Cristina Branco: 'Het leven is niet als op Instagram' De bloemetjes buiten zetten 21 wezige, Michael Jordan. Waarom laat hij de laatste jaren verstek gaan in de media? Terwijl hij wel veel televisie commercials doet. Kerr in de verde diging: „Michael heeft zijn hele leven in de schijnwerpers gestaan en wil nu rust. Bovendien zit alles wat hij over zijn leven en loopbaan wil ver tellen in de serie.'' Regisseur Jason Hehir vult aan: „Michael werkte royaal mee aan The Last Dance. We hebben in totaal drie lange interviewsessies met hem ge had waarin hij uitgebreid over alle hoogte- en dieptepunten uit zijn le ven vertelde. Zoals de dood van zijn vader, en de druk die hij zichzelf als speler van de Chicago Bulls altijd op legde.'' Na een halfuur nog altijd geen woord, geen geluid, geen kuchje van Rodman De conferentie is inmiddels een half uur aan de gang, maar nog altijd geen woord, geen geluid, geen kuchje van Rodman. Een Italiaanse vakgenoot van de Corriere dello Sport informeert voorzichtig of er nog op Rodman ge rekend kan worden. Nu is er zelfs geen antwoord, maar een onheilspel lende stilte aan de andere kant van de lijn. Hehir, de maker van de documen taire, pakt zijn moment. Uitgebreid vertelt hij over het beeldmateriaal dat hij tot zijn beschikking had. Ruim tienduizend uur aan opnamen. De deal was dat het camerateam een heel seizoen zou meelopen met de Bulls, van kleedruimte tot hotelkamer. De montage nam jaren in beslag, maar toont wel het beeld van Jordan als een bevlogen sportman die telkens zijn grenzen moest verleggen om de beste van de wereld te worden. Van drugs, waarvan een aantal teamgeno ten van een ander team uit zijn be gintijd gebruikmaakte, moest hij niets hebben. Na een klein uur heen- en-weergebabbel, waarbij de Ameri kaanse collega's voortdurend de voorrang krijgen, is de sessie voorbij. Dennis Rodman is nog altijd nergens te bekennen. was acht dagen getrouwd met gla- mourmodel Carmen Electra en ver scheen in vrouwenkleren toen hij zijn autobiografie presenteerde. Ook is hij met zichzelf in het huwelijk ge treden. Rijden onder invloed is in dit verband verreweg de saaiste uitspat ting in zijn leven. Kortom, reden ge noeg om je te verheugen op een ge sprekje met Rodman. De eerste vraag komt van een ver- slaggever van de Los Angeles Times. Niet echt inhoudelijk, wel een rele vante: hij wil weten waar Rodman blijft. ,,We wachten nog op hem'', antwoordt een vertegenwoordiger van de Amerikaanse sportzender ESPN, die de reeks in Amerika uit zendt, en het gesprek in goede banen probeert te leiden. Dan maar een vraag aan Kerr, die wel braaf is ko men opdraven. Over die andere af- Ze had zich er zo op ver heugd om weer in Neder land te zijn, maar helaas. Het concert in De Doelen in Rotterdam en nog negen an dere optredens worden ver plaatst naar - waar schijnlijk - vol gend jaar. ,,Het voelt alsof we een jaar van ons leven ver liezen'', zegt Cristina Branco (47) aan de telefoon van uit haar huis in Lis sabon. Ze ervaart zelfs fysiek ongemak van het niet optreden. ,,Ik móét zingen. Dit is pijnlijk voor mijn brein, al probeer ik af en toe mijn stem op te warmen.'' Dat zingen zo belangrijk voor haar is, ontdekte ze 23 jaar geleden opmerkelijk ge noeg in ons land. De stu dente sociale communicatie had nooit gedroomd over het artiestenbestaan. Ze was weliswaar fan van fado grootheid Amdlia Rodri- gues, maar er echt een car rière uit halen? Totdat een vriend die werkte bij een dagelijks programma op de Portugese televisie haar vroeg om daar op te treden. Branco zong en stapte de volgende dag weer de schoolbanken in, niet we tende dat ze duizenden kilo meters verderop iemand compleet had overdonderd met haar tv-debuut. José Melo, een Portugees die in Amsterdam woonde, nam contact met haar op. Hij haalde haar naar Nederland voor een klein concert. ,,Wat daar op het podium ge beurde, was zo bijzonder. Ik was altijd best gereserveerd, maar nu zag ik wat mijn stem met het publiek deed. Het was overweldigend. Het was als een drug, ik kon niet meer zonder.'' Al snel kon ook Nederland niet meer zonder de fadista en haar weemoedige Portu gese levensliederen. Branco vertaalde poëzie van de dichter Slauerhoff en zong er een album van in, dat platina werd. Maakte indruk met haar sa menwerking met Bl0f. Nu is ze terug met een nieuwe plaat, EVA, een mix van fado, jazz, wereldmuziek en pop. Een zeer per soonlijk album, waarvoor Branco een clubje bevriende tekstschrijvers zelfs inzage gaf in haar dagboeken. ,,Ook al moest ik er twee keer over nadenken, durfde ik wel mijn diepste gevoelens bloot te geven? Maar we hebben allemaal onze ups en downs. Het leven is niet zoals op In- stagram.'' Koken Toepasselijker kan haast niet, in tijden van angst en lockdowns, van artiesten die ineens zonder inkomen zit ten. Branco stort zich nu maar op haar tweede liefde: koken, en maakt daar film pjes van voor Instagram. ,,We leven in een nachtmer rie die hopelijk snel voorbij is. Misschien dat mijn mu ziek, en mijn voedsel, men sen troost bieden.'' Het is weer de tijd van het jaar, waarin we met z'n alten dagen doorbrengen in onze tuin. Hier en daar wat snoeien, onkruid wieden én wat moois planten voor het komende seizoen. Met deze prachtige planten en bomen heb je volgend jaar een prachtige tuin! Combineer bijvoorbeeld de fruitbomen en -planten om zo een moestuin te creëren, zodat je kunt genieten van eigen verbouwd fruit, of pimp je voortuin met een prachtige rozenstruik. Ga naar onze webwinkel en ontdek welke planten bij jouw tuin passen. Bestel op pzc.nl/planten Het voordeel woensdag 15 april 2020 PC 44 Eigenlijk zou de Portugese zangeres Cristina Branco deze week haar tour door Nederland aftrappen. Het coronavirus gooide roet in het eten. Branco, die de polder rond de eeuwwis seling fadomuziek leerde omarmen, zit noodge dwongen thuis tot 'deze nachtmerrie' voorbij is. Marlies van Leeuwen *lncl. gratis thuisbezorgd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 21