Toilet vinden in centrum Goes moet makkelijker Goese verzetsstrijder krijgt geen straat met zijn naam 7 KOKEN MET BEER YOUTUBE-KANAAL ,,Wat gaan we vandaag maken?", vraagt Alex Kooman aan zijn zoon Beer (5). „Madeleines", zegt de jongen. Het is de start van een nieuw filmpje in de serie 'Koken met Beer'. Meerderheid raad Goes wil kinderen uit Griekse kampen zaterdag 18 april 2020 Sinds de horeca dicht moest, is Alex Kooman van de Kluizenaer in Goes vrijwel dagelijks met zijn zoon Beer in de keuken van zijn bedrijf te vin den. ,,We hebben mayonaise ge maakt, lasagne en pizza..." Hij moet even nadenken. ,,En nougat", somt Beer op. Vandaag staan ma deleines op het programma. Cakes in schelpvorm. ,,Pak maar vijf ei eren en boter." Beer rent naar de koeling. ,,Niet alle vijf eieren tege lijk hé? Dan vallen ze." Hij loopt zijn zoon achterna. ,,Moet de boter in de pan pappa?" ,,Ja, we maken nu eerst beurre noisette", vertelt hij. ,,Dat is bruine boter. Zo, als jij nu eens alles gaat afwegen. Eerst 55 gram bloem. Dan 90 gram poe dersuiker. Tot de weegschaal op een 9 en een 0 staat." Een leuk tijdverdrijf ,,Ik ben hiermee begonnen als een service voor onze klanten", vertelt Kooman. ,,En het is een leuk tijd verdrijf voor mij en voor Beer want hij vindt het heel leuk om mee te helpen. Soms heeft hij geen zin, dan koken we niet." De film pjes zijn ook een inspiratie voor andere ouders om te laten zien wat ze kunnen doen met hun kind. Als alle droge ingrediënten afge wogen zijn, kan de gebruinde bo ter erbij. De mixer draait even en dan is het klaar. ,,Wil je proeven?" Beer steekt een beetje in zijn mond. „Pepernoten", roept hij. ,,Nee, dat is tonkaboon." Normaal gesproken moet het deeg eerst een nacht in de koeling, maar omdat Kooman al een spuitzak klaar had liggen kunnen de vormen gelijk gevuld. ,,Kijk, zo spuit je het deeg in de vorm. Wil jij het ook eens doen?", vraagt Alex. Beer pakt de grote spuitzak en knijpt met twee handen zo hard hij kan in de zak. Het is een leuk tijdverdrijf voor mij en voor Beer Een fijn sliertje deeg valt in de vorm. ,,Een drolletje", lacht hij hard. De madeleines gaan de oven in: negen minuten op 180 graden. Beer rent naar voren, het restau- rant in. Hij is niet alleen aan het koken. Hij maakt ook de tafels schoon. Niet afhalen ,,Voor hem is het een heel leuke tijd. Ik ben normaal veel aan het werk. Nu doen we veel samen. We koken samen, hij maakt huiswerk. Dat vindt hij heel leuk." Voor Kooman zelf ligt dat heel wat ge nuanceerder. Hoewel hij niet het type is dat bij de pakken neer gaat zitten, hakt een gedwongen slui ting er wel in. Hij heeft er bewust voor gekozen om niet te beginnen met afhalen. Nee, dan zou ik daar een heel systeem voor op moeten zetten", zegt hij. ,,Daar moet je in investeren. Ik heb collega's die het wel doen hoor. Katseveer doet het ook, maar die deden dat ook al met de kerst." Vanuit de keuken klinkt een dwingend gepiep. ,,Pappa, het is klaar", roept Beer en hij rent naar de keuken. Kooman haalt een bak blik met dampende cakejes uit de oven. ,,Proeven?" GOES Een briefwaarin het ka binet wordt opgeroepen 500 al leenstaande vluchtelingenkin deren uit Griekse kampen naar Nederland te halen wordt na mens de gemeenteraad van Goes naar het kabinet gestuurd. Een ruime meerderheid stemde daar donderdagavond mee in. Alleen VVD en Nieuw Goes konden zich niet vinden in het versturen van de brief. Eerder stuurden ook Tholen en Reimerswaal al soortgelijke signalen naar Den Haag. Het kabinet is tot nu toe niet van plan de ouderloze kinderen naar ons land te halen. GOES De Goese verzetsstrijder Marinus van der Hell krijgt geen straat naar zich vernoemd. Die hoop hadden zijn dochters Ank en Ria eerder in deze krant wél uitgesproken. De Goese verzetsheldenbuurt wordt verbouwd en het straten plan verandert. Het zou een eer zijn als er een Van der Hellstraat zou komen, vonden de dochters. Te midden van zijn vrienden Kees de Graaff en Marien de Groot. Maar dat idee krijgt geen navol ging. Volgens een woordvoerder van de gemeente zijn er momen teel geen straten beschikbaar. ,,En we hebben op het stadskantoor ook geen officieel verzoek voor vernoeming ontvangen." Overi gens is destijds bij de aanleg van de wijk wel gevraagd aan de fami lie of ze een vernoeming zagen zitten. ,,Maar onze moeder vond dat niet nodig", zegt Ank. ,,Ze hadden hun plicht gedaan, meer niet." Marinus van der Hell werkte in de Tweede Wereldoorlog als hoofd- verspreider van Trouw. Tot een Duitse inval in hun elektrawinkel aan de Lange Vorststraat. Ank: ,,Daarna nam onze moeder Dien dat over." Marinus van der Hell dook uiteindelijk onder in Halste ren. Hij overleed in 1951. In 1980 kreeg hij postuum het verzetsher- denkingskruis. GOES In de Goese binnenstad moeten meer openbare toiletten komen. Dat vindt de hele gemeen teraad. Een motie van GroenLinks, waarin het college wordt opgeroe pen te onderzoeken of er meer toi letten kunnen komen, werd una niem aangenomen. GL-raadslid Judy Hooymeyer vindt dat bijvoor beeld maag-, darm- blaaspatiën- ten nu weinig mogelijkheden heb ben als ze ineens hoge nood heb ben. ,,In het verleden werd het toi let in de V&D heel veel gebruikt, maar dat is er niet meer." De binnenstad kent nu een gratis openbaar toilet in de Ostendestraat. In de Hema kunnen mensen tegen betaling poepen of plassen. Natuur lijk zijn er veel meer winkels of ho recagelegenheden met een toilet. ,,Maar op veel plekken mogen men sen zelfs met een patiëntenpas niet naar het toilet'', aldus Hooymeyer. Wethouder Van der Reest zei dat het college al bezig is te bekijken of er meer toiletten kunnen komen. De motie roept het college ook op om toiletten in gemeente lijke gebouwen sowieso beschik baar te stellen en deze aan te mel den bij de Hoge Nood-app. De app is bedoeld voor mensen die om bij voorbeeld medische redenen ineens hoge nood kunnen heb ben. Horeca, winkels en super markten moeten worden gestimu leerd zich ook bij deze app aan te melden. BE Beslag eruit knijpen, zo hard je kan Melita Lanting Goes - Alex Kooman, horeca ondernemer De filmpjes (mét ingrediënten- lijst) zijn te vinden via dekluize- naer.nl. Beer vult samen met zijn vader Alex de vorm met deeg. foto johan van der heijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 130