CORONAVIRUS Dromen over meer vrijheid Laat je zien aan de drone boven Zeeland! II Staren 2 Commentaar Iederland droomt van de intelligente afbouw van de lock- down. Zodra het aantal besmettingen binnen de perken blijft en zodra de gezondheidszorg het aantal coronapa tiënten aankan naast de reguliere zorg, kunnen de maatregelen soepeler worden. Er wordt al gedacht aan regionale verschil len. In gebieden met een lage infectiegraad zou het gewone leven iets eerder voorzichtig op gang kunnen komen. Europa droomt ook. De Europese Commissie wil juist géén ver schillen. Alle landen zouden de regels tegelijk moeten versoe pelen. Ondertussen is de chaos nog net zo groot als bij het begin van de corona-uitbraak. Oostenrijk en Denemarken laten de teugels vieren, Frankrijk houdt ze strak. Als bestuursorgaan in tijden van crisis heeft de Europese Unie vrijwel volledig ge faald. Alleen over de financiële noodmaatregelen werd men het na veel gedoe eens. Dit betekent niet dat de Brusselse oproep om nu eindelijk eens samen te werken verkeerd is. Neem het verschil tussen België en Nederland. Deze week beslissen de Belgen of de grens open kan. Zo'n besluit hoor je samen met je buren te nemen. Ook binnen Nederland lijkt het verstandig gelijk op te trekken. De noordelijke provincies van het slot, en de rest van het land niet? Dat is vragen om moeilijkheden. Zolang we moeten gis sen naar de verschillen in groepsimmuniteit tussen Noord-Bra bant en pakweg Groningen, en we dus niets zinnigs kunnen zeggen over de risico's van een eventuele nieuwe uitbraak, spelen we met vuur. Een besluit over het openen van de grens horen België en Nederland samen te nemen Met de auto langs familie overledene voor laatste groet Coronavragen? Lonink antwoordt Wie vragen heeft over de aanpak van het coronavi rus in Zeeland kan die vanmiddag rechtstreeks stellen aan Jan Lonink, de voorzitter van de Vei ligheidsregio Zeeland. Lonink is tussen 15.30 en 16.00 uur live te zien via de Facebookpagina Zee- landveilig. Vragen kunnen gemaild worden naar zeeland veilig@vrzeeland.nl of via Facebook aan de VRZ- voorzitter worden ge steld. De VRZ is verant woordelijk voor de maat regelen ter bestrijding van deze ernstige virus ziekte. ALMANAK De bijslaap van die Hulsterse heeft, omwille van het nu vele thuis zijn, een oude hobby weer opgepakt: lego. Momenteel bouwt hij uit het blote hoofd een kraanwagen. Hij is er, na het dagelijks thuiswerk, uren zoet mee. Tussendoor kan hij niet voorbij het bouwsel lopen, zon- Tip? redactie@pzc.nl der er indringend naar te staren. Zijn wederhelft wordt er bij kans jaloers van. ,,Keek je maar zo naar mij!", riep ze uit. Hij was zich van geen kwaad bewust. ,,Dat doe ik alleen om te kijken wat ik er nog aan wil verande ren! Daar is het bij jou al te laat voor." Goes Lifestylemagazine BRON op internet Wie niet naar de sportschool kan, haalt de sportschool zelf in huis, merkt Marten Jeremiasse in zijn zaak in Goes. Minder kijkers, meer kopers. Dat is het beeld bij Fiets Fitness XXL by Jeremiasse. De zaak aan de Van de Spiegelstraat, vlak bij het station in Goes, is één van de grootste in zijn soort in de provin cie. Op de vierduizend vierkante meter winkeloppervlakte is het niet zo druk als anders. Dat wil niet zeg gen dat de verkoop een duikvlucht heeft genomen. Schijn bedriegt. ,,De aanloop is inderdaad wat min der. De recreatieshoppers zijn er niet. Maar wie nu binnenkomt, die koopt ook", zegt Marten J eremiasse. Veel ouderen hebben vroeger geschaatst en komen nu om skates Heel fitnessend Nederland is op zoek naar spullen om thuis te kun nen blijven trainen. Jeremiasse: ,,Wij merken dat overal mensen op zoek zijn naar de juiste spulletjes. Zeker als het gaat om fitnessappa raten willen ze het koste wat kost hebben. De laatste weken hebben we in heel het land geleverd." Men sen kopen niet blind online. ,,Als ie mand belangstelling heeft voor een krachtstation bijvoorbeeld, dan wil hij er toch wel eerst het fijne van weten. Dus er is altijd wel contact met de klant voordat iets besteld wordt. Hetzij telefonisch, hetzij via de mail." Jeremiasse heeft normaal een flinke voorraad spullen in het ma gazijn, maar dat is nu 'aardig gere duceerd'. ,,Mensen zoeken echt naar de zaken waar nog fitnessap- paratuur beschikbaar is. Want ze willen het ook meteen hebben. Het gaat dan vooral om kracht- en car- dioapparatuur zoals loopbanden, krachtstations en crosstrainers. Normaal neemt de verkoop hiervan in deze tij d van het jaar wat af, maar nu heeft het echt een vlucht geno men." Elektrische fietsen Bijde fietsen heeft de medaille twee kanten, vertelt Jeremiasse. De verkoop aan de sporters vertoont wel wat groei. Zij kunnen niet naar de sportschool, dus schaffen ze bij voorbeeld een mountainbike aan. Het mooie weer van de laatste we ken heeft zeker bijgedragen aan de stijgende verkoop van de sportieve De sportscholen zit ten al vier weken op slot om verspreiding van het coronavirus tegen te gaan. Hoe hou je dan je sixpack in shape, je billen strak en je conditie op peil? Er wordt wat afgetraind in logeerkamers, in uitgeruimde schuurtjes of ge woon in de tuin of in woonkamers voor de tv. woensdag 15 april 2020 ii VLISSINGEN Honderd hartjes in het zand, lieve teksten in kleurig stoep- krijt, vlaggen, zwaaiende mensen met dikke duimen omhoog. Zo steken Ne derlanders elkaar een hart onder de riem in deze moeilijke tijden. De PZC wil dit soort mooie initiatie ven rond corona graag met iedereen delen. Daarom vliegt een speciale drone aanstaande zaterdag boven Vlissingen en Middelburg om al die op beurende boodschappen van bovenaf te filmen. Je kunt je actie opgeven door een mail te sturen naar info@nlblijftthuis.nl. Met #NLBlijftThuis wil de PZC sa men met de andere regionale kranten van DPG Media, met het AD en met Qmusic Nederland de vele hartver warmende acties vastleggen. Eerder vloog onze drone al boven Tilburg, Nij megen, Den Haag en Rotterdam. Ie dereen kan meedoen. We vliegen za terdag de hele dag. De redactie kiest uiteindelijk waar het droneteam naar toe wordt gestuurd. Over het precieze tijdstip dat we langs vliegen, nemen we vervolgens contact op. Van alle beelden wordt een film ge maakt die vanaf zondag te zien zal zijn op PZC.nl. Zorg dat je boodschap plat ligt, dus goed uit de lucht te zien is. Op de stoep, op je dak, in de tuin, op het strand. Vlissingen en Middelburg, tot zaterdag! Een video met voorbeelden uit andere steden is te zien op pzc.nl TERNEUZEN Om in tijden van corona toch grotere groepen ge legenheid te geven af scheid te nemen van een overledene, biedt het cre matorium in Terneuzen de gelegenheid een drive-through condole ance aan. 'Vanuit een voorbijrijdende auto kun nen belangstellenden na bestaanden condoleren en een laatste groet geven', laat uitvaartorga nisatie Monuta weten. ,,We vinden het een fijne gedachte dat een familie toch een condoléance kan organiseren", zegt Arjen Gernaert van Cre matorium Terneuzen. MIDDELBURG Niet in de Om klanten in de watten te leggen, heeft recla mebureau LMG uit Goes het gratis online life style magazine BRON gemaakt. De 40.000 abonnees van LMG, be kend van het netwerk- event Contacta, vinden in veertig pagina's aller hande tips en verhalen. Bijvoorbeeld over Franca en Ronald de Winter die met hun groentestand al jaren op markten in Goes, Yer- seke en Oostburg staan. En over Monique Brus- ket van Atmo Concept store die door de coro nacrisis versneld een webshop begon. Goes/Middelburg -Stan Huis in 't Veld, The Tube Theo Giele en René Hoonhorst

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 26