Zwemmen, lezen en Netflixen' Boer Jan Boerin Annemiek 'er@home MEDIA CULTUUR 25 Waar de liefde vorig seizoen uiteindelijk ervan afspatte bij Boer zoekt Vrouw, is die in de huidige reeks nog ver te zoeken. Wat is er aan de hand? Op twee derde van de serie zet deze krant de boeren op een rij en schatten we Cupido's slagingskansen in. Barry Hay Hoe gaat het met u? ,,Goed, ik ben ge zond en mijn vrouw en kinde ren ook. We zitten hier op Curasao natuurlijk op een eiland en al voor de derde week in lockdown. Er is hier 'maar' één sterfgeval bekend. Een paar weken gele den overleed een Nederlandse toerist die had het meegebracht. Er zijn geloof ik drie besmettingen en er ligt niemand in het ziekenhuis. Het is heel bizar deze situatie en hier maken we ons ook erg ongerust over het toerisme. Daar draait hier alles op. Al die hotels die nu leeg zijn, heel bevreemdend. Hopelijk horen we volgende week dat de maatregelen wat worden versoepeld. Nu mogen we maar twee keer per week naar de super markt, dat is hier ingedeeld op basis van kentekens. Mijn vrouw en ik hebben onze auto's tegelijk gekocht waardoor we allebei zijn ingedeeld bij A en alleen op maandag en donderdag mogen. Dat wordt dan ook meteen een uitje. Kleed je je speciaal voor aan. Wij moeten ver der niet zeiken, we hebben een fantas tisch huis en zijn gezond, maar ik denk ook aan de mensen die driehoog-achter wonen of alleen zijn.'' Wat doet u thuis momenteel? ,,Ik niet zoveel, mijn vrouw is nijverder. Ze doet veel voor de Voedselbank, zo kunnen wij ons steentje bijdragen. Ver der heeft ze vorige week nog een hele mooie wandschildering gemaakt. En ze is de hele dag aan het opruimen en schoonmaken. Ik had nooit gedacht dat het nóg schoner kon, maar het blinkt hier. We hebben gelukkig een zwem bad, dat is wel fijn. Dan kan ik mijn baantjes trekken. De sportscholen zijn natuurlijk ook dicht, dus zo kom ik aan mijn beweging. En verder lees ik heel veel en 's avonds kijken we veel Netflix." Wat raadt u mensen aan? ,,Ik ben begonnen aan de serie The Wal king Dead. Iedere dag twee afleveringen, met het idee: Het kan altijd erger. En ik lees nu The Jiddish Policemen's Union van Michael Chabon. 1600 pagina's dus ik kan vooruit, maar ik zit er al helemaal in. Als ik 's nachts even naar het toilet ben geweest, begin ik weer te lezen. Echt een aanrader. Hij is ook in het Ne derlands vertaald. En laatst hebben we Unorthodox gekeken, over een Joods meisje dat uit een gearrangeerd huwe lijk vanuit New York vlucht naar Ber lijn. Erg mooi.'' Ziehier Jan, de man van de zorg boerderij, met de Noord-Hol landse tongval, die gescheiden is, vier kids heeft en allerlei bekentenissen doet. Dat hij een paar keer per jaar op een feestje wel eens een xtc-pilletje of een snuifje neemt. Dat hij dan wel gesteriliseerd is, maar dat hij openstaat voor een herstelope ratie als zijn potentiële liefde graag aan kinderen wil begin nen. Het mooie van Jan is dat hij - eigenlijk een doodnormale ei genschap als je de liefde wil de len - als een van de weinige boeren wél belangstelling toont voor zijn 'kandidaten'. Vera denkt een klik te zien en te hebben met Jan, maar wij gaan voor Nienke. Nee, niet alleen omdat Vera een ochtendhu meur heeft ('Oh nee, niet met een 's morgens de diepte in, hoor, als hij vraagt of ik broers en zussen heb'). Mis schien vergissen we ons, maar het is de manier van om gang, het lachen, kijken en doen tussen Jan en Nienke. Die zelf trouwens be kende ook wel 'eens iets te nemen op een party'. De eerste gedachte bij de introductie van de Drentse veehoudster (26): hoe kan zo'n mooie, fotogenieke meid vrijgezel zijn? Op twee derde van het seizoen begrijpen we het al wat beter. Annemiek heeft moeite haar emoties te tonen en vond social distancing al uit voordat de coronacrisis uitbrak. Kortom: er ging weinig warmte van haar uit naar haar logés Erik, Jelte en Steven. Afgaande op de vooruitblik op de uitzending van morgen gaat Annemiek ontdooien (lees: huilen) en lijkt het vertrek van Jelte en Erik half te worden te ruggedraaid. Erik, voor wie Annemiek gevoelens ontwikkelt, blijft vermoedelijk toch iets langer lo geren. Uit zelfbescherming wilde Annemiek niet met hem verder, want iemand die in Gelderland een eigen bedrijf heeft, komt toch niet naar Drenthe. Toch sprongen de vonken er tot nu toe niet vanaf. zaterdag 18 april 2020 GO Alexander van Eenennaam Dennis Jansen Hoe schiet Cupido met zijn pijlen? Nederland zit voorlopig vooral thuis en veel BN'ers dus ook. Wat lezen, luisteren of kijken zij om de dag door te komen? Vandaag geeft zanger Barry Hay (71) zijn aanrader(s). Janske Mollen raak Even bijpraten Onze voorspelling FOTO'S KRO NCRV Even bijpraten Onze voorspelling

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 25