CORONAVIRUS Zanger Marco Paulo ontroert bewoners verpleeghuis actie! 'Eerbetoon aan zorgsector niet meer op zo'n manier' 4 De coronacrisis brengt het beste in mensen naar boven. Veel acties worden verzonnen om leed te verzachten. In deze rubriek brengen we er een aantal voor het voetlicht. Vandaag: zanger Marco Paulo Samen feesten, zoals zijn single uit 2014 heet, zit er nu even niet in. Toch zit zanger Marco Paulo niet stil. In deze coronatijd treedt hij gratis op bij verpleeg- en ver zorgingshuizen in de hele pro vincie. Een avontuur met emoti onele momenten, vertelt hij. ,,De één staat met tranen in de ogen, de ander lacht of danst. Dat doet veel met me." Een jaartje of 33 alweer staat Marco Paulo Slikboer (52) uit Middelburg op de bühne. De ge boren Rotterdammer kwam vroeg in aanraking met muziek, omdat zijn ouders diverse cafés hadden. Marco Paulo begon met een eigen drive-in show, werd daarna licht- en geluidstechnicus en is nu zanger en entertainer. Zijn passie? ,,Een avondvullend programma maken tijdens fees ten en partijen", vertelt hij, ,,Waarbij ik eigen nummers en covers speel. Van Tom Jones en Engelbert Humperdinck tot aan André Hazes." Aan die concerten kwam abrupt een eind door de uitbraak van het coronavirus. Maar de Middelburger laat zich er niet door uit het veld slaan. Belangeloos ,,Drie weken geleden zocht Emergis artiesten die belangeloos willen spelen bij hun locaties. Ik heb me aangemeld en twee op tredens gedaan. Mond-tot- mondreclame deed de rest." Inmiddels heeft Marco Paulo door heel de provincie al belan geloos opgetreden voor bewoners van met name verpleeg- en ver- Als tijdens mijn optreden ouderen huilen of lachen, maakt dat veel in me los zorgingshuizen. ,,Die mensen zitten hele dagen binnen. Ze staan vanaf hun balkonnetje of vanachter het raam naar familie te zwaaien. Ze kwijnen gewoon weg. Ik heb zoiets van: daar moet wat aan gedaan worden." De zan ger - in het dagelijks leven bezor ger van vlees en vis aan horeca en zorginstellingen - speelt telkens een minuut of vijftig. ,,Meestal staan we dan in een tuin of op een parkeerplaats. We zetten dan alles met linten af, zodat we op veilige afstand van elkaar blijven. Medewerkers van zorginstellin gen zorgen ervoor dat bewoners even naar buiten kunnen. Wie dat niet kan, kijkt vanaf het bal kon of vanachter het raam. Als ik tussen het zingen door zie dat mensen tranen in hun ogen heb ben, lachen of op de maat van de muziek bewegen, doet dat wat met me." De niet-geplande tournee langs Zeeuwse zorginstellingen maakt veel bij Marco Paulo los. ,,Met geen pen is te beschrijven hoe bewoners genieten. Na af loop heb ik een moment dat ik niet meer uit mijn woorden kom. Ja inderdaad, het emotioneert me, ook nu als ik eraan denk. Het is een kippenvelmoment. Want je ziet mensen dan genieten. Zo van: hè hè, eindelijk even wat an ders." VIJF VRAGEN AAN JAN LONINK^ zaterdag 18 april 2020 GO Jeffrey Kutterink Middelburg - Marco Paulo, zanger Kijk op de site bij /video Marco Paulo zingt bij verpleeghuis Harmen van der Werf Het was een mooi eerbetoon aan de werkers in de zorgsector, don derdagavond bij het ZorgSaam- ziekenhuis in Terneuzen. Maar er kwamen wel héél veel mensen op af. Meer dan honderd, wat in deze coronacrisistijd als een ver boden samenscholing te boek staat. Jan Lonink, burgemeester van Terneuzen en voorzitter van de Veiligheidsregio Zeeland, was erbij. j Hiermee is toch niet het goede voorbeeld gegeven? I ,,De hulpdiensten tekenden voor de organisatie, de brandweer, de politie en de ambulancedienst. Zij zouden met maximaal dertig per- Optreden van Maikel Harte bij de hart-onder-de-riemactie bij het ziekenhuis in Terneuzen. sonen komen. Eén en hooguit twee per wagen. Zij wilden daarmee de werkers in de zorgsector een hart onder de riem steken. En dat is ook goed gelukt, maar ik moet er kennen, er kwamen meer mensen op af dan verwacht." 2 Dat was toch te voorzien, omdat de zeker in Terneuzen populaire Maikel Harte op trad? ,,Daar was ik vooraf niet van op de hoogte. Ik kende het draaiboek ook niet. En ik weet niet wie hem heeft uitgenodigd, maar inderdaad, dat trok extra toeschouwers aan. Ik zag ook veel vrijwilligers van festi val De Ballade, die herkenbaar waren aan hun zwarte Ballade shirtjes." 3 Het was dus eigenlijk een soort feestje? ,,Nee, nee, dat was het zeker niet, het was echt een eerbetoon, en ook een mooi eerbetoon, aan de werkers in de zorgsector die het zwaar hebben. Om hen een hart onder de riem te steken. Bo vendien, het heeft ook maar onge veer tien minuten geduurd." 4 Harte speelde nog wel twee extra nummers, waaronder het populaire Kapitein Rooi- bos. Als anderen zo'n activiteit met een dergelijke opkomst zou den organiseren, zouden er vast en zeker boetes zijn uitgedeeld. Waarom nu niet? ,,Ik had de politie kunnen vragen op te treden, maar dat leek mij in dit geval ongepast. En, zoals ik al eer der zei, het duurde niet veel langer dan tien minuten. Het was ook an- ders geweest als niet iedereen op gepaste afstand, op anderhalve meter, van elkaar had gestaan. Maar iedereen hield zich daar keu rig aan. In die zin kun je het verge lijken met wat je wel bij bouwmark ten en supermarkten ziet, dat er veel mensen komen, maar die zich wel aan die anderhalve meter hou den." 5 Toch een gevalletje van 'eens, maar nooit weer'? ,,De organisatie kon van tevo ren niet weten dat de opkomst zo hoog zou zijn. Achteraf is het beter om het zo niet meer te doen, al was het zeker een mooie manifes tatie voor mensen in de zorgsector die dit dubbel en dwars verdie nen." Marco Paulo trad donderdag op bij een verpleeghuis van SVRZ aan de Thibautstraat in Middelburg. De heer Middelweerd (97) geniet met volle teugen en speelt mee op zijn mondharmonica. Achter hem de verzorgers Marjan (l) en Willemien. foto lex de meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 32