we nog. Die draaien de fri tuur." Zelf is ze bezig de zaak ver der op te knappen. ,,Er is nog volop schilderwerk." Ook denkt ze na over hoe ze straks met het ander- halvemeterbeleid haar zaak kan runnen. ,,Wat tafeltjes eruit, dat lukt wel." VLISSINGEN Bij de één staat een winkelwagen klaar achter het hek, op een ander adres wordt chauffeur Sanne van Prooijen gevraagd de maxi-zak hondenbrokken met een slin ger de gang in te krijgen. De Dierenvoedselbank houdt vandaag (en hield gisteren) grote uitdeelrondes op Wal cheren. Zo'n honderd huisdierenbe- zitters in geldnood krijgen voor twee maanden voer en kattengrit voor hun dieren. De operatie trekt de opslag van de Dierenvoedselbank Wal cheren goeddeels leeg, zegt oprichter Jolanda Lichten berg. Omdat de normale don derdagse uitdeelbijeenkomst bij Roat in Westerzicht door corona niet door kan gaan, rij den vrijwilligers de spullen rond vanuit Vlissingen over heel Walcheren. Voor de harde kernvrijwilli- gers Annie Gabriëlse en Petra Goethals, die helpen met het inladen, is het een uitje om weer te kunnen helpen. Ze kwamen met versierde fietsen aan. Met die fietsen halen Pe tra en Annie ook donaties op; zondag nog, vijftien kilo brok ken uit Serooskerke. Volgens haar zou het een klein beetje verlichting geven als bij wijze van proef een aantal bedrij ven de komende winters ook gas- ten mag ontvangen. Ze doelt dan met name op minicampings. Die mogen tot nu toe alleen gasten ont vangen van medio maart tot half november. Het liberale raadslid wil dat eind dit jaar, bij wijze van proef, ze ook na die periode gasten mor gen ontvangen. 'Lucht geven' Ook José de Buck (DTV) liet weten dat dat een manier kan zijn 'om de sector weer wat lucht te geven'. Zelf is hij ook minicampinghouder en hij liet weten het eens te zijn met Osté. ,,Dan kan er wat geld verdiend worden." Door het dagelijks bestuur van de gemeente werd er niet inhoudelijk gereageerd op de suggestie van de VVD. Wethouder Adri Roelse (re creatie, DTV) vertelde dat hij mo menteel in gesprek is met de recrea tiesector en dat er de komende tijd nog meer gesprekken volgen. Ab Pouwer van de Recron hoopt dat de gemeente niet meegaat met het idee van Osté. Hij vertelt dat de minicampings al jaren proberen om onder die winterregeling uit te komen. Hij wijst erop dat er ook reguliere campings zijn op Walcheren die 's winters gasten mogen ontvangen. ,,Als de gemeente toestaat dat mini- campings dat ook mogen wordt de spoeling voor die reguliere cam pings nog dunner." zaterdag 18 april 2020 WA Er klinkt nog muziek uit het café, maar niet wegens plezier Emile Calon Vrouwenpolder - Suzanne van der Sluijs Kom de recreatiesector te hulp en sta toe dat minicampings ook deze winter gasten mogen ont vangen. Die oproep deed Marja Osté (VVD) tijdens de Veerse raadsvergadering. Ze wees erop dat door de coronacrisis heel veel bedrijven in de recreatie sector geen gasten kunnen ont vangen en daardoor hard wor den getroffen. Emile Calon Domburg Suzanne van der Sluijs probeert zoveel mogelijk initiatieven te ontplooien om te kunnen overleven, FOTO LEX DE MEESTER

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 35