Zeelandia Middelburg wil alsnog omhoog Kloetinge hoopt nog op plek in de hoofdklasse ZEELAND 13 vervelend, want in mijn contract stond dat ik eigenlijk maar twee maanden geblesseerd mocht zijn. Uiteindelijk hebben ze m'n contract niet ont bonden, maar zeiden ze dat het wel verstandiger was dat ik in Nederland zou gaan revalideren. 'Zorg voor een goed her stel en kom weer heel fit terug.' Ik ben toen met fysiotherapeut Erwin Simpelaar en diëtiste Vera Wisse hard aan de slag gegaan. Dit voorjaar ben ik teruggekeerd naar Engeland, fitter dan ooit." ,,Ja, drie wedstrijden, maar in la gere teams. Ik zit dus nog steeds op mijn eerste officiële wedstrijd voor Bury te wachten. Voor de zo- mer wilde ik mijn debuut nog ma ken, maar door het coronavirus gaat dat niet." ,,Voor volgend seizoen heb ik nog een contract. Ik hoop dan dat we voor promotie kunnen zorgen. Nu, in deze onaf gemaakte compe titie, staan we zesde. We zitten er dus redelijk dichtbij. En dan wil ik mijn con tract met één jaar verlengen en er varing opdoen op het derde niveau van Engeland. En als ik dan 22 ben, wil ik kijken of er interesse is van clubs op het eerste of tweede ni veau. Dat zijn de niveaus waar clubs alleen maar fullprofs heb ben." ,,Nou, dat is niet zo lastig. Als je maar voor ogen houdt waarvoor je het doet. Mijn doel is prof worden en bij elke training realiseer ik me dat. Daarbij komt dat ik het erg naar mijn zin heb in Engeland. Ik heb, in tegenstelling tot sommige ploeggenoten, geen last van heim wee. Ik vind Engeland een prettig land, ik heb al veel vrienden ge maakt en misschien wil ik na mijn carrière hier ook wel blijven wo nen." Zeelandia Middelburg maakte vo rige zomer de overstap van het zondag- naar het zaterdagvoetbal. Dat betekende wel dat de club on deraan de ladder (vierde klasse) moest beginnen, hoewel het op zondag in de tweede klasse uit kwam. ,,We hebben toen enorm ons best moeten doen om de spe lersgroep bij elkaar te houden'', vertelt voorzitter Remy Verhage. ,,Zij wilden de uitdaging aangaan en namen een jaar in de vierde klasse voor lief, ervan uitgaande dat het een jaar zou zijn.'' Het besluit om alle teams vol gend seizoen op hetzelfde niveau te laten herstarten, kwam daarom hard aan bij Zeelandia Middel burg. „Hierdoor zijn spelers gaan twijfelen. Ze vragen zich af of ze dat een nog jaar kunnen opbren gen, ook omdat er andere clubs aan hen trekken.'' Verhage noemt het een afwe ging tussen clubliefde en niveau. Het verzoek om alsnog te mogen promoveren ligt bij de voetbal bond, die een werkgroep in het le ven heeft geroepen om dergelijke verzoeken te bekijken. ,,Maar wij hadden ons verzoek eerder al in gediend'', aldus Verhage. Eerder deze week ontvingen alle amateurclubs een mail van de KNVB waarin de optie wordt ge geven 'op een lager of hoger ni veau uit te komen'. ,,Het bestuur amateurvoetbal gaat deze verzoe ken behandelen en beoordelen of hierdoor de belangen van andere verenigingen geschaad worden.'' De clubs dienen hun verzoek ui terlijk 1 juni in te dienen. Deze optie wordt mede ge boden doordat er - zoals elk sei zoen - veranderingen in de voet balpiramide plaatsvinden. Clubs verdwijnen van een speeldag (Vlissingen trekt het zondagteam bijvoorbeeld terug), teams willen vrijwillig degraderen of clubs fu seren. Zeelandia Middelburg stond in de vierde klasse A op de eerste plaats toen de competitie werd af gebroken. De ploeg had een voor sprong van drie punten op num mer twee Vlissingen. De eerstvol gende wedstrij d vóór het afbreken was de topper tegen Vlissingen. VLISSINGEN Kloetinge heeft de hoop op promotie naar de hoofdklasse nog niet laten va ren. De club heeft het verzoek ingediend bij de voetbalbond KNVB om alsnog te promove ren. Kloetinge was koploper in de eerste klasse C van het zater dagvoetbal, met twee punten voorsprong op nummer twee LRC Leerdam. Onder de noe mer 'Project 2020' had Kloe- tinge vol ingezet op promotie dit seizoen naar de hoofd klasse. Ook Luctor Heinkenszand en RCS willen meedingen naar promotie. De toppers in de derde klasse op zaterdag heb ben bij de KNVB het verzoek gedaan om volgend seizoen in de tweede klasse te mogen starten. Luctor Heinkenszand is koplo per in de derde klasse A van het zaterdagvoetbal, RCS is op drie punten tweede. Beide clubs hebben al eerder de am bitie uitgesproken om de tweede klasse te halen. Luctor Heinkenszand heeft zich voor volgend seizoen al aanzienlijk versterkt met onder anderen de broers Daan en Jaap Esser van Kloetinge. zaterdag 11 april 2020 GO al uitgestippeld Wemeldingenaar Noah de Wild (oranje cap) zet een tackle in tijdens een wedstrijd voor London Scot tish, zijn eerste club in Engeland. Heb je nog gespeeld? Hoe ziet jouw ideale weg richting het profrugby eruit? Je bent bezig aan een lange tijd zonder rugby. Eerst was je door je blessure uit de roulatie en nu mag je niks doen vanwege het coronavirus. Hoe blijf je gemoti veerd? Zeelandia Middelburg heeft bij de voetbalbond KNVB een ver zoek ingediend om komend seizoen in de derde klasse te mogen uitkomen. De club was koploper in de vierde klasse toen de KNVB besloot om het seizoen af te breken zonder promoties en degradaties. Rudy Boogert Middelburg Ruben van Winkelhof scoorde eerder dit seizoen namens Zee- landia Middelburg tegen VC Vlissingen. foto ruben oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 45