CORONAVIRUS Al1500schorten genaaid voor Adrz Oefenen voor droombaan én Voedselbank steunen II Sneller dan je collega's, lGbps Kies voor het Flexpakket 5 Nijsse heeft een eigen naaiatelier, Atelier 31. Daarom werd ze eind maart benaderd door de Veilig heidsregio Zeeland met de vraag of ze schorten kon maken. ,,Ze vroe gen me om een patroon te tekenen. Ik heb toen een proefmodel van de schort gemaakt. Met dat patroon ben ik naar de stoffenleverancier gegaan, Twice Interflex in Middel burg. Die was gelijk bereid om mee te doen. Daarna hebben we bij de schort bij de veiligheidsregio laten testen, want de stof en het ontwerp moesten natuurlijk wel aan de ei sen van het ziekenhuis voldoen. Di rect kreeg ik de opdracht om 200 schorten te maken voor het zieken huis. Daarna zeiden ze dat ik tot 1500 stuks kon doorgaan. Dat aantal hebben we nu bijna bereikt. De laatste zending gaat volgende week weg." Om aan genoeg vrijwilligers te komen deed Nijsse een oproep via Whatsapp: 'Dames, wie helpt mee schorten maken?'. ,,De eerste dag had ik er 25, de week erna 50 en nu zijn 70 dames bezig met het maken van de schorten." Stof gebracht en gehaald Maar er zijn nog meer vrijwilligers die meehelpen bij dit project. De stof wordt geknipt aangeleverd door de stoffenleveranciers. Chauf feurs brengen de stof naar de naai sters en halen die ook weer op. Op die manier wordt voorkomen dat te veel mensen naar 's-Gravenpolder rijden. ,,Dat zou bij ons te veel con tactmomenten opleveren en dat wil je juist voorkomen." De veilig heidsregio brengt de schorten naar het ziekenhuis. De laatste schorten van de bestel ling van 1500 worden binnenkort afgeleverd. Of het dan ook stopt, weet Nijsse nog niet. ,,Bij veel te huizen is er ook een tekort. En de dames zijn gemotiveerd om nog meer schorten te naaien." De VRZ zegt dat het voorlopig bij deze 1500 blijft: ,,Dagelijks brengen we de be- hoefte, vraag en aanbod in kaart, en ook landelijk op elkaar afgestemd." Een reeks gezinsfoto's met vrouw en kind stond al een tijdje op de verlanglijst, de Voedsel bank is een nuttig, zinvol doel en het helpt vriendin Rachella Kelder op weg naar een professionele fotografiecarrière. „Win, win, win. Mooi toch", concludeert Arnemui- denaar Joey Lourense lachend. Samen met vrouw Sabine en dochter Jasmijn po seert Joey gewillig voor de fotografe van Rachell Fotografeert. Op afstand natuur lijk, tijdens deze coronatijd. Al leen voor het huis komt de foto grafe dichterbij dan anderhalve meter. Maar dat is om de weer kaatsing van de felle zon op de voorruit uit te bannen. Die ruit van dubbel glas scheidt Rachella van het gezin, zodat een eventu eel coronavirus geen kans krijgt. Deurportretten Rachella Kelder uit Arnemuiden begint binnenkort aan een nieuwe baan, ze was doktersas sistente en wordt bemiddelaar WMO. Nog liever zou ze foto grafe worden. Ze maakte het af gelopen jaar meer werk van haar hobby door diverse cursussen te volgen. Daarnaast pimpte ze haar 'bedrijfje' Rachell Fotografeert op sociale media als Facebook en Amateurfotografe Rachella Kelder maakt een 'coronareportage' van Sabine, Jasmijn en Joey Lourense. foto lex de meester Instagram op, onder meer met een professioneel logo. Na enkele gezinsportretten en een bruids reportage waagde Rachella zich deze week aan 'deurportretten'. ,,Ik zag op allerlei media foto- De Voedselbank heeft het moeilijk, terwijl er juist nu meer mensen een beroep op doen grafen voorbijkomen die foto's maken van gezinnen die tijdens de coronacrisis veel thuis zitten. Foto's achter het raam, in de deuropening, in de tuin; allemaal op gepaste afstand van meer dan anderhalve meter. Veel fotogra fen maken een deel van de op brengst over naar een goed doel. De Voedselbank heeft het moei lijk, terwijl er juist nu meer men- sen een beroep op moeten doen. Daarom maak ik de helft van het bedrag dat ik voor de fotoshoots krijg over naar de Voedselbank." Voedselbank noodzaak Fantastisch vindt Sabine. Ze kent Rachella als teamgenote van VV Arnemuiden. ,,De afspraak om een fotoserie van ons gezin te maken, dateert al van rond de ge boorte van Jasmijn (elf maanden nu). Als lerares op een school voor speciaal onderwijs weet ik dat de Voedselbank voor veel mensen echt noodzaak is. Het goede doel van Rachella maakt het nog mooier om juist nu foto's te laten maken." Rachella ('de a heb ik voor mijn bedrijfsnaam weggelaten omdat er vaak een e van wordt ge maakt') laat haar deurportretten- actie voor de Voedselbank door lopen zo lang de coronacrisis loopt. Belangstellenden in de wijde omgeving van Arnemui- den kunnen haar via Instagram of Facebook (Rachell Fotogra feert) benaderen. internet tv bellen mobiel eerste 6 mnd. vanaf gratis upgrade delta.nl/flex fa DELTA zaterdag 18 april 2020 GO Van Aagtekerke tot Tholen zocht en vond Henriëtte Nijsse uit 's-Gravenpolder 70 vrijwilli gers om beschermende schor ten voor medewerkers van het ziekenhuis Adrz te naaien. Ze hebben er inmiddels bijna 1500 gemaakt. Theo Giele 's-Gravenpolder Kijk op de site bij /video Vrijwilligers maken 1500 schorten voor Adrz René Hoonhorst Arnemuiden -Rachella Kelder Judith, Justine en Henriette Nijsse (vlnr) met de voorgeknipte stof waarvan de schorten worden gemaakt. foto johan van der heijden JW p/mnd

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 33