Boer Bastiaan Boer Geert Boer Geert Jan 24 MEDIA CULTUUI ANGELA KIJKT TV Quote van de dag Ik loop hier het park op en neer om niet vast te roesten BOER ZOEKT VROUW CUPIDOFACTOR Dat ik al lang geleden ben afgehaakt bij GTST - nee, zelfs de briljante kwaliteitsimpuls van hond Dolly kon me recent niet over de streep trekken - betekent niet dat mijn soapbe hoefte weg is. Niks is zo'n fijne vlucht uit de wer kelijkheid als de fictieve problemen van anderen. Daarom geniet ik ook zo als moeder Fabie in een aflevering van Oogappels drie keer staat te schreeu wen tegen haar onhandelbare pubers. Gelukkig, dan valt het bij ons nog mee, hier gebeurt dat slechts één keer per aflevering. Mijn dagelijkse portie soap haal ik tegenwoordig ruimschoots uit nieuwsrubrieken en talkshows. Allemaal te danken aan politiek Den Haag. Zo heb ik sinds Farid Azarkans nu al memorabele be zoekje aan Eva Jinek van dinsdag de grootste lol door me voor te stellen hoe het tegenwoordig gaat tussen de mannen van Denk. Gekonkel, dolkstoten in elkaars rug, buitenechtelijke escapes, de sugges tie van aanranding en ego's die groter zijn dan be paalde andere lichaamsdelen - daar kan Meisje van Plezier al niet tegenop, laat staan de familie Ver- duyn uit Meerdijk. Maar die drie mannen, die inmiddels niet eens meer moeite doen om te verbloemen dat ze elkaars bloed kunnen drinken, vormen wel samen een Tweede-Kamerfractie. Wat betekent dat ze af en toe toch zullen moeten overleggen. Ik vermoed zo maar dat de coronalockdown en 1,5 metermaatre gel voor weinigen zo geroepen kwam als door dit edele trio. En net toen ik dacht dat het niet beter kon deze week, was daar donderdagavond Zembla. Dat had een aflevering gewijd aan Thierry Baudet, die een betaalde marionet van Rusland zou zijn. Het 'ul tieme bewijs' werd gepresenteerd door voormalig Forumkompaan Henk Otten, die een inkijkje gaf in het appverkeer tussen hem en Baudet uit 2015. Ludo Sanders, toch ook niet te beroerd voor een judasstreek op zijn tijd, kon er nog een puntje aan zuigen. Al zou die wel zo slim zijn om pas in actie te komen als het bewijs waterdicht was. En het een stromannetje te laten doen, om elke schijn van wraak en terugpakken te vermijden. Nu miste ik in dit spannende verhaal vooral een bloedmooie, maar verderfelijke Russische Janine. Of Martine Hafkamp zo u wilt. Het bleef in de uit zending bij een foto van een dronken Rus met een antiek legermutsje op. Baudet zelf stond in zijn weerwoord vervolgens zo ongemakkelijk te grijn zen en intellectuele wartaal uit te slaan, dat ik me afvroeg of hij zijn teksten tegenwoordig laat schrij ven door ontslagen tekstschrijvers van GTST. Misschien heeft hij ook gewoon een hond als Dolly nodig. Jamai met orkest Akyol knipt niet meer Cleese nu in 2021 Even bijpraten Hij leek de hunk van dit seizoen, de knappe Bastiaan uit Zeeland. De akkerbouwer ont ving 167 brieven waaruit hij moest kiezen. Madeleen, Milou en Elise kwamen logeren, maar constateerden al snel dat de wolk niet meer zo roze was. Bastiaan lijkt vooral op zoek naar iemand die de boekhouding doet, eten kookt en schoonmaakt. Madeleen is al naar huis, met Elise lijkt Bastiaan de beste klik te hebben. Onze voorspelling Eerlijk gezegd zijn wij vooral verbaasd dat er nog steeds twee vrouwen over zijn. Bij Bastiaan staat zijn eigenbelang duidelijk voorop en Milou is al kansloos sinds hij ver telde dat hij een latrelatie niet ziet zitten. Zij twijfelt inmiddels ook openlijk aan het leven op de Zeeuwse boerderij. Kortom: de keus zal vallen op de Zeeuwse Elise, die erg onder de indruk lijkt van Bastiaan. Of de liefde lang stand zal houden? Wij houden ons hart vast. f met Elise Even bijpraten Innemend en grappig, zo oogde boer Geert de eerste weken. Met zijn pretoogjes en Brabantse ac cent - hij is de enige die wordt ondertiteld - char meerde deze melkveehouder aanvankelijk de da mes én het publiek. In de laatste afleveringen komt zijn ware aard naar boven: weinig diepgang, amper interesse in de vrouwen en onge paste opmerkingen ('Als ik jullie zie lo pen, zie ik billenmeisjes') die hem de weinig vleiende bijnaam Geile Geert 2.0 oplevert. Onze voorspelling Geert neigt naar de flirterige Vera, die aan leiding geeft door voortdurend te sjansen en te dansen (in de keuken tijdens het koken), maar zelf twijfelt. Dat laatste heeft Geert niet zo in de gaten. Sterker nog, hij denkt dat allebei de dames 'hotel- debotel van hem zijn'. Een misvatting. Nu hij de aarzeling bij Vera bemerkt, zal hij voor Angela kie zen. De grote vraag is of Angela - als ze Geert nog beter leert kennen - ook voor hém kiest. Even bijpraten Dit kunt u onmogelijk vergeten zijn: Geert Jan is de man die in een roze konijnenpak ongegeneerd zijn drie logées een nachtzoen bracht. Het leidde tot hilariteit bij de dames, maar je kunt het ook te ver doorvoeren. Deze 61-ja- rige paardenfokker uit Noord-Holland is wel erg onaangepast, iets wat de overgebleven da mes Jacqueline en Karine soms ergert. Hij lacht alles weg, maar er gloort hoop: de kus aan Jacqueline in de keuken en vorige week zijn tranen bij het schildermomentje met Karine in de stal. Mi Onze voorspelling Dit is een lastige, omdat Geert Jan geen duidelijke signalen heeft gegeven. Beide dames hebben hun twijfels. Makelaar Jacqueline lijkt het best te passen bij Geert Jan. Maar of het leidt tot een lang en gelukkig liefdesle ven? Geert Jan moet bereid zijn om zijn joggingbroek thuis te laten als hij zich met haar in het openbaar wil vertonen. Wil hij zich aanpassen? Wij vrezen van niet. —Zanger Lee Towers en zijn vrouw zitten in quarantaine op Curacao. zaterdag 18 april 2020 GO MUZIEK Samen met het Rotterdams Philharmonisch Orkest heeft Jamai Loman een nieuw gear rangeerde ver sie van het num mer Wake me up van Avicii op genomen. De samenwerking kwam tot stand na het idee om mensen aan iets anders te laten denken dan al leen maar het coronavirus. TELEVISIE De Geknipte Gast met Özcan Akyol gaat aan gepast verder. Vanaf volgende week knipt Akyol zijn be kende gasten niet langer, maar spreekt hij ze slechts in de kapsalon. De eerste uitzen ding van de doorstartreeks is dinsdag te zien op NPO2 met als gast Astrid Kersse- boom. THEATER De Britse ko miek John Cleese heeft zijn shows ver plaatst naar september 2021. De ster van Monty Python en Fawlty Towers zou deze maand voor vier shows naar Nederland komen. Cleese, tegen die tijd 81, speelt zijn voor stelling Last Time To See Me Before I Die. y ■jr

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 24