'Pas als ik me kan uiten, ben ik toe aan een relatie' BV DE LIEFDE z-z;tsk<?n/r het lijkt (,e« focK wet ftn niC-è Iqnjtrt Vrijgezel tl zijij John (55) heeft nog nooit een relatie gehad. Nu bekruipt hem het gevoel dat hij toch iets mist. ,,In het Brabantse boerengezin waar ik opgroeide, werd niet gepraat over gevoe lens of problemen. Emoties uiten is voor mij altijd lastig geweest. Dat ik op school werd gepest, hielp niet. De keren dat ik mijn gevoel liet blijken, werd het pesten alleen maar erger. Om te overleven werd ik een stil en teruggetrokken jongetje dat zijn boosheid of verdriet niet liet zien. Die knop heb ik nooit meer kunnen terugdraaien. Ook mijn andere gevoelens, zoals blijheid of verliefdheid, blijven aan de binnenkant. Rond mijn twintigste waren er wel wat meisjes die belangstelling voor me hadden, maar ik was veel te verlegen. Iemand versie ren kon ik niet, maar me laten versieren ook niet. Als ze me aanspraken, blokkeerde ik, bang om niet te voldoen. Ik stond met twee klamme linkerhanden en liep dan maar snel weg. Van ontwijken maakte ik een sport. Erg veel meisjes kwam ik sowieso niet tegen, want ik woonde tot mijn vijfendertigste bij mijn ouders thuis, bij wie ik ook meewerk te op de boerderij. Zij vonden het maar niks dat ik geen vriendin had. Als goede katho lieken zijn ze zelfs voor mij gaan bidden in het Limburgse bedevaartsoord Smakt. Het vrijgezel zijn werd voor mij steeds meer een gegeven, iets dat nu eenmaal zo was. En in de loopbaan die ik vervolgens koos, was evenmin weinig ruimte voor een vrouw. Als koerier reed ik door heel Europa, als taxichauffeur was ik elk weekend van huis en mijn huidige werk in de beveiliging is heel onregelmatig. Voor ik het wist was ik twintig jaar verder en nog steeds partnerloos. Daar lijd ik niet onder, ik ben iemand die zich goed kan vermaken en ook van zijn vrijheid geniet. Ik heb het druk met mijn hobby's, de heemkundekring en het schuttersgilde, ik heb vrienden en kook best lekker voor mezelf. Voor het ontbreken van seks heb ik een oplossing gevonden. Er zijn parenclubs waar single mannen welkom zijn en sites waarop stelletjes iemand zoeken voor sek sueel contact. Zo heb ik een andere kant van mezelf ontdekt - ik blijk dan opeens niet zo verlegen. Maar toen ik ziek werd, veranderde er iets. Bij mij werd darmkanker geconsta teerd, waardoor ik ging nadenken over mijn leven. Inmiddels ben ik schoon verklaard, maar het onrustige gevoel is gebleven: is er misschien toch meer dan dit? Hoe moet het zijn om je leven te delen? Wat heb ik al die tijd gemist? Om daar het antwoord op te vinden, doe ik nu een voorzichtige poging tot daten via een relatiebemiddelingsbureau. Nu ik ouder word, besef ik dat emotionele nabij heid toch wel belangrijk is. Dat ik graag een vrouw zou ontmoeten bij wie de vonk overslaat en die ik dicht bij me zou willen hebben. Daarvoor wil ik zelfs een stukje vrijheid opgeven. Ik denk niet: ik ben in mijn eentje al zo ver gekomen, laat nu ver der ook maar zitten. Om echt open te staan voor de liefde moet ik eerst mezelf onder de loep nemen en de manier waarop ik met emoties omga. Want dat ik op dat gebied beschadigd ben, merk ik nog steeds. Toen mijn vader vorig jaar overleed, heb ik bijvoorbeeld geen traan kunnen laten. In cursussen persoon lijke ontwikkeling probeer ik nu in contact te komen met mijn gevoel en dat ook naar buiten te brengen. Pas als ik kan laten zien wat er in mij om gaat, ben ik toe aan een relatie. Zo ver is het nog niet, maar er wordt aan gewerkt.'' TEKST PAM VAN DER VEEN ILLUSTRATIE STUDIO SKI De echte naam van John is bekend bij de redactie. Wil je ook praten over je relatie? magazine@dpgmedia.nl ZATERDAG 18 APRIL 2020 21

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 101