Osterhaus O 'Mijn oma voorspelde deze pandemie' 'er@home 20 MEDIA CULTUUR ANGELA KIJKT TV Quote van de dag Sociale media moeten strenger worden gemonitord PRESENTATIE THE LAST DANCE Nu een persconferentie niet mogelijk is, praten de makers van basketbaldocu The Last Dance de pers bij via een conferencecall. Het geduld van Ab Zagt, filmredacteur bij deze krant, wordt op de proef gesteld. :a. Hadewych Minis Gelukkig, daar was hij weer. Ik had Ab Os terhaus al een paar dagen gemist in Opi, maar maandag schoof hij aan, om de natio nale hoop op een snel vaccin te temperen. 'Lieve mensen, laat u niet van de wijs brengen door En gelse laboratoria die roepen dat het er over vijf maanden kan zijn. Het duurt echt nog wel een jaar, en waarschijnlijk zelfs nog ietsje langer.' Althans, dat is mijn handzame samenvatting van zijn relaas, dat langer en omslachtiger was. Waarbij de herhaaldelijke onderbrekingen van het Op1-duo van dienst, dat zich driftig profileert in dat ene uurtje per week, niet bepaald hielpen. Maar Ab toont zich in alles een waardig stand-in van Peter R. de Vries, nu die deze weken logischerwijs min der in beeld is. Hij maakt zijn punt hoe dan ook en laat zich niet verleiden tot eenlettergrepige ant woorden als er nog allerlei mitsen en maren aan toe te voegen zijn. Verschil is wel dat de viroloog soms te netjes blijft. Peter had de presentatoren na de zoveelste hinderlijke onderbreking of betweterige tegen werping met één sarcastische opmerking op hun plek gezet. Maar Ab is in zijn laboratorium waar schijnlijk gewend aan studenten die nóg irritanter zijn, dus die beperkt zich tot een vaderlijke glim lach. Ik maak de vergelijking met Peter R. de Vries na tuurlijk niet voor niks. Wie weleens een blik op sociale media werpt of- ik noem maar iets - naar een voetbaltalkshow kijkt, weet dat viroloog Os- terhaus inmiddels bij een aantal mensen dezelfde fysieke reactie oproept als de misdaadverslaggever. Of Ellie Lust. Of Ali B. De klachten komen hierop neer: hij zit er te vaak, drinkt te veel rode wijn, ge volgd door een klok-klepelbewering over (onte rechte) aantijgingen uit het verleden. Toegegeven, ik zucht ook wel eens als ik zijn hoofd wéér zie in de line-up. Maar dat neemt niet weg dat ik honderd keer liever een gerenommeerd viroloog over vaccins en virussen hoor praten dan een columnist, een politicus of voetbalkenner. Ook al zegt die viroloog niet altijd wat ik graag zou wil len horen. En omdat het in dit coronatijdperk raad zaam is om de sporadische zegeningen te tellen: la ten we blij zijn dat Osterhaus zich af en toe be schikbaar stelt als nationale kop van Jut. Dan heb ben de labiele geesten op Twitter iemand om zich op uit te leven, wat kapotgeslagen bushokjes én dus mensen op straat scheelt. Ondertussen blijft Osterhaus stoïcijns onder al het gekrakeel en gaat stug door. Wat de overeen komst met Peter R. de Vries compleet maakt. Op dat onafscheidelijke glas rode wijn na dan. Op 1,5 m in concerthal? Louis van Dijk geëerd weede paasdag, 21.00 uur. Journa listen uit de hele wereld zitten klaar om in te bellen. Vanuit Amerika is een ambitieuze conferencecall opgezet rond The Last Dance, de tiendelige docu over het het laatste seizoen van basketballer Michael Jordan bij de Chicago Bulls (1997-1998). Het lijstje van ex-spelers is veelbelovend met grote namen als Scottie Pippen, Steve Kerr én Dennis Rodman. Normaal gesproken worden ver slaggevers voor zo'n wereldpremière opgetrommeld om in een vijfsterren hotel in New York aan te schuiven aan een grote ronde tafel, waar deze sporthelden een uurtje over hun er varingen met medespeler Jordan van gedachten zouden wisselen. Sinds de uitbraak van het coronavirus is dat niet meer mogelijk. Een conferencecall is het alterna tief, waarbij onmiddellijk door de verslaggevers wordt betreurd dat de hoofdrolspeler zelf, Michael Jordan, daar niet bij is. Zijn absentie blijkt een voorbode van meer teleurstel ling. Als verbinding wordt gezocht met Amerika, laat Pippen de eerste deceptie noteren. Zijn agenda toont opeens een andere afspraak, zo wordt droogjes meegedeeld zonder nadere toelichting. Misschien had hij geen zin om zijn conflicten in zijn laatste seizoen bij de Bulls weer op te rake len, zoals wel uitgebreid in de serie gebeurt. Als zijn vervanger wordt de regisseur van The Last Dance opge trommeld: Jason Hehir, die een ruime ervaring heeft met het maken van basketbaldocumentaires. Overigens loopt de conferentie vertraging op. Niet alle genodigden hebben zich telefonisch aangemeld. Weddenschap Ik sluit met mezelf een weddenschap af dat het om Dennis Rodman gaat. Per slot van rekening is hij, om het voorzichtig te zeggen, een nogal gril lige verschijning die met zijn onvoor stelbare gedrag maar wat graag in de schijnwerpers staat. Een aantal van zijn wapenfeiten: hij beweerde dat Madonna, met wie hij een verhou ding had, een kind van hem wilde, ,,Ik ervaar het alsof de planeet ons naar onze kamer heeft ge stuurd omdat wij niet goed voor hem hebben gezorgd. Ik had een oma, die biologe was, en die zei tegen mij toen ik 9 was: 'Jij gaat ooit een pandemie in je leven meemaken'. Ik wist toen niet eens wat dat woord betekende. Maar ik vrees dat zij gelijk heeft gekregen.'' ,,In de ochtend moet ik mijn kin deren van 8 en 5 helpen met schoolwerk. 's Middags maak ik tekeningen waarvan de op brengst naar stichting Vluchte ling en/of stichting Met je hart gaat. Het is fijn om iets te kun nen betekenen voor anderen. Al mijn werk is uitgesteld. Ik zou aan een tv-serie beginnen, aan een speelfilm, ik was halverwege een tour met een muziekpro gramma. Allemaal afgelast.'' ,,Ik kijk heel graag naar Krabbé zoekt; zijn serie over verschil lende schilders. Zijn enthousi asme werkt aanstekelijk. Series als Fleabag en Feelgood (op Net- flix) raad ik ook iedereen aan. Wat muziek betreft tip ik de Turks-Nederlandse zangeres Karsu Dönmetz. Als boektip wijs ik op Wat ik zeker weet van Oprah Winfrey. Ik heb het al drie keer gelezen.'' —Zangeres Dua Lipa vindt dat Twitter, Instagram en Facebook meer tegen cyberpesten moeten doen. woensdag 15 april 2020 GO MUZIEK Organisatoren zoeken naar wegen om bin nen de 1,5 me tersamenleving concerten te organiseren. ,,We kijken of we daar iets leuks voor kun nen verzinnen", zegt Mojo-di- recteur Ruben Brouwer (foto) op Kink FM. MUZIEK Omroep MAX herhaalt van wege het over lijden van pia nist Louis van Dijk een uitzen ding van Recht van spreken, waarin Elles de Bruin met hem praat over zijn werk en leven. Deze is morgen avond te zien op NPO 2. 3 ■u Wachten op Dennis Rodman Teamgenoten Mi chael Jordan (rechts) en Dennis Rodman tij dens een wedstrijd van de Chicago Bulls in mei 1998. foto afp Nederland zit voorlopig vooral thuis en veel BN'ers dus ook. Wat lezen, luisteren of kijken zij om de dag door te komen? Vandaag geeft actrice/zange res (43) Hadewych Minis tips. Ab Zagt Hoe beleef je deze tijd? Hoe vul je je dag in? Wat zijn jouw kijk-, luister- of leestips?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 20