Verrukkelijk INHOUD VOORWOORD Eerste Kamerlid Petra Stienen: 'Ik ben niet bang voor moeilijk' Het modelabel van Hussein Suleiman vliegt de wereld over Online les krijgen van 'de besten van de wereld': werkt dat? 'Over het einde heb ik extra lang gedaan want ik wilde niet dat het al uit was.' Even dacht ik dat ik het niet goed hoorde, maar hier sprak inderdaad mijn 16-jarige dochter. En ze had het over een boek. Een boek! Of ik haar wilde helpen er eentje te kiezen, vroeg ze een week eerder. Want ze had even genoeg van televisieseries. Ik onderdrukte een juichkreet. Deze, zei ik, zittend voor mijn stapels boeken, en duwde haar Haar naam was Sarah in handen. Jodenvervolging, razzia's, concentratiekam pen. Voor het eerst begreep ik dat de Tweede Wereldoorlog voor mijn dochter tot nu toe voornamelijk een verzameling wonderlijke woorden was geweest die ze vanbuiten leerde voor haar geschiedenisproefwerken. Maar dit boek had haar laten zien wat al die termen had den betekend voor echte mensen. Dat ze er om had moeten huilen, zei ze. Toen kwam via het computerscherm de opdracht om voor Nederlands een boekverslag te schrijven. Dochter straalde. Snel mailde ze de juf dat ze een werkstuk wilde maken over Sarah. Eerlijk gezegd vreesde ik het antwoord al. En inderdaad: nee, over dit boek mag je geen werk stuk maken, want het is een vertaling. Even had ik gehoopt dat er iets veranderd was sinds mijn middelbareschooltijd. Ergens ver trouwde ik erop dat leraren de lust tot lezen in tijden van Netflix tot het grootste goed hadden verklaard, en die van harte zouden omarmen. Ondertussen bestelde ik bij de buurtboekhan- del voor 6 euro een tweedehandsje (en verdomd: wéér een vertaling) uit Gipharts Verrukkelijke 5 - een nieuwe rubriek waarin schrijver en veel lezer Ronald Giphart vanaf vandaag elke week zijn persoonlijke top 5 van een bepaald genre presen teert. Opdat onze lees lust blijft. En die van mijn doch ter niet de nek wordt omge draaid. 26 04 Goeie zaak 06 Geld geluk 07 Egbert Jan 08 Petra Stienen 15 Fijn spul 16 Twee generaties over erotiek 20 Daily Paper 25 BV De Liefde 26 Masterclasses 31 Noten kraken 32 Lezen 38 Eten drinken 40 Reizen 43 Joost mag 't weten 44 Puzzelen Colofon Chef Anniek van den Brand Artdirection Henk Marseille Redactie Theo den Boer, Merel Dado, Charlotte van Genderen, Sanne van der Kolk, Cathérine van der Linden, Ruud Roodhorst, Mark Roos Vormgeving Sasja Kooistra, Ieke Kootstra, Jolanda Vogelaar Beeldredactie Marcel Wagenaar Medewerkers Edith Andriesse, Marjolijn de Cocq, Daniël Cohen, Merlijn Doomernik, Flip van Doorn, Nils Elzenga, Suzanne Eijgen- raam, Wilmie Geurtjens, Ronald Giphart, Gijs Groente man, Karin en Harold Hamersma, Daan Heerma van Voss, Joost Hoving, Pieter Hulst, Machteld van Hulten, Jean-Pierre Jans, Rianne van der Molen, Jolan da van der Ploeg, Joost Prinsen, Annemart van Rhee, Egbert Jan Riethof, Peter Sierksma, Studio Ski, Pam van der Veen, Aart-Jan Venema, Monique Wijbrands Reageren? magazine@dpgmedia.nl nFacebook @admagazine De illustratie op de voorkant is van Monique Wijbrands. Anniek van den Brand ZATERDAG 11 APRIL 2020 3

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 91