Goeree houdt mensen weg bij strand ZEELAND 3 uit. En dat terwijl alle voorbereidin gen al waren getroffen. Liefst 160 vrienden en familieleden hadden al een uitnodiging gehad voor de bruiloft bijBeachclub Perry's. ,,Maar alle horeca is dicht en je mag niet met grote groepen bij elkaar komen. Wij willen het vieren met iedereen en geen mensen teleur- stellen, dus hebben we besloten al les een jaar uit te stellen. De liefde is er toch en die blijft", zegt Rachél nuchter. ,,We zijn nu bezig alles te verplaatsen. We willen dezelfde lo catie en trouwen op het strand. En in het voorjaar, dan staat alles zo mooi in bloei. De herinneringen die de gasten zouden krijgen moe ten wel opnieuw gemaakt worden, daar stond onze trouwdatum al op." Het stel keek een jaar lang uit naar de bruiloft. ,,Ik wilde heel graag trouwen", vertelt Rachél. ,,We zijn al elf jaar samen, sinds mijn zestiende. Vorig jaar ging Ro bin op zijn knieën tijdens een weekendje weg en over een maand zou het dan eindelijk gaan gebeu ren. We hadden natuurlijk nooit kunnen vermoeden dat dit zou ge beuren." Een nieuwe datum heb ben ze al: 7 mei 2021. Precies twee jaar nadat Rachél ten huwelijk werd gevraagd. Behoorlijke klap Het aanstaande bruidspaar wordt door de coronacrisis niet alleen privé maar ook zakelijk getroffen. Ze zijn al vier jaar lang de vaste ge zichten van Eethuis Schouwen. ,,Twee jaar geleden hebben we het restaurant gekocht, we wonen er ook boven. We hadden alles goed op de rails, maar nu krijgen we een behoorlijke klap. We hebben nog wel een buffer, maar het is toch een rotsituatie waarin je terechtkomt. Nu zeker met Pasen, dan begint het seizoen normaal gesproken. Maar alle campings zijn dicht, dus geen Belgen en Duitsers die hier een ter rasje komen pakken of een hapje eten. We zijn begonnen met bezor ging op vrijdag, zaterdag en zondag. De eerste twee weekenden liep dat goed, wat dat betreft is er wel een gunfactor hier op het dorp." Voorlopig geen huwelijk, minder werk en ook nog geen voetbal. „Ro bin voetbalt bij ZSC, hij is heel fa natiek. In het begin was dat verve lend, ze hebben een heel hecht team. Voetballen zit er voorlopig niet in, maar ik hoop wel dat de ho reca eind april weer open mag. We wachten het in spanning af." Theo Giele Ouddorp Alle parkeerterreinen bij de stranden van Ouddorp zijn afge sloten. Politie, handhavers en verkeersregelaars zijn aanwezig op de verschillende routes naar het strand om mensen te vragen terug naar huis te gaan. Langs de toegangswegen komen mobiele matrixborden met de oproep weg te blijven. Het gaat om de parkeerterrei nen bij de stranden van Ouddorp. Parkeren in de berm is niet toege staan, daar wordt ook op gecon troleerd. De afsluiting blijft zo lang het nodig is. Het afgelopen weekend nam de drukte op de Goereese stranden al toe. Sluizen De sluizen van en naar de jacht havens worden ook afgesloten. De afsluiting van de sluizen van Middelharnis, Stad aan 't Haring vliet, Ooltgensplaat en Oude- Tonge is aanvullend op het be sluit om jachthavens ook te slui ten voor dagrecreatie. De ge meente wil zo voorkomen dat passanten alsnog de jachthavens binnenvaren. Eerder had Goeree-Overflak- kee het ook verboden om op campings en recreatieparken aan wezig te zijn. Het verbod geldt ook voor dagrecreanten. Frisse neus halen op het strand? Pas op bij hoog water! De maatregelen op het Zuid Hollandse eiland zijn voor de Veiligheidsregio Zeeland (VRZ) geen reden om langs de Schouwse kust ook parkeerterrei nen of wegen ook af te sluiten. Ook de Brouwersdam tussen Schouwen-Duiveland en Goeree- Overflakkee blijft gewoon open. Wel blijft de VRZ de situatie continu in de gaten houden. Mocht het ergens in Zeeland toch te druk worden, waardoor de mensen niet de voorgeschreven anderhalve meter afstand kunnen houden, zal alsnog ingegrepen worden. Reddingsbrigade De VRZ waarschuwt mensen die naar de Schouwse stranden wil len dat er geen strandbewaking is. De reddingsbrigade is hiermee gestopt om geen risico te lopen op besmetting met het coronavirus. Het besluit is genomen in overleg met de gemeente Schouwen- Duiveland. „Frisse neus halen op het strand? Pas op bij hoog wa ter!", twitterde de Veiligheidsre gio Zeeland. Net als in voorgaande weken vraagt de Veiligheidsregio aan ie dereen van buiten de provincie om weg te blijven en het bezoek aan Zeeland uit te stellen tot be tere tijden. Tot nu toe is sinds half maart massale drukte in Zeeland uitgebleven. Beperkingen Voor een aantal plekken gelden al beperkingen. De boulevards in Vlissingen zijn dicht voor gemo toriseerd verkeer. Ook parkeer plaatsen langs de Westerschelde- dijk in Perkpolder zijn verboden terrein. Verder zijn in een aantal gemeenten speelplekken afgeslo ten, omdat het er te druk werd. UITSTEL zaterdag 11 april 2020 blijft nog jaar in de kast De gemeente Goeree-Overflak- kee doet er alles aan om een grote toestroom vanuit Rotter dam naar de stranden dit paas weekeinde te voorkomen. - Veiligheidsregio Zeeland Een onvergetelijke dag. Dat is het zeker als je in deze tijden van corona trouwt. Maar veel Zeeuwse stellen stellen zich die onvergetelijke en mooiste dag van hun leven toch een stuk an ders voor en dus stellen ze hun huwelijk uit. 31 van de 101 brui loften in april zijn in Zeeland ver plaatst. Zo zal deze maand op Noord-Beveland geen één keer het jawoord klinken. De meeste trouwerijen staan gepland in Vlissingen: van de zeventien zijn er maar twee geannuleerd. In Middelburg is de helft (vijf van de tien) van de voltrekkingen ge schrapt. Huwelijken die wel vaak gewoon doorgaan, zijn die waarbij een bruidspaar gratis kan trouwen. Zo'n plechtigheid duurt tussen de vijf en tien minuten en er zijn maximaal maar tien mensen bij aanwezig. Het aantal verschilt per gemeente.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 35