CORONAVIRUS Niet veel meer Zeeuwse overlijdens dan normaal Mobiel erbij Bea Vogel komt tot rust in het Poelbos, net als hond Balou fit 4 Speciaal voor trouwe DELTA internetklanten DELT7 VLISSINGEN Het coronavirus zorgt nog niet voor een opmerke lijke stijging van het aantal sterfge vallen in Zeeland. In vooral Noord Brabant en Limburg, maar ook in diverse andere provincies zijn wel veel meer overlijdens dan gebruike lijk. Dat blijkt uit cijfers die het CBS gisteren publiceerde. In de eerste tien weken van dit jaar - tot en met 8 maart - overleden in Zeeland gemiddeld 84 mensen per week. De aantallen schommel den tussen de 76 en 91. Sindsdien is een kleine toename waarneembaar. In de laatste drie weken van maart overleden tussen de 87 en 93 men sen per week. Voor week 14 (de eerste week van april) staat de teller voorlopig op 86, maar het CBS heeft nog niet alle ge gevens binnen. Op basis van de be schikbare informatie denkt het sta tistiekbureau voor Zeeland uit te komen op 99. Ruim het dubbele Landelijk worden voor de eerste week van april rond 5100 sterfge vallen geraamd. Dat zijn ongeveer 2000 overlijdens meer dan gemid deld in de eerste tien weken van dit jaar. In Noord-Brabant en Limburg gaat het om ruim het dubbele aan tal. In de provincies Gelderland, Overijssel, Noord-Holland en in middels ook Zuid-Holland is eve neens een duidelijke toename zichtbaar. Voor zover bekend zijn tot nu toe 34 Zeeuwen overleden aan het co ronavirus. De afgelopen twee dagen zijn er geen nieuwe sterfgevallen bij GGD Zeeland gemeld. en meer extra veel extra's gratis! Al vanaf 15,- p/mnd We mogen niet veel meer, maar een frisse neus halen nog wel. In deze rubriek laten we mensen aan het woord die op pad zijn. Vandaag: Bea Vogel uit Wolphaartsdijk Het Poelbos aan de rand van Goes staat op 'klappen'. Op openklappen welte verstaan, want alles komt tot bloei. Het kleine ruil verkavelingsbosje is deze Goede Vrijdagmiddag een oase van rust, ervaart ook Bea Vogel uit Wolphaartsdijk. Maar ze mist ook iets: ouderen die normaliter op de bankjes langs de wandel paden zitten. Elke dag trekt de Wolphaarts- dijkse eropuit om te wandelen. Regelmatig doet ze een 'rondje Poelbos'. ,,De bomen en de rust hier spreken me aan", verklaart ze. ,,En mijn hond houdt niet zo van verkeer." Balou, zoals de viervoeter heet, heeft zich lekker in het gras geïnstalleerd. Het is een hond met een verhaal. Hij komt uit Griekenland en is nu drie weken hier", vertelt Vogel. ,,Het was een zwerfhond uit de ber gen." Balou heeft ze uitgekozen op een speciale website. Je be taalt de vliegreis en het enten." Drie weken geleden, nét voor Nederland werd 'platgelegd', heeft ze hem opgehaald van Schiphol. Dat doet ze vaker. ,,Mijn vorige hond kwam uit Spanje. Ik hou van kneusjes. En zonder hond leef ik niet." Het is nog een beetje wennen in Zeeland voor Balou. ,,Hij komt dan wel uit Griekenland, maar Mijn vorige hond kwam uit Spanje. Ik hou van kneusjes had nog nooit zee gezien. Nu wel, dat ging heel voorzichtig, met één poot in het water", lacht Vogel. Balou mag lekker vaak aan de wandel, want Vogel doet dat graag. Het geeft haar rust om de natuur in te gaan, zeker ook in de huidige situatie. Wat ze vindt van alle maatregelen? ,,Het moet hè. Ja, we mogen blij zijn dat we nog naar buiten mogen. Voor oude mensen vind ik het wel erg. Als ik hier kwam, zaten er altijd wel een paar op de bankjes. Nu zie je ze niet." Met een boogje Vogel werkt zelf in de ouderen zorg. ,,Ik help ze in de huishou ding, voorheen waste ik ze ook. Maar ze willen nu niet dat ik kom. Uit angst voor het virus." Ook tijdens het wandelen merkt ze afstand. ,,Mensen lopen met een boogje om elkaar heen. Maar honden snuffelen wel aan elkaar. Ja, zij mogen het nog, zeggen we dan." Balou scharrelt inmiddels een beetje rond bij een picknicktafel, waar ook al niemand zit. Af en toe klinkt in de verte een niet di rect te plaatsen knal. Dan wor den de oren even gespitst, net als wanneer een ronkende Harley Davidson het pokdalige parkeer- terreintje oprijdt. Maar zelfs die kan het gekwetter van de vogels amper overstemmen. ,,Ja, ik ben blij dat ik in Zeeland woon", be sluit Bea Vogel. Zoals jij het wilt zaterdag 11 april 2020 GO inclusief elke maand 5,- korting op je internet thuis v Bea Vogel met hond Balou in het Poelbos. foto marcelle davidse Luc Oggel Wolphaartsdijk oppAd - Bea Vogel Neem mobiel erbij en krijg 4 GB met onbeperkt bellen 4 maanden gratis met extra veel extra's. Gratis! Elke maand 5,- korting op je internet thuis, een extra tv-pakket t.w.v. 8,50 per maand en extra internetsnelheid thuis. Profiteer nu nog van gratis aansluiting t.w.v. 25,-. Zoveel extra veel extra's wil je niet missen! Het enige wat je hoeft te doen is je internetabonnement te verlengen en dat doen wij voor je. Bel ons of kijk op delta.nl/gratismobiel Dubbele data Onbeperkt bellen Extra snelheid internet thuis Extra tv-pakket Elke maand 5,- extra korting op je internet van DELTA. internet tv bellen mobiel delta.nl/gratismobiel 0118 22 55 66

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 36