22 TT kijkt al naarandere datum Trainer Pastoor hoopt snel terug te keren naar Oostenrijk Alex Pastoor verlengde deze week zijn contract als trainer in Oostenrijk. 'Een krachtig signaal in deze onzekere coronatijd'. Maar nu moet hij na vijf weken nog wel weer het land zien in te komen. Thomas haalt tonnen op FOX Sports betaalt clubs Alex Pastoor is dezer dagen extra blij met het beroep van zijn vrouw. Zij werkt in een dokterspraktijk in Alkmaar. Hopelijk kan ze helpen bij een kwestie waar tot voor kort nie mand in het Europese voetbal mee bezig was. Pastoor wil zich komende week weer melden bij zijn werkgever in Oostenrijk. Dat kan alleen als hij bij de grens een document met een negatieve coronatest overlegt. Die test moet officieel zijn afgenomen in Nederland en niet ouder zijn dan vier dagen. ,,Ik zal niet de enige werknemer zijn die hier mee te maken krijgt'', zegt de 53-jarige trainer. ,,Maar let wel: ik ben vol gens mij kerngezond, dus dokters moeten dit soort dingen gaan rege len voor niet-zieke mensen. Het geeft maar aan wat er bij komt kij ken nu sommige landen weer op starten na een lockdown.'' Vijf weken was Pastoor bij zijn gezin in Nederland. Hij keek hier toe hoe Oostenrijk totaal op slot ging. Deze week kondigde de rege ring wel de eerste versoepeling af. ,,Maar pas na twee of drie van die rondes komen ze in de buurt van hoe het nu in Nederland is. Wel is opvallend: in deze eerste versoepe ling zijn al direct de Spitzensportier, de topsporters, meegenomen. Die mogen weer in kleine groepjes be ginnen met trainen. Net als in Duitsland vindt men dat beroeps sporters hun 'werk' moeten kun nen doen. En ook onder topsport condities, dus op het eigen com- Om beurten vertelt iedereen iets over zijn thuissituatie. Dat geeft soms heel leuke inkijkjes plex.'' Bij zijn club Altach, midden moter in de Oostenrijkse Bundes- liga, start Pastoor de boel dus ook weer op. ,,Maar ik wacht nog wel komende maandag af voor ik écht afreis. Dan is er een videovergade ring met alle clubs. Afgelopen week bleek er nog veel onderlinge ver deeldheid. Tv-gelden zijn ook in Oostenrijk enorm belangrijk, dus er lijkt een meerderheid die het sei zoen wil uitspelen. ,,Maar stel: er komt wel een her start, maar niet voor 1 juli, dan blijf ik ook nog langer in Nederland. Dan geef ik onze spelers voorlopig helemaal vrij. De boog kan niet steeds gespannen blijven.'' Begripvol Pastoor is nooit vies van een pittige stellingname. Toch is hij in de coro nacrisis vooral vol begrip. Voor de diverse regeringsleiders bijvoor beeld. ,,Mark Rutte is bij ons als Ro nald Koeman: 17 miljoen bondscoa- ches vinden wat van zijn corona maatregelen. Ik heb vanuit mijn be roep ook vragen aan de Oosten rijkse Rutte hoor: hoe willen ze het voorlopig doen als we weer compe titie gaan spelen: telkens 50 a 60 man tegelijk testen...? Lijkt me on doenlijk. Maar voor de rest ben ik volgzaam en begripvol.'' Deze week verlengde hij ook zijn contract met twee jaar. Pastoor vindt dat van beide kanten 'een krachtig signaal, ook sociaal-maat- schappelijk'. ,,Goed dat er in de be drijfstak niet alleen naar de huidige situatie wordt gekeken, maar ook al naar hoe je verder wilt nl corona.'' De omgang met spelers ziet hij in deze crisistijd als 'één groot perio- diserings-experiment.' ,,Je denkt na over de fysieke belasting, maar je doet als trainer ook aan sociale pe riodisering met je groep. Ik wist al meteen: ik ga niet elke dag spelers bellen en controleren. In onze groepsapp ben ik een rubriekje ge start: 'ik geef de pen door aan...' Om beurten vertelt iedereen iets over zijn thuissituatie. Hoe hij sport, wat hij eet, met wie hij praat in lock- down. Dat geeft soms heel leuke in kijkjes. Maar onderhand zijn alle spelers en stafleden wel zo'n beetje geweest en hunkert iedereen naar het veld.'' Eén speler van Altach wacht zelfs al éxtra lang. Pastoor: ,,Die jongen scoorde op 2 maart te gen Salzburg, helemaal het manne tje. Bleek dat zijn beste vriend die dag het eerste coronageval was in onze provincie. Moest-ie ineens twee weken in zelfquarantaine. Opgesloten in een klein apparte mentje met alleen een balkon, ter wijl wij daarna als ploeg nog even doorspeelden.'' zaterdag 18 april 2020 MOTORSPORT De TT Assen zou op 28 juni de opening van het MotoGP- seizoen moeten worden, maar de organisatie voert al gesprekken over een uit- wijkdatum tussen half au gustus en eind september. Nadat er donderdag een streep ging door de Grote Prijs van Duitsland, is Ne derland theoretisch de eer ste race op de kalender. Maar in Assen houden ze eigenlijk geen rekening meer met een TT eind juni, zegt oud-voorzitter Jos Vaessen. ,,Dat we dan met 100.000 mensen bijeenko men, daar geloven we niet zo in. Daarom werkt pro motor Dorna aan een alter natieve racekalender met een start in augustus. Assen krijgt ook een plekje, tussen half augustus en eind september." Volgens Vaessen kan het ook zijn dat de TT een jaar overslaat. ,,De TT bestaat bijna 100 jaar en heeft wel wat meegemaakt. Er is een behoorlijke financiële buf fer, want de race is altijd succesvol geweest. Dus er zijn geen zorgen als we een jaartje zouden moeten overslaan." WIELRENNEN Geraint Tho mas (foto) heeft in zijn ga rage een bedrag van ruim 300.000 euro bij elkaar ge trapt voor de NHS, de na tionale gezondheidszorg in Groot-Brittannië. De Welshman, in 2018 winnaar van de Tour de France, fietste drie dagen lang 12 uur per dag op een inter actieve hometrainer, de Zwift. Die shifts van 12 uur staan gelijk aan de dien sten van medisch perso neel. VOETBAL FOX Sports, de zendgemachtigde van de eredivisie, heeft het laatste kwart van de tv-gelden van dit seizoen uitgekeerd. Voor veel clubs is de beta ling van circa 20 miljoen een goed bericht. Het voor komt dat ze in acute pro blemen komen, al kan dat alsnog gebeuren als er lan gere tijd niet gespeeld kan worden óf in lege stadions. WISSEL test dan p land in Maarten Wijffels Rotterdam -Alex Pastoor (53) Alex Pastoor als coach van Al tach, de Nederlander verlengde eerder deze week zijn contract bij de Oostenrijke club met twee jaar. foto getty

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 22