CORONAVIRUS Deskundigen zien mogelijkheden om maatregelen per regio 4 MANAGERS ZIJN ALTIJD IN BEWEGING. JIJ TOCH OOK? intermediair f Update Aantal besmettingen wereldwijd: 1.970.225 Aantal doden wereldwijd: 124.544 Aantal mensen genezen wereldwijd: 469.926 Aantal besmettingen in Nederland: 27.580 Aantal doden in Nederland: 2945 Met een opvallend lage infectiegraad en zonder overbelaste ziekenhuizen kan het noorden mogelijk eerder uit de gedeeltelijke lockdown dan de rest van het land, stellen experts. Het RIVM en het kabinet houden zulke regionale exitopties open. Friesland, Groningen en Drenthe zijn nog altijd een lichte vlek op de Neder landse coronakaart. In de drie provin cies samen zijn nu zo'n duizend pa tiënten gemeld, tegenover meer dan zesduizend in Noord-Brabant en 27.000 in heel Nederland. Met weinig besmettingen en genoeg test- en zie kenhuiscapaciteit kan het noorden van het land een rol gaan spelen bij de exitstrategie waarover het Outbreak Management Team (OMT) en het ka binet zich deze week buigen. Zo noemt hoogleraar infectieziekte- Als je door testen en traceren de aantallen infecties laag houdt, kun je dit uitrollen modellering Sake de Vlas (Erasmus Universiteit Rotterdam) het desge vraagd een 'heel logische optie' om eerst naar de noordelijke provincies te kijken: ,,Je wil de infectieniveaus met zo laag mogelijk laten blijven met tes ten en traceren, terwijl je de lockdown voorzichtig afschaalt'', zegt De Vlas, die ook meedenkt met het RIVM over mogelijke exitstrategieën. ,,Dan lijkt het mij zeker zinvol in de gebieden te beginnen waar het virus zich op rela tief lage niveaus bevindt.'' Peter Boncz, bijzonder hoogleraar datamanagement aan de Vrije Univer siteit is lid van dezelfde meedenk- groep: ,,Je kunt eerst de noordelijke 90 Voor carrière-inspiratie en uitdagende vacatures ga je naar lntermediair.nl woensdag 15 april 2020 GO Personeel in Japanse ziekenhuizen mag in uit zonderlijke gevallen zware alcoholische dran ken gebruiken om handen te ontsmetten, als er een tekort is ontstaan. Polen gaat vanaf 19 april lockdownmaatregelen versoepelen. Waarschijn lijk worden eerst beper kingen opgeheven waar winkels mee te maken hebben. Polen telt zeven duizend besmettingen De lockdown in India wordt verlengd tot 3 mei. kracht. Premier Narendra Modi zei dat de lockdown grote economische gevol gen heeft, 'maar de levens van de inwoners van India zijn veel waardevoller'. Het Roemeense leger heeft de regie overgeno men in meerdere zieken huizen. De regering in Boekarest hoopt zo meer greep te krijgen op de uit braak van het virus, waar ook veel zorgverleners mee zijn besmet. Kijk op de site bij /video voor meer uitleg en het laatste nieuws Noorden het eerst uit Niels Klaassen Den Haag -Peter Boncz, hoogleraar VU Besmettingen per 100.000 inwoners |505 - 745 |350 - 505 |240 - 350 Q160 - 240 Q90 - 160 Patiënten per provincie 283 Groningen Drenthe Friesland Flevoland Zeeland Overijssel Utrecht Limburg Gelderland Noord-Holland 4100 Zuid-Holland 5311 Noord-Brabant 6033 3344 Nauwelijks verkeer op de Veluwe tussen Amersfoort en Apeldoorn, de A1. In normale tijden filerijden. Nu is dit de 'ochtendspits' op de A4 tussen Amsterdam en Den Haag.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 4