Marjan Berk 15-jarige 'homohater' niet terug naar de cel NIEUWS 13 Gaspedaal vindt ze allemaal Ik weet zo weinig van mijn vader, alleen dat hij er volgens mijn moeder zaliger 'wel pap van lustte' ii*Ji Nadat we met de bijna voltallige familie het paasontbijt hadden weg-geskypet, waar bij ik vooral gefasci neerd werd door mijn achter kleinkind, die mij voor het eerst virtueel toelachte, werd ik ver vuld met een diep gevoel van te vredenheid. ,,Draai het wieletje nog eens om. Klap eens in je handjes'', zong ik met bijbeho rende choreografie. Verbeeldde ik mij, dat ze probeerde mee te klappen? Wat een heerlijk speeltje, dat skypen! Mijn technische zoons hadden de techniek op mijn qua- rantaineplek geïnstalleerd, dat la ten ze niet aan hun hardcore digi bete grootmoeder over. De anderhalve meter afstand dwingt ons allemaal tot het dan sen van een pauwenmenuet. Je gaat bijna vanzelf met je hoofd vriendelijk glimlachend knikken naar je partner op afstand. Woede en afkeer krijgen geen ruimte op deze afstand tot elkaar. Wel voel ik af en toe iets van een slappe lach oprispen. Maar de gedachte dat ons plechtig me nuet zou worden bedorven door een bulderende lach, of een niet te stoppen giechel, geeft mij de kracht daar niet aan toe te geven. Ik trek mij op deze stille dagen maar weer terug met de stapel weekendkranten. Ik ontdek dat sex, lust en fysieke intimiteit roy aal door de pagina's spoelen. ,,Papa, wie heeft jou een beetje leuk leren vrijen?'', vond ik de leukste en ook liefste vraag die ik las. Maar bij de gedachte dat ik mijn vader, die door de scheiding van mijn moeder al op mijn 5de jaar min of meer uit mijn leven verdween, deze openhartige vraag zou stellen, stagneer ik to taal. Ik weet zo weinig van mijn vader, alleen dat hij volgens mijn moeder zaliger 'er wel pap van lustte'! Zijzelf trouwens ook. Utrechtse SAZU lazen wij in de nachtdienst Henry Miller. Wij leenden zijn boeken van elkaar, en omcirkelden de hotte passages behulpzaam met potlood. De metafysische onzin tussen die wilde passages sloegen wij gewe tenloos over. Alles wat je over de mannelijke sexualiteit wilde we ten, las je bij de oude Henry. En hier, in mijn quarantainever- blijf, heb ik zicht op een nog kale boom, waarin zich op het ogen blik een woest erotisch vogel leven afspeelt. Je kijkt je ogen uit: duif met duifje, merel met merel, langstaart met langstaart. Eerst liefdevol kopjes geven, en dan. Hoppa! Jammer genoeg nooit eens een gemengd huwelijk. De jongen was onder voorwaarden op vrije voeten omdat hij ook wordt verdacht van een ander strafbaar feit. Voor dat feit zat hij in voorar rest, maar enige tijd geleden mocht hij de cel verlaten in afwachting van de rechtszaak. Eén voorwaarde voor die voorlopige vrijlating was dat hij niet opnieuw met justitie in aanra king zou komen. Van welk ander feit de jongen wordt verdacht, wil zijn advocaat Anis Boumanjal niet zeggen. ,,Maar dat heeft niks met homohaat of wat dan ook te maken, dat gaat om iets heel anders. Overi gens is hij daarin een ontkennende verdachte, die zaak moet nog voor de rechter komen.'' De 15-jarige Ilyas beledigde een homokoppel dat hand in hand over straat liep. Toen Ilyas en enkele ka- meraden het stel lastigvielen, film den de slachtoffers het voorval. Op die beelden is te zien hoe de twee mannen worden uitgescholden en aangevallen door een groep jongens als ze hand in hand richting een su permarkt in Amsterdam-Oost lo pen. Het stel werd uitgescholden voor 'kankerhomo's' en kreeg nog enkele doodsverwensingen voor de kiezen. Een omstander probeerde de jongens te bedaren, maar zonder succes. Aangifte Ilyas, die zelf ook een filmpje maakte, gaf later bij een vlogger op YouTube zijn kant van het verhaal: volgens Ilyas zei het stel in het voor- bijgaan 'dat moslims geobsedeerd zijn door homo's' en liep het daarna steeds verder uit de hand. Aan het voorval zou meer vooraf zijn gegaan dan op de beelden te zien is, zegt advocaat Boumanjal. Hij praat het gedrag van Ilyas niet goed, maar zegt dat de 15-jarige een normale havo-scholier is die zeker niet homofoob is. De mannen heb ben aangifte gedaan tegen Ilyas. Boumanjal hoop dat de zaak met een bemiddelingsgesprek kan wor den afgedaan. ,,Cliënt heeft excuses aangeboden en wil zijn verant woordelijkheid nemen. Bemidde len heeft voor zijn ontwikkeling op de lange termijn meer zin dan sec afstraffen.'' Zoeken (1.935) OCCASION woensdag 15 april 2020 GO Op mijn 18de tijdens mijn ver pleegstersopleiding in het De 15-jarige jongen die was op gepakt omdat hij homo's in Am sterdam had uitgescholden en bedreigd, hoeft van de rechter niet terug de jeugdgevangenis in. De jongen is ook verdachte in een andere zaak. Toch mag hij naar huis, maar hij mag twee weken niet op straat rondhan gen. Victor Schildkamp Amsterdam M Ilyas ver borg zijn ge zicht toen hij werd gefilmd. Q, Volkswagen, Tiguan, 2016 Gaspedaal.nl verzamelt alle occasions van elke autosite in Nederland. Zo krijg jij het allergrootste zoekresultaat en kun je het beste vergelijken. POUW

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 13