GORONAVIRUS JOL Premier Rutte Hoe dan ook, de musical moet doorgaan Tour twee maanden later Advies van Onderwijsraad om leerachterstanden snel weg te werken Walcheren 'Het loket gaat zeker niet in één keer open' Groepachters zijn thuis druk aan het oefenen Klassementsrenners moeten terug naar de tekentafelPI8&19 Gezellig bij elkaar op bezoek en even de laatste nieuwtjes uitwisselen. De 91-jarige Paula (l) en de 90- jarige Roos uit Kloosterzande slaan zich dapper door de coronacrisis heen. De nichten en ook nog eens beste vriendinnen gaan elke middag bij elkaar op visite, steeds op anderhalve meter afstand. zeeland 5 De maatregelen zouden nodig kun nen zijn als de leerlingen ook na de meivakantie nog niet naar school kunnen. Over het al dan niet her openen van de scholen beslist het kabinet hoogstwaarschijnlijk aan staande dinsdag. In een advies aan het kabinet stelt de Onderwijsraad vandaag dat de zomervakantie naar voren gescho ven zou kunnen worden of dat die wordt ingekort. Dat geeft leraren meer tijd om leerlingen bij te spij keren. Een andere optie is om vol gend schooljaar verlengde lesdagen in te voeren, bijvoorbeeld van 8 tot 16 uur of van 9 tot 17 uur. ,,We vragen de minister om daar bij te kijken naar de belangen van kinderen, ouders en leraren'', zegt voorzitter Edith Hooge van de On derwijsraad, een belangrijk advies- Drie op de honderd kinderen worden mishandeld. Voor hen telt elke dag orgaan van de regering. Dat ouders graag op vakantie willen en docen ten klagen over grotere werkdruk tijdens het onlineonderwijs, zijn 'precies de overwegingen die mee spelen'. ,,Het moet allemaal wel haalbaar zijn.'' Het 'urgentste pro bleem' wordt gevormd door kinde ren voor wie het thuis niet veilig is en waar ondersteuning, een werk plek of laptop ontbreekt. De raad wil dat zij recht krijgen op opvang op school, net als de kinderen van ouders met cruciale beroepen. „Volgens het Nederlands Jeugdin- stituut worden drie op de honderd kinderen verwaarloosd of mishan deld'', zegt Hooge. ,,Voor hen telt elke dag.'' De Onderwijsraad adviseert ver der om zomerscholen op te zetten voor leerlingen die niet thuis kun nen leren. Deze zomerscholen moeten breder van opzet zijn dan de bestaande instituten. ,,Die moe ten niet alleen gericht zijn op leren, maar ook op spelen, cultuur en de sociaal-emotionele ontwikkeling'', zegt Hooge. Een paar uurtjes reke nen of taal is niet genoeg. Als scholen langer dichtblijven, is extra hulp nodig, meent de raad. Zzp'ers die zonder opdrachten zit ten, kunnen daarvoor tegen een vergoeding worden ingezet. Oud leraren komen in aanmerking, maar ook psychologen, sportin- structeurs, educatiemedewerkers van musea en pabostudenten. »P6 donderdag 16 april 2020 21°C Nieuwsmedia »P3 »P8 'Haal lessen in tijdens de zomer' Een kortere zomervakantie of langer naar school in het vol gend schooljaar. Dat zijn twee van de voorstellen die de Onder wijsraad doet om achterstanden weg te werken die leerlingen mogelijk oplopen tijdens de co ronacrisis. Hanneke Keultjes Den Haag —Edith Hooge, Onderwijsraad Zon en sluierwolken pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 262 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,75 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging g 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 1