De kinderen van mijn ex willen niets meer met mij te maken hebben En toch wil ik de aanrander van mijn vrouw laten weten hoe kwaad ik ben JOOST MAG 'T WETEN Voorlopig even niets. Lastig genoeg natuurlijk, want het geeft een rotgevoel. Zo'n gevoel van 'ik kan toch zus of zo doen': mailen, bellen of naar de sportschool gaan op de dag dat de kinderen er altijd zijn. Kortom, iets. Want niet geschoten is altijd mis. Maar voor dit soort situaties geldt vaak: wel geschoten maar in eigen voet. 'Stond die trut me bij de sportschool op te wachten. Nou ze kan me wat.' Overigens, als ik u goed begrijp, speelt uw man niet alleen het slachtoffer, hij is het ook. Ik had trouwens graag een brief van die kin deren gehad: 'D e laatste jaren van hun huwelijk heeft onze stiefmoeder het leven van onze vader danig zuur gemaakt.' Ik doe maar een gooi. Of: 'Onze stiefmoeder, een schat van een vrouw, en onze pappa zijn na twintig jaar huwelijk uit elkaar. Vader heeft er veel verdriet van. Hij heeft liever dat we zijn ex voorlopig niet zien. Dus daar houden we ons maar aan, hij heeft het al zwaar genoeg.' Kiest u maar. In dit soort situaties heeft een inzender, u in dit geval, altijd wel een idee wat er eigenlijk aan de hand is. Alleen, dat idee vertellen ze me nooit. Ze constateren alleen een droevig feit en dan word ik verzocht mee te huilen met de eenzame wolfin het bos. Om met uw vraag te eindigen: wat kan ik doen? Een gesprek met zijn vrouw aangaan of haar schrijven, bent u helemaal gek geworden? Dacht u nu echt dat die vrouw niet weet dat haar man losse handen heeft of had waar het andere dames betreft? Dat weten vrouwen van dit soort mannen altijd, dus we gaan haar dat niet nog eens inpeperen. Uw vrouw wil geen heisa. Vervelend voor u, maar haar goed recht. Een gesprek met uw buurman apart, dat kunt u doen. Ik zal meteen zeggen hoe het verloopt: 'Ik aan jouw vrouw gezeten? Veertig jaar geleden? Nou kerel, hier staat me echt niets van bij hoor. Sorry, maar dit is nieuw voor me.' Of woorden van gelijke strekking. 'I did not have sexual relations with that woman, miss Lewinsky.' Het echte probleem is dat u zichzelf een zakken- wasser vindt omdat u er al die jaren niks aan hebt gedaan. Dus u kunt de aanrander, zoals u hem zo dramatisch noemt, vertellen dat u hem al veertig jaar een klootzak vindt. Dan bent u ervan af en zit hij met de sores. Wacht geen antwoord af, ga niet in discussie, vertel het niet aan uw vrouw - verstandig iemand trouwens - en zeker niet aan de zijne. En maakt u zich geen zorgen, boze buurman zal dat ook niet doen. Hij kijkt wel uit. Wijsheid komt met de jaren. Omdat acteur Joost Prinsen (77) een eind op weg is, beantwoordt hij uw vragen. Na een relatie van twintig jaar heb ik mijn man verlaten. Tot zijn grote verdriet. Hij had twee kin deren toen ik met hem trouwde. Met hen, bijna dertigers inmiddels, had ik een prima band. Maar nu willen ze niets meer van me weten. Mijn ex speelt graag het slachtoffer, maar de houding van zijn kinderen verbaast me. Wat kan ik doen? ILLUSTRATIE MAGDA RINKEMA Veertig jaar geleden greep de buurman mijn vrouw bij haar borsten toen zij, alleen thuis, hem uitliet. Van haar moest ik mijn woede in slikken. Het zit me al die jaren al dwars. Ik wilde het bespreken met de aanrander en zijn vrouw, maar mijn vrouw verbood het. Zij is bevriend met de buurvrouw. Nu wil ik haar schrijven, maar mijn vrouw wil er niet van horen. Wat nu? Speelt er iets tussen u en uw kinderen, familie, vrienden, buren of collega's? Leg de kwestie voor aan Joost Prinsen. Mail uw vraag naar joostmagtweten@dpgmedia.nl ZATERDAG 18 APRIL 2020 43

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 123