Thuiskunst krijgt ruimte in Galerie T Veere wint zaak illegale verhuur Zes euro per inwoner voor oud-wethouders 7 EXPOSITIE FACEBOOKPAGINA Een expositie in een echte kunstgalerie krijg je niet zomaar. Zeker als kind niet. Maar wie nu hele dagen thuis zit en mooie kunstwerken maakt, krijgt dankzij Galerie T in Middelburg toch een bijzonder plekje in een bijzondere tentoonstelling van 'thuiskunst'. Oproep LPM aan VRZ: zet gemeenteraad niet buitenspel Lia Hector heeft op de Face- bookpagina van haar galerie het project Thuiskleuter Thuisleerling Thuisstudent Thuis- docent geopend. „Kinderen raken geïsoleerd doordat ze hele dagen thuis moeten blijven. Juist nu is het leuk om met iets anders bezig te zijn dan wat je normaal doet", vertelt zij. ,,Ik denk dat er behoefte is aan initiatieven waar de mensen zelf aan kunnen meedoen en el kaar op afstand kunnen ontmoe ten." Hoogtepunten In haar echte galerie aan de Turf- kaai/Vismarkt in Middelburg heeft Lia Hector altijd ruimte ge maakt voor kinderen en scholen. ,,Voor mij zijn dat altijd de hoogte punten. Ik hoop dat er steeds meer kinderen kunstwerkjes gaan ma ken. Als ze die op mijn Facebook- pagina plaatsen en naar elkaars werk kijken, raken ze misschien ook geïnspireerd door elkaar om thuis dingen te gaan maken." Grootfotoboek De digitale expositie is eind maart begonnen en in twee weken tijd zijn er al heel wat kunstwerken Ik denk dat er behoefte is aan initiatieven waar de mensen zelf aan kunnen meedoen geplaatst. Ook staan er fotorepor tages op van hoe kunstwerken zijn ontstaan. Dat wil Lia Hector ook graag. „Stuur meerdere foto's in, zodat we kunnen zien hoe je iets hebt gemaakt. En doe er ook een foto van jezelf bij. Het is het leukst als bij elk werk een gezicht te zien is. Van alle prachtige ideeën en voorbeelden die binnenkomen ga ik een groot fotoboek maken, dat in de galerie te zien zal zijn als we weer open gaan." Overigens mogen dus ook vol wassen kunstenaars en docenten meedoen. ,,Ik ben mijn kunste naars moed aan het inspreken: 'we gaan er te zijner tijd weer tegen aan'. Als ze dat idee blijven vast houden, gaan ze zich nu ook voor bereiden op de tijd hierna." Een kunstwerk, een tekening, een verhaal, foto's, een video, een liedje, een zelfgemaakte outfit, een zelfgebakken taart, een legobouw werk - alles mag in de expositie Thuiskleuter Thuisleerling Thuis- student Thuisdocent, benadrukt Lia Hector. ,,En je mag zo vaak meedoen als je maar wilt." MIDDELBURG Maatregelen om de verspreiding van het corona virus met man en macht tegen te gaan, zijn noodzakelijk. Dat vindt ook de Lokale Partij Mid delburg. Maar daarom hoeft de gemeenteraad nog niet buiten spel gezet te worden, vindt frac tievoorzitter Piet Kraan. ,,Het is net alsofwij niks meer te zeggen hebben." De LPM is vooral geïrriteerd over de sluiting van het skate- park in de Veerse Poort. Dat ge beurde vorige week donderdag op last van de Veiligheidsregio Zeeland. Kraan vindt dat de gemeente raad om advies gevraagd had moeten worden. ,,Met deze slui ting was men al dagen bezig, dus de Veiligheidsregio had best de tijd gehad om de gemeenteraad erbij te betrekken", stelt Kraan. Het gaat immers om 'be sluiten met grote maatschappe lijke gevolgen welke onze Mid delburgers diep raken', schrijft hij in een open brief. De uitkomst na overleg met de raad was misschien dezelfde ge weest, erkent Kraan. ,,Maar we hadden in ieder geval over alter natieven kunnen overleggen. Dat is nu niet gebeurd." Bovendien wijst hij erop dat de skatebaan ook positieve kan ten heeft. ,,Ouders en kinderen zijn dolblij dat ze even buiten wat kunnen doen." Met toezicht was dat misschien mogelijk ge bleven, oppert Kraan. Te veel mensen Volgens de VRZ kwamen er juist te veel mensen samen op en rond de skatebaan en hielden zij zich niet aan de aanwijzingen van agenten om onderling meer dan anderhalve meter afstand te houden. Daarom besloot de VRZ het skatepark volledig te sluiten. Dat neemt wat de LPM betreft niet weg dat het nog steeds mo gelijk was geweest om de ge meenteraad hierbij te betrekken. ,,Wij maken ons zorgen over het buitenspel zetten van de ge meenteraad." De rechtbank stelt opnieuw vast dat de gebroeders Van 't Hoff de woningen niet aan vakantievie rende groepen mogen verhuren. Ook vindt hij dat ze vele duizen den euro's aan dwangsommen moeten betalen. Sportteams De familie Van 't Hoff bezit sinds 1929 een landgoed in het duinge bied bij Biggekerke. Daar staan nu twee landhuizen. 'Snippenoord' gebruikt de familie om zelf vakan tie te vieren. 'Coccinelle' verhuurt ze aan groepen. Dat tweede huis liet de familie enkele jaren geleden bouwen en is met z'n 24 bedden erg populair. Regelmatig logeer den er sportteams voor een team uitje of om zich voor te bereiden op een nieuw seizoen. Na klachten van een omwo nende liet de gemeente op 5 juli 2018 weten dat de familie Van 't Hoff moest stoppen met de re creatieve verhuur aan groepen. Want dat was volgens Veere in strijd met het bestemmingsplan. De eigenaren, Rotterdamse zaken lieden, trokken zich daar niets van aan en gingen rustig door met het accepteren van boekingen. Ook toen ze per persoon al dwangsom men van duizenden euro's per overtreding moesten betalen. Wel maakten ze bezwaar tegen het be sluit en spanden ze procedures aan. Tot nu toe verloren ze alle za ken. Desondanks stapten ze begin dit jaar, met een nieuwe advocaat, weer naar de rechter. Document Tijdens die zitting kwam een do cument op tafel, waaruit blijkt dat de broers het huis wel degelijk van de gemeente mochten verhuren, aldus raadsman Niels Beelaerts van Blokland. De rechter is het daarmee niet eens. Al kan het do cument verkeerd geïnterpreteerd worden, oordeelt de rechter. Maar hij wijst er op dat de broers al in mei 2013 een mail kregen waarin uitdrukkelijk staat dat er niet aan groepen mag worden verhuurd. DOMBURG Zo'n zes euro per in woner per jaar is de gemeente Veere de komende twee jaar kwijt aan wachtgeld voor de afgetreden wethouders Bert van Halderen (VVD), Arie Schot (SGP/CU) en Marcel Steketee (DTV). Zij moesten vorige maand vertrekken nadat de fractie van DTV het vertrouwen opzegde in de coalitie. Een woordvoerder van de ge meente kan nog niet aangeven hoe veel Veere exact kwijt is aan het wachtgeld voor de drie. Wel gaf ze aan dat alle drie gebruikmaken van de wachtgeldregeling. Ook oud wethouder Steketee. Hij keert wel iswaar terug bij het Openbaar Mi nisterie maar heeft recht op aanvul ling van zijn salaris. De drie krijgen het eerste jaar tachtig procent van het wethouderssalaris, inclusief eindejaarsuitkering en vakantie geld. En het jaar daarop zeventig procent. Daarna hebben ze geen recht meer op financiële onder steuning door de gemeente. Het wachtgeld vervalt als ze meer gaan verdienen dan het bedrag dat ze krijgen van de gemeente. Volgens een ruwe berekening heeft een afgetreden wethouder van de gemeente Veere het eerste jaar recht op zo'n 5800 euro per maand bruto. Daar komen ook nog eens een eindejaarsuitkering van 8,3 procent en acht procent vakan tiegeld bij. woensdag 15 april 2020 WA jf; -<^J7 i •tiSt ftfr» %V TI Thuiskunst in Galerie T. Met de klok mee: Rebecca's schilderij kun je aan vier kanten ophangen. Zo is het steeds anders. Rover du Clou (10) maakt thuis veel kunst - werken. Tim maakt illusiekunst. Kunstenares Ada Breedveld te kende een giraf als bruidje en stuurde dat naar kleindochter Fien. Die stuurde een aangeklede 5 vos met bijtje terug. Rebecca maakte een mooi wandobject door gekleurde servetten in het deksel van een doos te plakken. Maurits Sep Middelburg - Lia Hector, Galerie T Maak foto's van wat je hebt ge maakt en stuur die op naar galerie-t@online.nl. Dan zie je ze terug in de digitale expositie van Galerie T. Die is te vinden op facebook.com/Galerie.T.middel- burg Opnieuw boekt de gemeente Veere een overwinning in de langlopende juridische strijd tegen de illegale verhuur van twee landhuizen bij Biggekerke. Emile Calon Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 31