GELD Met zachte handen Voor pechhulp kun je zelfs vierdubbel 0 1 16 GOEIEKOOP Handcrème €4,95 €2,95 €3,95 Met een paar klikken is het gebeurd. Een schadever zekering is online zo afgesloten. Bij sommige verzekeraars ben je met een paar euro per maand al klaar. Maar hoe voorkom je dat je oververzekerd bent? Sebamed droge huid ureum 5 M- Jean Len handcrème roze Kneipp Repair-Handcrème Vet het afsluiten van een verzekering neem je het zekere voor het onze kere. De meeste mensen menen dat eventuele schade door hun polis is gedekt en hebben vertrouwen in een goede af wikkeling, zo concludeert het Ver bond voor Verzekeraars uit eigen on derzoek. Daaruit komt wel een groot verbeterpunt naar voren: meer dui delijkheid over wat wel en niet is gedekt. Want als je niet goed oplet, ben je zo onder- of oververzekerd. ,,In het geval van oververzekering zijn er twee mogelijkheden: of je be taalt te veel premie, of je hebt te veel verzekeringen", zegt Eelko van Dijk, verzekeringsexpert bij vergelijkings site Independer.nl. „Mogelijk is je premie niet goed afgestemd op de dekking. Je kunt bijvoorbeeld een inboedelverzekering afsluiten voor 50.000 euro terwijl de inboedel een waarde van 30.000 euro heeft. Dan wordt dus nooit meer dan dat bedrag uitgekeerd. In het andere geval kun je overlappingen hebben, zoals een aanvullende zorgverzekering en een aanvullende reisverzekering." Verplicht Nederlanders zijn graag goed verze kerd, ziet het Verbond voor Verzeke raars. In vergelijking met andere Eu ropeanen geven we na Zwitsers het meest geld uit aan premies, becij ferde Insurance Europe. Maar dat is een vertekend beeld, omdat Neder landers verplicht zijn een zorgverze kering af te sluiten. Laat je die buiten beschouwing, dan staat Nederland op de tiende plaats, na Scandinavië, de andere Beneluxlanden, Groot- Brittannië en Frankrijk. Welke verzekeringen heb je nodig? Eigenlijk zijn er maar twee verplicht. Iedereen moet vanaf 18 jaar een zorg verzekering afsluiten en als je een auto bezit, is een Wettelijke Aanspra kelijkheidsverzekering (WA) ver plicht. Andere verzekeringen zijn niet verplicht, maar soms wel nodig, zegt 1 expert Van Dijk. Als voorbeeld noemt hij de inboedelverzekering. ,,Als door lekkage schade aan je huis ontstaat, kan het herstellen veel geld kosten. De vraag is of je dat risico zelf kunt dragen." Aangezien je verzekeringen bij tientallen verschillende firma's kunt afaluiten, is het best lastig een goed overzicht te hebben. Medio 2018 riep het Verbond voor Verzekeraars de site mijnverzekeringen- opeenrij.nl in het leven, maar daar werd vorig jaar mei helaas de stek ker uit getrokken. Het lukte niet om tot een gezamenlijke service te komen. Daarom is het des te meer zaak zelf alert te blij ven. Van Dijk: ,,Dubbel verze kerd zijn voorkom je door gere geld te controleren welke verzekeringen je hebt, wat de voorwaarden zijn, en ze eventueel aan te passen." Hij raadt aan niet meteen voor de goedkoopste optie te kiezen. ,,Vraag jezelf af: wat krijg ik precies voor dat geld? En vooral: heb ik dit echt nodig?'' Werelddekking bij een reisverzekering Bij een reisverzekering kun je voor talloze aanvullende dekkingen kie zen, vaak voor slechts een paar euro per maand. Let goed op, want je hebt die lang niet altijd nodig. Je kunt bij voorbeeld kiezen voor Europadek king of Werelddekking. Europa reikt verder dan de 27 EU-lidstaten. Ook landen die aan de Middellandse Zee grenzen vallen onder deze dekking, zoals Marokko, Turkije en Israël. Mis schien heb je die Werelddekking helemaal niet nodig voor de landen waar je naartoe reist. 'Vraag jezelf af: wat krijg ik precies voor dat geld? En vooral: heb ik dit echt nodig?' woensdag 15 april 2020 GO Handen wassen na een bezoek aan de supermarkt, handen wassen na een bezoek aan het toilet en han den wassen na een wandelin getje... In coronatijden sme ren we veel vaker zeep op onze handen. Gevolg: een droge huid. Gelukkig is daar óók weer een oplossing voor: hand- crème, al te koop voor een paar euro. Al zijn er grote ver schillen in prijs en kwaliteit. De Duitse krant Frankfurter Allgemeine testte tien hand crèmes die ook in Nederland te verkrijgen zijn. De vraag is groot, dus sommige crèmes zijn tijdelijk uitverkocht. Hieronder geven we de drie beste uit de test. O Geld meer O Zonder dan waard siliconen, SBDBiued O Prettige tex- mineraaloliën HAND- CREME tuur en kleur- O Trekt snel in stoffen O Laat geen vetlaagje Afcwip1ir«r H* ritirm IniMgMi inmI GUiif achter op de huid O Weinig nodig voor een goede wer king O Prettige sub- chemische stantie, niet toevoegingen te dik en niet te dun O Met palmolie O Licht krui dige, frisse geur O Veganistisch, dus zonder dierlijke vet ten O Zonder siliconen en '\i Hacaflamia Sternar1' SiiBe Orange ^POuiles Anis étoilè W* O Meteen een warme geur bij het op smeren O Mix van onder meer amandelolie, sinaasappel, steranijs en avocado O Stevige en dikke sub- stantie, die zich goed laat verdelen O Trekt niet snel in, dus het duurt even voor je weer op je toetsenbord kunt tikken. (Iets te) Goed ANNELIES BONTJES Hoe kun je besparen? Zes veel voorkomende voorbeelden van oververzekering. -EELKO VAN DIJK Jean Len PHIIOSOPHIE' HA^CREME I fCi' enpfinrlliihc, iii-douKr U.nulc

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 16