Iedereen kan ft Klusvrouw Hieke Grootendorst 25 Fabrikanten verkopen hun printers bewust goedkoop, om te verdienen op vullingen HP Smart Tank Plus 555 Hieke Grootendorst geeft elke week klustips en een inkijkje in haar leven als klusvrouw. Vandaag: een terrasvloer leggen. Meten is weten Kunstgras kan ook In de hoek siliconenslangetjes op speciaal gepre pareerde cartridges werden aangeslo ten. De inkttankprinters waarmee de fabrikanten op de proppen kwamen, zijn het antwoord op deze huisvlijt: uit de kluiten gewassen reservoirs zorgen ervoor dat de printkosten per pagina al snel tien keer lager liggen dan bij een standaard printer. Inkt- tankmodellen drukken af voor enkele tienden van een cent per zwartwit- printje, en nog altijd minder dan één cent per kleurenpagina. Het klinkt bijna te mooi om waar te zijn. En dat is het in een bepaald op zicht ook, nuanceert Weijers, die de drie inkttankprinters op deze pagina aan een grondige vergelijking onder wierp. ,,De grote hoeveelheden mee geleverde inkt moeten ergens wor den terugverdiend. Dat betekent con creet dat deze apparaten veel minder functionaliteit aan boord hebben dan goedkopere inkjetprinters.'' Zie het als een Hummer die onder de motor kap meer weg blijkt te hebben van een veredeld boodschappenautootje. Verwacht bij een inkttankprinter geen aanraakgevoelige kleuren- schermpjes, grote papierlades of au tomatic document feeders waarmee zonder omkijken een stapel formu lieren wordt gescand of gekopieerd. Ook qua afdrukkwaliteit en -snel heid bijten ze in het stof; tien tekst pagina's worden pas na 67 tot 77 seconden uitgespuwd, een kleuren foto duurt zelfs anderhalve tot drieënhalve minuut. ,,Heel veel prints voor heel weinig geld dus. Maar je moet geen haast hebben.'' Klikken en snijden Zagen KOKEN aefor? Canon Pixma G3501 ZATERDAG 11 APRIL 2020 €200 O Zeer eenvoudig bij te vullen. O Beste afdrukkwaliteit uit de test: volle kleuren en fijne details. O Ietwat gammele bouwkwali- teit. O Weinig knoppen. O Lange opstarttijd en ook qua afdrukken geen snel heidsmonster. Met de paasdagen trekken we er graag op uit, maar dat kan nu even niet. Daarom is Nederland massaal aan het klussen en tuinieren geslagen. Aan mijn twee rechterhanden heb ik helaas geen groene vingers zitten. Gelukkig zijn er ook zat niet-groene klussen in de tuin te doen. Ik heb iets bedacht dat iedereen kan, groene vingers of niet. Ja, echt. Je hebt er weinig gereedschap voor nodig, je hoeft er niemand voor in te huren, het maakt geen lawaai, het is niet eng of gevaarlijk, je kunt de materialen online bestel len en het resultaat is: direct meer sfeer. Nu denk je mis schien dat dit geen volwaardige klus is. Geloof me, dat is het wel en deze make-over geeft veel voldoening. We gaan vlondertegels leggen. Dacht je misschien dat die alleen op een balkon passen? Nee hoor, je kunt deze klus ook in je tuin doen, of op je dakterras. Meet eerst de boel goed op en bereken hoe veel vierkante meters je nodig hebt. Met dat gegeven bestel je de vlondertegels online. De ene vlondertegel is de andere niet. Je hebt ze van hout en kunststof, en van kunststof met een houtlook. Je kunt ook mixen en matchen met verschillende kleuren en stijlen. Zo zijn er kunstgrastegels verkrijgbaar. Die combineer je dan bijvoorbeeld met de tegels met houtlook. Vlondertegels leggen is heel eenvoudig. Doe dit bij voorkeur over bestaande tuintegels of beton: egaal en hard en een perfecte ondergrond. Begin altijd in een hoek. Je legt de eerste tegel neer met de twee vlakke zijden in de hoek. Dan houd je twee zijden over met uitstul pingen. De volledige testresultaten lees je od hardware.info Hierin klik je de volgende tegel vast. Is het echt zo simpel? Ja! Leg nu alle tegels. Het is fijn als je daarbij helemaal uitkomt. Snijd dan de uitstulpingen af. Houd je een strookje over waarin geen hele tegel past? Dan heb je toch gereedschap nodig: een handzaag. Zaag een tegel in het midden door. Dan hoef je meestal alleen door de kunststof houder te zagen en voorkom je dat je ook door de latjes heen moet. Om niet tegen de zijkant van de tegels te hoeven aankijken, is het mooi om ze door te leggen tot de border of muur. II I I ISTRATIES TIITSKE SI MIS De redactie van Zo werkt samen met de specialisten van AutoTrack, HardwareInfo, Independer, Intermediair, Koken&Eten, Nationale Vacaturebank. New Scientist en Tweakers. €180 O Laagste printkosten voor kleurenafdrukken. O Meeste details in de scans. O Vullen gaat erg onhandig; de smalle spuitmondjes veroorzaken snel gemors. O Geen lcd-scherm; slechts vijf priegelknopjes.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 77