DOORDEWEEKS is hij orthopedisch adviseur 9 Eindhoven verhuisde hij naar Nijme gen om daar zijn afstudeerstage te volgen. Daar bleef hij wonen toen hij na zijn studie in Utrecht werkte. Toen begon het te borrelen om terug te ko men naar Zeeland. Hulpmiddel ,,Vanaf het afstuderen heb ik contact gehad met Gardeslen Orthopaedie in Goes", zegt Van Houwelingen. ,,Het zat toen wel in mijn hoofd terug te gaan naar Zeeland. Na een paar ge sprekken was het gelijk duidelijk dat ik daar wilde werken. Nu help en ad viseer ik mensen die een prothese nodig hebben en ik moet zelf de pro ducten maken." ,,Een hulpmiddel maken voor ie mand is supermooi. De eerste keer dat ik een prothese maakte, was het voor iemand die na zes maanden op bed te hebben gelegen weer kon staan. Dat deed toch wel iets met me." Mooistesport Maar in Goes werken betekende ze ker niet dat hij wilde stoppen met waterpolo. ,,Ik stond voor de keuze terug te gaan naar Terneuzen, maar ik ging naar DZK, dat in de Tweede Klasse Bond speelt. Daar is het toch iets fanatieker en ik wilde alles er nog uithalen. Het bevalt super. Dit was het vierde seizoen en we deden mee om het kampioenschap." ,,Als Zeeuwse club vinden wij het echt supergaaf dat we in deze compe titie zo goed mee kunnen doen. We draaien altijd mee in de top vijf, dus we horen hier echt. Ik ben hier nu echt op mijn plek, maar die situatie kan ook zo weer veranderen. Ik blijf in ieder geval zo lang mogelijk water poloën, want het is de mooiste sport die er is." Na zijn werk rijdt hij naar Vlissingen om te trainen. Daarna gaat hij de tunnel door naar zijn woning in het oude vertrouwde Terneuzen. ,,We trainen bij DZK drie keer per week, maar ik ben er niet altijd bij. Een keer per week train ik bij de zwemclub in Terneuzen. Op vrijdag avond ben ik er niet bij. Dat is de keuze die ik heb gemaakt om tijd te hebben voor mijn vriendin. Op za terdag spelen wij onze wedstrijden." Zijn passie voor waterpolo begon al vroeg. Nadat hij zijn B-diploma be haalde schreef Van Houwelingen zich gelijk in bij de waterpolovereni- ging in Terneuzen. Ieder weekend was hij ermee bezig, nog zonder te weten dat hij het hoogste niveau wilde halen. ,,Daar was ik niet mee bezig", zegt hij. ,,Pas toen er in Terneuzen een toernooi werd georganiseerd, opende ik daar mijn ogen voor. Er kwamen Na mijn afstuderen zat het in mijn hoofd terug te gaan naar Zeeland allemaal spelers van het hoogste ni veau en toen ik hen zag spelen, merkte ik dat ik dat niveau ook wilde halen. Ik reed met mijn vader of trai ners van Terneuzen naar Eindhoven voor selectietrainingen. Uiteindelijk redde ik het en mocht ik voor PSV spelen." Menselijk lichaam In Eindhoven kon Van Houwelingen Orthopedische Technologie gaan studeren. ,,Ik wilde iets gaan doen waar ik mensen kon helpen en ben heel erg geïnteresseerd in het mense lijk lichaam", legt hij die keuze uit. ,,Fysiotherapie vond ik niet interes sant genoeg. Mijn huisarts vroeg mij wat ik wilde studeren, toen kwam hij met deze studie als suggestie. Ik had er nooit over nagedacht, maar het leek me wel wat." En dat pakte goed uit. Na vier jaar gestudeerd en gespeeld te hebben in zaterdag 11 april 2020 Toen Bas van Houwelingen (27) uit Terneuzen als kind op de tribune naar zijn vader zat te kijken, wist hij het al: hij moest en zou water poloën. Hij haalde bij PSV Eindho ven zelfs het hoogste niveau. Op dit moment speelt hij in Vlissingen bij De Zeeuwse Kust en werkt hij als orthopedisch adviseur bij Gar deslen Orthopaedie in Goes. Koen Florusse FOTO (BOVEN) JOHAN VAN DER HEIJDEN; (ONDER) YVONNE STAP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 41