kL.Jb Ook klassieke top 3 luidt de 18 Ze werd na een traject van zeven jaar moeder van Jinte. Vier maanden later kreeg Esther Vergeer (38) borstkanker. De chef de mission van de Nederlandse paralympische ploeg zit midden in haar behandelingen. Een monoloog. „Tokio 2021 ga ik halen.'' Kort ASO wil Tour verschuiven De organisatoren van de Tour de France wil len hun koers verschuiven. Dat bevestigt or ganisator ASO aan persbureau AP. Die me dedeling komt een dag nadat de Franse pre sident Macron verklaarde dat vanwege het coronavirus grote publieksevenementen op z'n vroegst half juli mogelijk zijn. De Tour zou op 27 juni in Nice beginnen. Als de Tour later begint, kan dat gevolgen hebben voor de Vuelta, die dit jaar in Utrecht begint. Vo rig jaar won Egan Bernal (22, foto) de Tour. MOTORSPORT Weer twee races uitgesteld De Superbike-races in het Spaanse Aragón (22-24 mei) en het Italiaanse Rimini (12-14 juni) zijn verplaatst naar respectievelijk au gustus en november. De Nederlander Mi chael van der Mark (27, foto) is actief in de Superbike. De eerder verschoven races op het TT-circuit van Assen staan vooralsnog gepland voor 21-23 augustus. Alternatieve Gold Race Gefietst over Limburgse heuvels wordt er niet zondag, maar ook de Amstel Gold Race kent een alternatieve versie waaraan zowel profs als liefhebbers kunnen deelnemen. Via het platform Bkool kan iedereen zondag de finale van de Limburgse klassieker fiet sen. ,,We hebben er alles aangedaan om het Amstel Gold Race-weekend op alternatieve wijze te laten doorgaan. Met de virtuele Amstel Gold Race richten we ons op ieder een die de uitdaging aan wil gaan, zowel de toerfietsers als de profrenners'', zegt koers- directeur Leo van Vliet, die een parkoers van 26 kilometer heeft laten tekenen. Coach Braal weg Donar Coach Erik Braal vertrekt bij Donar. Dat hebben de partijen in goed overleg besloten. Braal was vijfjaar coach van Donar en groei de uit tot de succesvolste coach van de club ooit. Met Braal werd Donar landskampioen in 2016, 2017 en 2018 en won het in 2017 en 2018 de nationale beker. Giri op jacht naar hoofdprijs Mcllroy zint op Augusta ecember was het toen ik het knob- beltje voelde. Onder de douche viel het me op. Ik dacht nog: het zullen wel de hor monen zijn, of opgezette kliertjes of zo, weet ik veel. Ik dacht niet di- rect aan het ergste. Maar het knob beltje bleef er zitten en werd har der. Toen heb ik het advies opge volgd dat je zo vaak hoort: voel je iets geks, laat jezelf controleren. Dan onderneem je actie. De huis arts verwees me direct door. ,,Ze maakten een biopt en dan weet je: dat doen ze niet voor niets. Het bleek een kwaadaardig tumor te zijn in mijn borst. Die twee woorden, borstkanker en kwaad aardig. Dat komt wel binnen, ja. Ik dacht: waarom moet m^' dit nu overkomen? Het leven lachte ons door de geboorte van onze dochter juist zo toe. Die emotionele klap is wel een paar keer gekomen. Zo van: néé, ik wil dit irritante klote traject niet. ,,Maar in mij zit altijd iets van: als het even niet lukt, ga ik op zoek naar oplossingen. Dat is mijn ka rakter, maar met mijn handicap ben ik dat ook gewend in mijn leven. Ook in mijn tijd als rolstoel tennisster (Vergeer domineerde het rolstoeltennis jarenlang op een ongekende manier, red.) Als ik bij elke tegenslag in een hoekje was gaan zitten huilen, had ik niet zo'n mooi leven gehad als nu. Ik maakte wel snel de schakeling in mijn hoofd. Oké, borstkanker is goed te behandelen. Ik vertrouw heel erg op de artsen in het ziekenhuis in Bilthoven. Dus we gaan er voor. ,,Hup, meteen op de trein sprin gen. Dat is ook wel prettig. Direct aanpakken en een plan maken. Doelen stellen, vergezichten zien. De eerste vier zware chemo's heb De nieuwe koers van Ajax bracht de club in 2,5 jaar tijd veel weelde. Het salarishuis ging op de schop en de club koos op de transfermarkt de aanval. Sportief succes bracht financiële voorspoed. Na jaren plichtmatig meehobbelen lonkte aansluiting bij de Europese top. Ook na de uitschakelingen door Va lencia (in de Champions League) en Getafe (Europa League) wilde de leiding niets weten van een nieuwe stip aan de horizon, torenhoog ble ven de ambities. De coronacrisis gooit alle plannen overhoop. Het is nog onduidelijk hoe groot de schade exact is, maar dat Ajax heel hard wordt geraakt, wordt nu ook in de hoofdstad erkend. De club spreekt van een bloedbad, en dat gevoel leeft niet alleen bij de re gerend kampioen. Ook bij PSV en Feyenoord klinken steeds hardere geluiden dat de topclubs giganti sche financiële problemen krijgen. Het zit 'm bij de drie grootste clubs van het land niet eens zozeer in de korte termijn (het wel of niet uitspelen van de competitie), maar in de langere termijn. Ofwel: het spelen zonder publiek. Steeds meer experts verkondigen dat het zomaar nog een jaar kan duren voordat er weer volle stadions mogelijk zijn. In dat geval moeten ook de rijkere clubs in Nederland alle zeilen bij zetten om te overleven. Waar in het buitenland tv-gelden cruciaal zijn en de recettes best belangrijk, is dat in Nederland andersom. De top clubs hebben dagelijks contact met elkaar over de scenario's van spelen zonder publiek, en de schetsen die daaruit voortkomen variëren van zeer zorgelijk tot catastrofaal. Rampspoed In de roep om een noodfonds en ex tra geld voor kleinere clubs wordt continu naar de topclubs, en vooral Quote van de dag 'Drie weken groepstraining is zeker nodig na de lange pauze. Voor de gezondheid van de spelers' woensdag 15 april 2020 GO WIELRENNEN WIELRENNEN BASKETBAL SCHAKEN Anish Giri (25, foto) gaat vanaf zater dag in een online-toer- nooi met een topbezetting op jacht naar de hoofdprijs van 70.000 dollar, bijna 65.000 euro. Het initiatief komt van de Noorse we reldkampioen Magnus Carl- sen. Hij heeft zeven van zijn grootste riva len uitgeno digd om mee te doen. GOLF Golfer Rory McIlroy (30, foto) denkt komend na jaar met een ander gevoel te beginnen aan de Mas ters in Au gusta, de enige major die de Noord Ier nog nooit won. ,,Er lag altijd veel druk op de Masters, omdat dat het eerste grote toernooi van het jaar is." Augusta is nu in november. 'Die twee woorden, borstkanker en kwaadaardig, die komen wel binnen' Daniël Dwarswaard Rotterdam/Woerden De coronacrisis leidt tot veel schade in het voetbal. Niet al leen kleine clubs wankelen, ook de Nederlandse top vreest mo kerslagen als er lang geen pu bliek welkom is in de stadions. Freek Jansen Amsterdam - Hoffenheim-coach Alfred Schreuder over herstart van seizoen Esther Vergeer, zoals zij de NOS de afgelopen week vanuit huis te woord stond over haar gezondheid. beeld nos

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 18