Nu online: 'De app van de achtste' houdt de buren bijeen 'Niets kan de harmonie stoppen' EUWS 11 #NL BLIJFT THUIS Het virus zoals Tijs (12) het ziet, is behapbaar Schooldirecteur Maarten zingt aanstekelijk liedje voor zijn leerlingen Kijk nou! /nlblijftthuis VIDEO Juf Agnes helpt ouderen via Facebook creatiever les te geven Beeldbellen met de psycholoog: 'Voor het resultaat maakt het niks uit' Nederland houdt de moed erin. U ook? Mail ons uw tips en bijdragen: NLblijftthuis@dpgmedia.nl i j Nederlander Ron Korving vanuit Japan: Ook geëmigreerde Nederlanders worstelen met corona, zoals ict'er Ron Korving (38) in het - zou je toch zeggen - ordelijke Japan. ,,Nee, zeker niet. Eigenlijk loopt het hier pas sinds kort mis. De lijn met besmettingen stijgt sinds kort heel hard. Maar op hét kruis punt van Tokio, in Shibuya, zie je nog gewoon duizenden mensen Het initiatief kwam van drie deuren naar rechts. Nummer 152. Daar woont Joke, zo bleek. 'Goe- tegelijk oversteken. Het voor naamste wat nu stilligt, is het nachtleven. Mijn vrouw en ik wonen in een driekamerapparte ment, geen tuin, wel balkon. In het begin gingen we nog wel naar een lokale bar of restaurant, maar daar zijn we mee gestopt.'' ,,Daar zijn verschillende theo rieën over. Een ervan is dat het een eiland is, inderdaad. Maar ook omdat het allergieseizoen net be gon, toen corona kwam. Dus ie dereen liep al met mondkapjes rond, dat heeft er zeker aan bij gedragen.'' denavond buren van de achtste etage. Hierbij verklaar ik de groepsapp geopend'. Kijk. Zo kom je binnen. En voor wie dit mis schien iets té direct vond had Joke er een smiley achter geplakt. Haar boodschap was hartverwarmend: er wonen ook wat oudere mensen op onze etage. Dus laten we een oogje in het zeil houden. 'Hallo', reageerde nummer 160. Hij bleek Roderigo te heten. 'Goed idee', zei Daniël van 152, dat was dus de zoon van Joke. 'Wij zijn Lydie en Bob', schreven wij, zodat 160 en 152 wisten welke ,,Dat zou je denken, maar dat valt tegen. Kijk, Japan tón vanwege na-oorlogse regelgeving een lockdown niet echt afdwingen, dus alles wordt vriendelijk ge vraagd. Maar ik zie nog veel men sen op straat en met die ander halve meter afstand zijn ze ook niet erg bezig. Wel met goed ge ventileerde ruimtes en zo. Veel bedrijven bijvoorbeeld, waren he lemaal niet goed voorbereid op thuiswerken en videovergaderen en zo.'' ,,In veel opzichten wel, denk aan robots, maar veel bedrijven zijn toch ook weer niet zo hightech, hoor. Zelfs de fax wordt hier nog namen er hoorden bij de men sen van de vluchtige conversaties in de lift. 'En dit zijn wij', appten Gerda en Gerard van 150. 'Ik ben best vaak gebruikt.'' ,,Jawel, ook dat. Haha. Zelfs wc- papier.'' ,,Ik heb begrepen dat dat te maken heeft met de Sars-uitbraak in 2003. Toen was er, begreep ik, een tekort aan wc-papier en waren er waarschijnlijk minder moderne wc's. Tja, dit is gewoon een reac tie daarop.'' Erica', tikte de buurvrouw die wij kenden als 'de buurvrouw'. Onze app bestaat nu drie maan den en is een platform van coro- nasolidariteit geworden. We leren van en over elkaar, horen elkaars lievelingsmuziek - elke dag mag iemand anders een clipje in de groep gooien -, doen elkaars boodschappen en houden elkaar scherp met sportieve foto's. Ik heb onze lieve buren ontdekt! Laat die verre vrienden maar zitten. Ook iets wat u gaat koesteren uit deze donkere coronadagen? Mail ons. - Bob van Huët De eerste zin F l> S van een k°ek 'Ze zwierf al zeven dagen door de lege stad toen ze op een brede laan met bomen drie wilde zwijnen zag wroeten in een gekantelde kliko, maar ook de beesten troffen geen resten meer aan van een menselijk bestaan.' Trots op... ,,Muziek maken, dat is wat de leerlingen van de Oudenbos- sche Harmonie het liefst doen. Elke donderdagavond kwamen ze bij elkaar om met dirigent Rogier de Pijper hun partijen in te studeren. Helaas is de repeti tie komen te vervallen. Rogier bedacht toch een manier: Hij verdeelde het orkest in vieren, iedereen installeerde Zoom en na een proefsessie was de eerste online repetitie een feit. Via je laptop of tablet is dat natuurlijk anders dan in de repetitie ruimte. Oortjes in, potlood in de aanslag, instrument in de hand en met een schuin oog kijken op de laptop, daar gingen ze! Mooi om te zien dat ze zo met elkaar verbonden blijven.'' Marjon Honkoop, Oudenbosch. Erbovenop 'We hadden niet verwacht dat ze dit zou overleven.' Wat mag blijven na de coronacrisis? woensdag 15 april 2020 GO Beeld het corona virus uit, kreeg Tijs Hulsen (12) als thuis- opdracht van zijn do cent Mens Natuur. En dat heeft hij glans rijk gedaan. Tijs, leer ling van het Zuidwest hoekcollege in Ossen- drecht, bakte meteen maar verschillende cupcakes en toverde ze met marsepein om tot het virus dat de wereld gijzelt. En Tijs? Die heeft van zijn do cent een 10 gekregen voor de uitvoering. FOTO WIES HULSEN 'Ook in hypermodern Tokio wordt wc-papier gehamsterd' Victor Schildkamp Dag Ron, Tokio, is dat nu net zo'n spookstad als New York? Na deze crisis gaat de wereld vast weer hard draaien. En in quarantaine maken we ook mooie dingen mee. Wat zou u graag behouden? Hoe hield Japan dat corona zo lang in toom? Wat doen Japanners dan nu? Ze staan toch bekend als erg gedisciplineerde mensen. Ik denk vast te veel in clichés, ben daar ook maar één keer geweest, maar toch: Japan is toch een hightechland? Buurvrouw Lydie van nummer 158. De fax, allemensen... Ander halve meter wordt niet echt aangehouden, telewerken werkt niet overal, daar gaat mijn beeld van Japan. Zeg me niet dat er ook gehamsterd wordt? Echt? Elke wc daar heeft toch zo'n fonteintje die de boel schoonmaakt, zeg maar? Wc- papier is juist in Japan minder hard nodig toch? 0 i Schrijvers beden ken de eerste zin 'jfc 1 over corona. Van daag Edwin Win kels (57), bekend van Het oog van de orkaan waarin de gele koorts New Orleans teistert. -Maaike de Groot, nicht van de met corona besmette Cornelia Ras (107) uit Sommelsdijk. Cornelia - ze woont in een zwaar getroffen zorgcomplex - is nu officieel genezen van het virus. Wilt u ook laten weten dat een dierbare aan de beterende hand is? Ga naar theybeatcorona.com

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 11