SQ Wientjes geeft Zeeland hoop 'Ik wil alle zorgtoppers een kaartje sturen voor Dag van de Zorg' CORONAVIRUS Geen Bali, maar een bakkie in de tuin Coronacrisis hotspot voor Zeeuws Archief Afschrift 2 0. '""R Commentaar .ernard Wientjes geeft Zeeland hoop op een goed alter natief voor de marinierskazerne. Hij blijft in zijn uitleg aan 'Provinciale Staten jammer genoeg zeer vaag. Kennelijk broedt de kip nog. We zullen even geduld moeten hebben. In de verkenningen komen tot nu toe veel zaken aan de orde die niet meteen meer mensen in Zeeland brengen. Bijvoorbeeld betere verbindingen met de Randstad, behoud van industriële activiteiten tijdens de energietransitie, of een bijzondere vorm van onderwijs. Het zijn allemaal dingen die Zeeland niet meteen de harde sociaaleconomische impuls geven van veel meer banen en veel meer gezinnen. Je kunt wel geld steken in betere verbindingen, maar dat kan tot gevolg hebben dat de provincie snel leegloopt. Nieuw onderwijs is fijn, maar als die studenten vervolgens verdwijnen, heb je niet veel. Je kunt wel geld steken in behoud van de indu strie, maar dat is een verdedigende actie, niet de sprong voor uit die deze provincie nodig heeft. Wientjes laat als speciaal adviseur van Zeeland doorschemeren dat Haagse kringen juist voor dat laatste mogelijkheden zien. Dit belooft wat. Wat het Haagse idee ook is, de verleiding zal groot zijn het meteen in geld om te rekenen. Dat is niet verstandig. Een rela tief goedkoop alternatief met groeikansen is beter dan een compensatie die volgens de huidige inzichten de misgelopen inkomsten dekt, maar die een onzekere toekomst heeft. Het gaat erom of een alternatief voor de kazerne kansrijk is, niet of het precies genoeg geld is ALMANAK Aan de balie van het Terneu- zense industrieel bedrijf Feyter Groep stond een verbouwe reerde meneer. ,,Hoe kan het dat jullie 40 euro van mijn rekening hebben afgeschreven? Ik heb niets bij jullie gekocht. Hier, kijk maar, dit is mijn rekeningaf schrift.'' De financiële man van schikbaar als bekend gezicht voor de actie. Zorgtoppers ,,We willen hiermee massaal onze zorgtoppers bedanken voor hun to meloze en onbegrensde inzet in deze moeilijke tijden door middel van kaartjes, brieven etc", verklaart initiatiefnemer Lambregts. ,,Alle zorgmedewerkers verdienen in deze moeilijke coronatijden meer dan enkel een applaus." De organisatie verzamelt alle post en zorgt ervoor dat deze te rechtkomt bij alle zorginstanties in het land. het bedrijf werd erbij gehaald. Die herkende de afschrijving al vrij snel. ,,Vraag maar eens aan uw vrouw of ze gisteren nog om groenten en fruit is geweest'', gaf hij de man mee. Daarop viel het kwartje. Want hoe heet de groenteboer in Terneuzen? Coronamonitor online in te zien Dodenherdenking zonder publiek Goes Online bijeenkomst over netwerken Veel Zeeuwen zouden een dezer dagen het vliegtuig pakken om vakantie te vieren op een verre of iets minder verre bestemming. Drie gezinnen vertellen hier hun verhaal van de vakantie die niet doorging. Ze nemen het allemaal gelaten op. „Gezondheid is belangrijker dan een vakantie.'' iét. Vanwege de grote impact van de co ronacrisis op onze maatschappij is deze aangewezen als 'hotspot', een bijzondere gebeurtenis waarover informatie bewaard moet worden. Door veel verschillende, per soonlijke ervaringen hoopt het Zeeuws Archief de collectie over het coronavirus zo compleet moge lijk te maken. Het archief hoopt op foto's van het leven in deze tijd: lege straten, een verlaten sportveld of je gezin achter de laptop aan de keu kentafel. Denk verder aan: opge schreven ervaringen, briefjes, aan tekeningen, huiswerkprogram ma's, dagboeken of memoires. Ook filmpjes zijn welkom, bijvoorbeeld een boodschap voor oma en opa als je niet op bezoek kunt gaan of een filmpje van de berenspeurtocht door de wijk. Op zeeuwsarchief.nl is meer informatie te vinden over het insturen van materiaal. zaterdag 18 april 2020 Iets meer doen voor de mensen in de zorg dan alleen een ap plausje. Terneuzenaar Patrick Lambregts wil de zorgmedewer- kers op de Dag van de Zorg (12 mei) bedelven onder kaartjes en brieven. Guido van der Heijden Terneuzen De ambitie van Lambregts is groot. Hij wil alle bijna 1,4 miljoen men sen in de zorg met leuke post een hart onder de riem steken. Vorige week zette hij met zijn Stichting Wees, die zich inzet voor weeskin deren in Zuidoost-Azië Geef om de Zorg op poten. Televisiebekend heid Catherine Keyl hoorde van Lambregts' idee en stelde zich be- Meer informatie: geefomde- zorg.nl of facebook.com/ geefomdezorg Tip? redactie@pzc.nl Juist, De Feij... MIDDELBURG Wie wil weten welke ge volgen het coronavirus heeft voor de Zeeuwse economie, kan de Coro namonitor van de provin cie lezen. De monitor is online te vinden op coro- namonitorzeeland.nl en wordt regelmatig van nieuwe informatie voor zien. De website geeft per sector weer wat de actuele effecten van de coronacrisis zijn. Zoals de landbouw, agrofood, schelpdiersector, de ho reca en het toerisme, de haven en de logistiek, de zorg en de bouw. Ook is er regelmatig nieuws te vinden over werken over de grens. MIDDELBURG Dit jaar is er geen open bare dodenherdenking in Arnemuiden en Middel burg. De gemeente Mid delburg legt wel kransen bij het monument op het Abdijplein en op de be graafplaats in Arnemui- den, maar door het coro navirus gebeurt dat zon der publiek. Middelburg vraagt zijn inwoners op 4 mei de vlag halfstok te hangen. ,,Ook vragen wij ze om die dag de natio nale herdenking op tele visie te kijken en op hun eigen manier, in huiselijke kring, te herdenken." De landelijke herdenking vindt ook zonder publiek plaats. Fysiek netwerken kan tot juni niet meer. Daarom houdt Zeeland Business komende dins dag een online onderne- mersevent. Onder an dere gedeputeerde Jo Annes de Bat van eco nomie, de GGD Zeeland, een Zeeuwse onderne- merscoach, een ar- beidsmarktdeskundige en een cyber security- expert zullen met elkaar in gesprek gaan over het Zeeuwse bedrijfsle ven. Daarnaast komen ontwikkelingen over on line werken aan bod. Info en aanmelden: zeelandbusiness.nl/onli nenetwerkbijeenkomst/ 'Dat reisje De koffers zijn gekocht. De inen tingen geregeld. Maar de reis van Brenda Coolbergen, haar dochters Jill (16), Roos (12), Suus (8) en haar moeder Sonja Cortie naar Indonesië gaat niet door. Het Zierikzeese gezin zou, zon der vader Michel, want die heeft het niet zo op vliegen maar mét oma Sonja uit Nieuwerkerk, twee weken op Bali doorbrengen. Nu wordt het een meivakantie in en om het huis. ,,En een keertje met de hond naar het strand." Klagen doet Brenda absoluut niet. Ze woont heerlijk in Zierik- zee. ,,We vermaken ons hier best." Maar een beetje jammer is het wel. De trip was een speci ale. Brenda's vader woonde lange tijd in Indonesië en ging er tot zijn overlijden negen jaar ge leden nog vaak met Sonja naar toe. Dat de dames nu met z'n allen zouden gaan, was een feestje. ,,Mijn moeder vond het hartstikke leuk en de kinderen vonden het ook bijzonder dat oma meeging. Die vakantie valt nu in duigen. Maar het komt vast een keer goed." Geen Balinese avonturen dus, maar een bakkie met oma zit er wel in. „Gelukkig is het mooi weer. Dan zitten we lekker op af stand van elkaar buiten." Roos, Sonja, Brenda en Suus (vlnr). Op de voorgrond Jill. FOTO MARIEKE MANDEMAKER Wat is de impact van de corona crisis op de Zeeuwse samenle ving? Dat wil het Zeeuws Ar chief graag weten. De instelling vraagt Zeeuwen om herinnerin gen op papier te zetten, foto's en filmpjes in te sturen. Als de crisis achter de rug is, worden alle verzamelde materialen be schreven en gearchiveerd. Ab van der Sluis Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 30