Onzekerheid ten einde: nieuwe Pieter Zeeman komt er UITGEKOOKT.nl 7 www.uitgekookt.nl FRAGMENTEN IN WOORD EN BEELD PROJECT STUDIO ONBEKOMMERD Wendy Wagenmakers Zierikzee Eindelijk, een jaar na de eerste mis lukte aanbesteding, is het gelukt een aannemer te vinden die een nieuwe Pieter Zeeman in Zierikzee wil neerzetten voor de 17 miljoen die de gemeente ervoor gereser veerd had. Bouwbedrijf Schrijver uit 's-Gravenpolder gaat het doen, samen met installatiebedrijf Paree uit 's-Heerenhoek en Synto uit Goes. De buitenruimte wordt ver zorgd door De Bokx uit Terneuzen. En dat mag een wonder heten, want lange tijd zag het ernaar uit dat de aanbesteding helemaal niet meer zou lukken. ,,Drie jaar gele- den zat de voordeligste aannemer al twee miljoen boven ons budget", vertelt wethouder Daniël Joppe. ,,En toen gingen de bouwprijzen ook nog eens stijgen. Er zijn dagen geweest dat ik 's nachts wakker werd en niet meer in slaap kwam." Maar toen ging een projectteam van ambtenaren en vertegenwoor digers van de scholen nog eens re kenen en tekenen. Bepaalde ruim tes konden efficiënter worden in gedeeld en wellicht zouden andere materialen goedkoper zijn. Prompt bleven aannemers wél binnen het budget waardoor de bouw van de nieuwe Pieter Zeeman, én de nieuwe Meie, gewoon kan door gaan. Nog voor de zomer gaan de gymzalen tegen de vlakte en na de zomer gaat de eerste paal de grond in. Wethouder Joppe is ontzettend opgelucht. ,,Dit is een grote mijl paal. Voor het hele eiland. Een mid delbare school is zó belangrijk als je jonge gezinnen en bedrijven wilt trekken en behouden. De toekomst ziet er weer mooi uit." Taakomschrijving Wij bieden u De coronacrisis zette een streep door haar 'normale' activiteiten. Maar zuchtend in een hoekje gaan zitten? Dat past niet bij Ellen Bentlage van Studio Onbekommerd. Dus zette ze een project op poten om mensen te laten kijken naar wat zich onder hun neus bevindt. ragmenten in woord en beeld' heet het project dat beeldend kunste naar Bentlage dik drie weken geleden leven inblies. Het moet uiteindelijk leiden tot een 'wandboek'; een boek voor aan de muur dat je open kunt hangen op de pagina die jou op dat mo ment het meeste aanspreekt. Drie weken geleden had Bent- lage, die normaal gesproken via haar Studio Onbekommerd in Dreischor onder meer keramiek- cursussen en schrijfcafé's verzorgt, nog géén idee waar het project toe zou leiden. Laat staan de deelne mers die op haar oproep reageer- mensen die meedoen ook. De meesten wilden niet schrijven. Dat vinden ze eng. Maar binnen een week was iedereen aan het schrijven. Dit is blijkbaar ook een tijd waarin mensen makkelijker nieuwe dingen oppakken." De eerste week werden haiku's (Japanse korte gedichten) ge maakt, de tweede week tegeltjes wijsheden geschreven: Mijn jog gingpak vraagt zich af; zou rokjesdag door gaan dit jaar?. Vorige week stond het schrijven van ultrakorte verhalen, met een maximum van zes woorden, op het programma. Het leverde prikkelende, grappige maar ook huiveringwekkende beelden op. Zoals: Twaalf blikken ravioli dreven naar beneden of Papa reed woedend weg, zonder ons. den. Honderdtien mensen uit heel Nederland, en zelfs een paar uit Duitsland en Canada, sloten zich bij het project aan. Zij kregen de afgelopen drie we ken via de mail elke ochtend om 08.00 uur een thema met opdracht in hun mailbox. Niets corona-ach- tigs, maar gewoon alledaagse on derwerpen zoals kleding, vakantie en eten. Met dat thema gingen de deelnemers die dag aan de slag. In beeld, want ze konden een bijpas sende foto maken. Maar ook in woord. ,,Dit is voor iedereen een heel bijzondere tijd, waarin je so ciaal heel beperkt bent. Dus het leek me leuk als we toch woorden en beelden met elkaar kunnen uit- wisselen. Zodat je met elkaar be leeft wat je meemaakt en wat je bezighoudt", licht Bentlage die werkwijze toe. De deelnemers leverden hun teksten of foto's dagelijks digitaal bij Bentlage in. In de weekenden ging de 'fragmentenwerkplaats' open. Dan kregen alle deelnemers ook elkaars creatieve uitspattingen toegemaild, inclusief een nieuwe opdracht. Zo kon iedereen veilig bij zichzelf thuis ook met elkaars teksten en beelden aan de slag. ,,Het is leuk om te zien hoe zo'n project zich ontwikkelt. En de Wisselschilderij Bentlage wil de enorme berg ver zamelde 'fragmenten in woord en beeld' bundelen in een wandboek. Daaraan wordt de komende weken verder gewerkt met de deelnemers en andere belangstellenden. Het wandboek, een soort wisselschil derij dat je elke dag op een andere bladzijde open kunt hangen, wordt 52 pagina's dik. We mogen steeds meer klanten verwelkomen en gaan extra routes opzetten! LEKKERE GEZONDE MAALTIJDEN AAN HUIS woensdag 15 april 2020 Op afstand samen schrijven en dichten Een nieuwe middelbare school betekent niet alleen moderne stenen, het betekent dat de leef baarheid van Schouwen-Duive- land voor de toekomst is zeker- gesteld. En eindelijk weer een goede nachtrust voor onderwijs wethouder Daniël Joppe. 6 Bezorgen van koelverse, Smakelijke Gezonde maaltijden 8 Bezorgmomenten maandag- en of donderdagavond 16.00-20.00u 6 In bezit van rijbewijs en auto 8 Pro-actief en enthousiast 8 Contact met collega bezorgers 8 Verdienste tussen de €35 en €60 per bezorgroute 8 Erg leuk werk en zeer geschikt voor actieve vutters en gepensioneerden 8 Dankbare klanten Bij belangstelling kunt u uw motivatie en contactgegevens mailen naar: vacature@uitgekookt.nl ALS BESTE UIT DE TEST SVARA Esme Soesman Dreischor Ellen Bentlage in de deuropening van haar atelier Studio Onbekommerd. foto marieke mandemaker Zie: studioonbekommerd.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 49