Wientjes raadt vragen om zak geld als compensatie voor kazerne met klem af Trainer Jaco Kouwen sp yourdistance is een fanatiek natuurfotograaf Houd afstand Visitors Wientjes is gevraagd te adviseren hoe het kabinet het wegvallen van de marinierskazerne voor Zeeland goed kan maken. Hij doet dit in op dracht van het Rijk, de provincie Zeeland, de gemeente Vlissingen en waterschap Scheldestromen. In middels is hij vijf weken verder. Hij zei de afgelopen periode dagelijks met tientallen mensen te hebben gesproken. ,,Dat kost tijd, maar dat levert ook veel op", aldus de speci aal adviseur. Hij zei nu aan het tweede deel van zijn opdracht te beginnen: het komen tot een sa menhangend pakket van maatrege len die de economische structuur van Zeeland versterken. ,,Het ver lies van de kazerne is een enorme klap voor Zeeland. Het kabinet zal moeten gaan leveren", zei Wientjes tegen de Statenleden. Verbetering van de verbindingen met de Randstad, West-Brabant en Vlaanderen zal zeker in zijn advies staan. ,,Bereikbaarheid heeft een hoge prioriteit. Het is onomstreden dat Zeeland een probleem heeft met het personenvervoer." Bij het kunnen binnenhalen van het niet nader genoemde 'concrete alterna tief voor de kazerne' helpt verbete ring van de bereikbaarheid van de provincie. Wientjes zou bijvoor beeld graag zien dat de treinreis van Vlissingen naar de Randstad bin nen een uur kan worden gemaakt. Kenniscentrum Een kwaliteitsimpuls voor het on derwijs in de provincie staat ook op zijn lijst. Zeeland zou een kennis centrum van nationaal belang moe ten binnenhalen. Dat kan door be staande initiatieven te bundelen, ondersteund met extra geld van het Rijk. Een derde spoor is het zorgen dat de industrie in Zeeland blijft, ook na de energietransitie. Hier- Ik begin nu aan het tweede deel van mijn opdracht, komen tot een samenhangend pakket voor is onder meer een betere elek triciteitsverbinding naar Zeeuws- Vlaanderen nodig. ,,Behoud van de industrie is essentieel", aldus Wientjes. Ook hier zal Zeeland een voorrangspositie moeten krijgen, net als bij de verduurzaming van woningen. Een aantal Statenleden vroeg Wientjes of Zeeland niet beter af is met een concreet bedrag in contan ten. Slecht plan, volgens Wientjes: ,,Ik raad dit met klem af. Dan ben je nog jaren aan het onderhandelen met de minister van Financiën", waarschuwde hij. Wientjes hamerde erop dat hij tempo wil maken, ondanks alle on zekerheden door de coronacrisis. Eind mei ligt zijn advies er, voor de zomer moet Zeeland met het kabi net tot een akkoord komen. Wien- tjes: ,,Hoe sneller hoe beter." It I zaterdag 18 april 2020 I pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl ZEELAND 12&13 fstan WfPiït ipliers itractors Concreet project in het vizier In Den Haag wordt gesproken over een concreet alternatief voor de marinierskazerne. Spe ciaal adviseur Bernard Wientjes zei dat gisteren tijdens een in formatiebijeenkomst voor leden van Provinciale Staten. Meer dan dit kon hij niet zeggen, ook om te voorkomen dat er kapers op de kust verschijnen. Theo Giele Middelburg -Bernard Wientjes, adviseur ZEELAND 2 commentaar

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 29