mandje. En allemaal zonder drank, dankzij de camera's. Wie wordt betrapt met alcohol kan een boete krijgen tot wel 1500 euro. Vanuit Galway - in 2020 Culturele Hoofdstad van Europa - vertrekken boten naar 'the Arans': drie dunbevolkte eilanden vol schapen. Hier komen de befaamde ka beltruien vandaan. Voor zo'n authentieke visserstrui kun je ook in Galway terecht. In de Aran Sweater Shop vind je gebreide schipperstruien, kabelvesten, sjaals en de outfit voor een 'oud Iers mannetje': over hemden met kleine boordjes, gilets, rib fluwelen broeken en natuurlijk de platte pet. Galway is de afgelopen jaren uitgegroeid tot een culinaire hotspot. In Shopstreet spe len straatmuzikanten Ierse traditionals voor het winkelende publiek. Als je eenfood tour boekt, word je langs authentieke Ierse pro ducenten gegidst. Alles is te proeven, dus de lunch kun je overslaan. Dag 4: Galway - Dublin Op het treinperron staat een half uur tevo- ren al een flinke rij, maar eenmaal in de trein valt de drukte mee. Buiten weer veel groen en hé, schapen. Witte met zwarte koppen en poten dit keer, het is of je in de tekenfilm Wallace and Gromit bent beland. Na station Móta (Woodlawn), een ouder wets bakstenen stationnetje met boogjes, maken de heuvels plaats voor platte weilan den. Onderweg naar Béal Atha na Slua (Ballinasloe) zie je ook de minder fraaie onderdelen des levens, zoals autokerk hoven, grindafgravingen en illegale stort plaatsen. Op station Baile Athan Luain, Athlone in het Engels, gaan veel mensen de trein in of uit, want hier kun je overstappen op con necting trains het binnenland in. We passe ren Cüilan tSüdaire (Port Arlington), Cill Dara (Kildare) en daarna Droichen Nua, Newbridge. Zo leer je beetje bij beetje dat Iers: nua betekent vast 'nieuw', dan moet droichen 'brug' betekenen. Dag 5: Dublin Ook in Dublin krijg je tijdens een ritje met de Hop on Hop off-bus een goede indruk van de stad. Je rijdt langs Christ Church Cathedral en St. Patricks Cathedral, Trinity College, Jameson's Whiskey Distillery en Dublin Castle. In het Guinness Storehouse kom je alles te weten over Iers bier. De Guinness-brouwerij ligt tegenover Heuston Station, waar ook een halte is van de Air- linkbus, een dubbeldekker die in hoog tempo dwars door de hoofdstad naar de luchthaven rijdt. Onderweg vang ik glimp- sen op van de '1000 pubs' die Dublin rijk schijnt te zijn. Helaas, ik moet een vliegtuig halen. Voor die pint moet ik dus nog eens terugkomen - en dat doe ik zeker. Uit thuis Reisreportages worden soms (deels) betaald door derden. Zij hebben geen invloed op tekst en vorm geving. Momenteel is er geen vliegverkeer, maar normaal gesproken vliegt Ryanair vier keer per dag vanaf Schiphol naar Dublin, tickets vanaf €37. Luchthaven Dublin heeft geen treinstation. De Airlink- bus naar Heuston Station doet er ongeveer een half uur over en kost 7 euro voor een enkeltje. De dienstregeling van de treinen is niet zo uitgebreid; er rijden vaak maar enkele treinen per dag naar een bestemming. Spitstreinen kunnen druk zijn: probeer te reserveren via irishrail.ie Het enigszins statige Im perial Hotel in Cork ligt op de Grand Parade, aan de rand van het stadscentrum (2p-kamers vanaf 140 euro). No. 1 Pery Square in Lime rick is een aangenaam bou- tiquehotel (met spa) op 600 meter van het station. The House Hotel, een modern boutiquehotel, ligt op 10 minuten lopen van station Galway, (2p-kamers vanaf 115 euro). Het Ashling Hotel in Dublin is modern en ligt te genover Heuston Station (kamers vanaf 110 euro). Limerick ligt te midden van natuurgebieden die je per huurfiets of te paard kunt verkennen. Naar natuurreservaat de Aran Eilanden? De veerboot doet er 40 minuten over. Een retourtje kost 25 euro per persoon, kinderen 13 euro. aranislandferries.com (2 uur 33 minuten) (2 uur 33 minuten) ZATERDAG 18 APRIL 2020 41

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 121