MEDIA CULTUUR 23 H H plus tv gids ,,Nou ja, zoiets. We waren bezig met een ander programma, maar dat kwam stil te liggen. Dus zaten we met het team op de zaak te brain stormen om iets anders te maken, voor YouTube ofzo. Eerst had ik het idee om vanuit keukenkastjes te gaan koken. Ik liep er zelf tegenaan, had twintig jaar niet thuis gekookt en trok de kastjes open: Wat staat er al lemaal waar ik iets mee kan? Met HAK kan ik wel wat, ha ha, maar ver der? Dat hebben natuurlijk meer Ne derlanders, bedacht ik me. Maar dat was niet echt een televisieformat. Toen kwam SBS 6 met dit idee, bij mensen in vitale beroepen, verzor gingshuizen of mensen thuis kijken en ze culinair verwennen'' ,,Het wordt een wekelijks pro gramma van ongeveer een uur met meerdere items per aflevering. Die zijn we nu aan het opnemen. Best lastig met die anderhalve meter af stand, maar we doen ons best. En bij verzorgingshuizen kan het niet an ders, daar staan wat vlees op de botten, maar je vraagt je wel af of het allemaal nog zin heeft straks. ,,Hoe gaan we dan naar buiten en hoe gaan we dat doen met ander halve meter afstand? Nicolette van Dam maakte er een grappig filmpje van, maar het zijn wel dingen om over na te denken. Moeten we de gas ten gaan testen? Moeten we gaan ser veren vanaf een buffet? We zullen waarschijnlijk gefaseerd open gaan, ik hoop na de 28ste, maar dat is denk ik een wat naïeve droom. Eind mei verwacht ik. ,,We zitten in de wachtkamer en we moeten het gewoon uitzitten. We zien wel. Als je gaat zitten peinzen wordt het een flipperkast in je hoofd. En om eerlijk te zeggen, nu ik al die mensen ontmoet en die verhalen hoor, is het financiële plaatje ineens niet meer zo belangrijk. Ik deed al wat vaker iets voor goede doelen en zo, maar als je deze verhalen ertegen afzet, en je rijdt dan in een dikke auto naar huis, denk ik wel af en toe: Die inzet voor anderen kan wel wat be ter. Misschien levert dat het wel op, dat we er samen beter uitkomen." Met z'n allen binnenblijven biedt de mogelijkheid om uitgebreid te koken. Maar wat als je een vitaal beroep uitoefent en helemaal geen tijd hebt? Herman den Blijker verrast in Herman helpt een handje mensen - op verantwoorde afstand - vanuit zijn foodtruck met een lekkere maaltijd. hele families buiten naar hun vader of moeder achter glas of op het bal kon te zwaaien en met telefoons en megafoons contact te houden.'' ,,Nou, in een verzorgingshuis in Am stelveen zit een 102-jarige Joodse dame. Haar dochter van 78 had haar aangemeld. Die vond het heel lastig om nu weer van haar moeder ge scheiden te zijn, net als in de oorlog. Moeders had haar destijds elders on dergebracht en kwam toen vaak te voet vanuit Amsterdam haar opzoe ken. En nu staat dochter aan de an dere kant van het Misschien levert dat het wel op, dat we er samen beter uitkomen raam. Maar ook een 47-jarige man die al acht jaar thuis zit nadat hij werd gediagnosticeerd met een chronische longziekte. Zijn vrouw werkt in de zorg en hun drie kinderen zitten nu ook thuis, terwijl hij in de risico groep zit. Dat huis wordt brand schoon gehouden door zijn vrouw en kinderen en dochter van 16 kookt da gelijks. Gelukkig vindt ze het leuk, dus is zij de foodtruck ingegaan en heb ik op twee meter afstand aanwij zingen gegeven. Kon ze de familie een keer iets anders voorzetten.'' „Je weet niet hoe lang het gaat duren allemaal hè. Voor de horeca is dit echt dramatisch. De een heeft misschien nog zaterdag 18 april 2020 Media&Cultuu r Culinaire verwennerij van Herman in coronatijd Zat je je te vervelen thuis nu je res taurant Goud dicht is en we in lockdown zitten? Wat kunnen we verwachten? A Herman den Blijker en zijn foodtruck, waarmee hij in een nieuw programma op pad gaat. fotowilliam rutten Herman helpt een handje, vanaf dinsdag om 20.30 uur, SBS 6. Janske Mollen Welke bijzondere dingen heb je al meegemaakt? 44 En hoe zie je de toekomst voor jezelf en Goud voor je?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 23