9 GO ZATERDAG 11 APRIL 2020 Als de coronacrisis voor bij is, dan ga ik na maan den living apart maar niet together weer naar mijn (lat)vriendin in Arn hem. Ik ben 71 jaar en zit mede door mijn medische achtergrond aan huis ge kluisterd. Helaas kunnen wij dan ook niet bij elkaar zijn, aangezien je nooit zeker bent of zij het virus intussen ook niet heeft opgelopen. Op 5 maart jongstleden zat ik nog met m'n zoon in een volle Kuip. Ik ben niet bang, maar wel wat onzeker. En na een bezoek aan mijn vriendin, ga ik zo snel als mogelijk weer naar m'n cluppie in Rotterdam. Wim Meeuse (71 jaar) uit Middelburg. Als straks de corona maat regelen voorbij zijn, ga ik zo snel mogelijk naar mijn kleinkind van net 3 jaar in Barendrecht toe. En hoop ik, net als vorig jaar, heerlijk met hem op het Vlissingse strand te kunnen spelen. Marjoke van Es (78 jaar) uit Middelburg. Ik ga soaren (paragliden) aan de kust bij Zoutelande. Dat mag nu helaas niet en in de 'soarclub' is onderling ook afgesproken dit niet te doen uit solidariteit met de hardwerkende verpleegkundigen en artsen. Paul Kreijne (52 jaar) uit Goes. Als de coronacrisis voorbij is, dan ga ik samen met mijn man gelijk onze vouchers omboeken bij TUI en stap pen wij meteen in het vlieg tuig naar Suriname om onze kersverse kleindochter Mayra te begroeten. 1 april is onze kleindochter in Paramaribo geboren en 13 april zouden wij ernaartoe vliegen. Helaas, de coronacrisis gooide al onze plannen omver en wij moesten net als iedereen thuisblijven. We kunnen nu natuurlijk wel beeldbellen, maar je wilt ze toch zo snel mogelijk in je armen sluiten. Deze foto is dan ook heel bij zonder nu. Maar....zodra we mogen gaan we. Sarie Maat-Nijsse (56 jaar) uit Goes. Mijn dagen zijn gevuld met het maken van schilderijen en beelden. Creatieve processen komen het best op gang in perioden dat alles zoveel mogelijk in balans is. En dat is waar in de tijd van de coronacrisis de verstoring plaats vindt. Alhoewel mijn credo is 'Uit chaos komt vaak iets moois tot stand', dreigt de chaos van de coronacrisis toch naar mijn observatie in velerlei op zichten overheersend te worden. Dus wat ik doe als we straks weer wat meer kunnen. De balans trachten te herstellen en de wereld weer kleur te geven. Zo heb ik onlangs een zeilschip gemaakt. Een kleurig schilderij waarin vele elementen van het heden in zijn opgenomen. Zoals de strijd die de boot voert tegen de elementen van de na tuur, het wit van de zorgverleners, het zwart daarnaast van het donkerste scenario, het rood van het virus en het tandwiel dat de zaak ook op econo misch vlak aan de gang moet houden. Los daarvan is het gewoon een kleur rijk schilderij dat mensen vrolijkheid geeft. En ik wil u het graag meegeven om het kleurrijke en het positieve op de voorgrond te plaatsen. Kunst biedt hoop en perspectief. Jan Braber (70 jaar) uit Zonnemaire. Als podotherapeut werk ik in de zorg. Hoe begrijpelijk de maatregelen ook zijn, het voelt zo niet natuurlijk. Om er nu niet te staan en je patiënten te helpen. Gelukkig is er veel begrip en vriendelijkheid bij de patiënten over onze situatie. Mensen hebben pijnklachten, of zijn Diabetes patiënt met een verhoogd risico op voet-ulcera (wonden), het is mijn vak en pas sie om ze te helpen en nu kun je dit niet.... Dus ja. Zodra het mag gaan de deuren van de praktijk weer open en gaan wij weer 'zorgen' voor een goede voetgezondheid (samen met de fysiotherapeut, pedicure, huidtherapeut en vele andere contactberoepen die nu ook thuis zitten, zonder inkomen). Sandy Westerhof (44 jaar) uit Middelburg. Sinds kort heb ik een leuke vriend. Wij zouden 15 maart uit eten gaan bij Grieks restaurant Onassis in Middelburg. Deze moesten de zaak sluiten om 18 uur, dus kon het niet doorgaan. Dus als eerste naar de Griek en daarna lekker bieren in 77. Diana de Wit (53 jaar) uit Oost-Souburg. Als de coronacri sis voorbij is, wil ik mijn lieve achter kleinzoontjes Jayce en Jax knuffelen. Thea Melse (74 jaar) uit Middel burg. Als de coronacrisis voorbij is, pak ik mijn auto en rij ik naar Gent. Ik mocht al die tijd niet naar mijn moeder die 10 april 94 wordt. Ik mag niet over de grens, dus niet eens zwaaien en dat valt zwaar. Ik ga ook mijn broer en zussen bedanken voor alle lieve din gen die ze wel hebben kun nen doen. Ilse de Feijter (65 jaar) uit Terneuzen. Als de coronacrisis voorbij is, dan haal ik onze 18-jarige downdochter Julia op bij haar woning op PhilaAgaat en neem haar mee naar huis! En dan...als de deur open gaat, alleréérst elkaar knuffelen. Want hoe fijn skypen ook is en hoe goed ze ook verzorgd wordt...dat mis sen we allebei het meest! Helene de Korte (54 jaar) uit Biggekerke. Als alles weer normaal is, dan ga ik een weekend weg naar mijn lievelings stadje Valkenburg! Saowapak van Ginkel (48 jaar) uit Domburg. Wat ik het meeste mis is: lachen, gieren, brullen en leuke dingen doen (zoals in klederdrachtgaan) samen met mijn zussen die nog in Arnemuiden wonen. Ook de seri euze gesprekken mis ik. Op de foto sta ik in het midden en mijn zussen Crina Joziasse links en Neeltje Meulmeester rechts. Als allereerste zal er dan ook een ge zellige samenkomst zijn. We gaan dan uitgebreid ergens eten en drinken om de verloren tijd in te halen. Zo steunen wij ook gelijk een horecagelegenheid. Adéla Kooi (56 jaar) uit Middelburg. Mijn kleinkinderen fijn knuffelen. Anita ten Cate (64 jaar) uit Renesse. Als eerste ga ik naar mijn ouders op 29 april omdat ze dan 55 jaar getrouwd zijnEn ook omdat het dan mijn verjaar dag is. Jolinda Vanbesien- Davidse (51 jaar) uit Oost-Souburg. We hebben onze keuze nog niet defini tief gemaakt, maar het zal gaan tussen een ontbijtje bij Van der Valk of een frietje eten onderweg. Ik kan niet wachten tot het zover is. Jolanda Traas (53 jaar) uit Hoogerheide. Ik zou graag een bevrijdingsfeest willen organiseren, zodra het weer mag en kan. Met een grote barbecue bij ons voor de deur op het grasveld. En met alle dierba ren, maar ook andere bekenden en onbe kenden, er een knalfeest van maken met barbecue, drinken en veel muziek. Peter van Baal (51 jaar) uit Zierikzee.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 61