CORONAVIRUS £3 Bijt even door en blijf thuis Delta Ride for the Roses jaar uitgesteld 1 Brabantse band steunt Zeeland met nieuw lied Martien 2 Trouwen in tijden van corona, niet iedereen ziet dat zitten. Bijna een derde van alle bruiloften in Zeeland in april is uitgesteld. zaterdag 11 april 2020 Commentaar Goeree-Overflakkee is tot de tanden gewapend om het paasweekeinde goed door te komen. Dus met een mini mum aan recreanten. Parkeerterreinen aan de kust zijn dicht, matrixborden roepen toeristen op terug naar huis te gaan. Jachthavens, campings en andere recreatieterreinen zit ten op slot. Het is ongekend. Goeree heeft goede redenen om zo stevig op de rem te trappen. Het eiland ligt net iets dichter bij de Randstad dan Zeeland en is dus kwetsbaarder voor grote stromen dagtoeris ten. Als iedereen naar het strand trekt alsof er geen corona- uitbraak is, gaat het mis met de anderhalve meter afstand. Het zelfde geldt voor de jachthavens, de campings en de vakantie parken. Het is pijnlijk, maar het moet. Anders is het besmet tingsgevaar te groot. In Zeeland is de benadering iets minder streng. Is dat ver standig? Voorlopig lijkt het een goede keus. In het vorige week einde ging het bijna overal goed. Dus de Veiligheidsregio mag verwachten dat Zeeuwen en hun gasten ook in het paasweek einde hun verantwoordelijkheid zullen nemen. Waar het duide lijk wel nodig is, bijvoorbeeld op de Vlissingse boulevard, zijn al maatregelen genomen. De Zeeuwse overheden appelleren met een soepele aanpak aan het gezond verstand. Wie denkt dat in Zeeland meer kan dan op Goeree, zit helemaal fout. Op Goeree vindt de overheid het nodig mensen een handje te helpen om thuis te blijven. Laat dat in Zeeland niet alsnog nodig zijn. Zeeuwse overheden appelleren met soepele en redelijke aanpak aan het gezond verstand De Delta Ride for the Roses gaat dit jaar niet door. Hij zou op za terdag 13 juni worden verreden vanuit Goes en Terneuzen, maar vanwege de strikte maatregelen in verband met het coronavirus is de toertocht verschoven naar zaterdag 12 juni 2021. Ernst Jan Rozendaal Terneuzen De fietstocht, waarmee elk jaar geld wordt ingezameld voor KWF kankerbestrijding, zou dit jaar voor het eerst door de Westerschelde- tunnel gaan. In Goes ging het om de dertiende en in Terneuzen om de vierde editie. Ze zouden dit jaar niet op zater- ALMANAK De quarantaine raakt het brein. De Hulsterse ondervindt het aan den lijve. Haar vriend verveelt zich af en toe zo stierlijk dat hij spontaan Martien Meiland be gint te imiteren. Woensdag deed hij een hele dag niets anders. Showde zij een nieuw zomer jurkje, riep hij: 'wat goééééd!'. dag en zondag worden verreden, maar op dezelfde dag, waarbij de fietsers vanuit Zeeuws-Vlaande- ren in de ene tunnelbuis zouden fietsen tegelijk met die vanuit Goes in de andere. Volgens het bestuur, dat de afge lasting gistermiddag bekend heeft gemaakt, is het de bedoeling de routes volgend jaar te handhaven. Dat betekent dat de deelnemers aan de langste afstand, de 120 kilo meter, alsnog door de tunnel kun nen fietsen. De Delta Ladies Ride op vrijdag 12 juni is ook een jaar opgeschoven. In Zeeuws-Vlaanderen zal dan, op vrijdag 11 juni 2021, voor het eerst een Family of Kids Tour worden verreden Tip? redactie@pzc.nl Later zoemde een mug langs zijn oor. 'Ach, doe niet zo vervelend!'. En toen zij aankondigde te gaan slapen, klonk het: 'Ach, doe niet zo raar!'. De boodschap kwam aan. Gek geworden door haar vriend, was ze toe aan een ver snapering. Ze opende de koel kast. ,,Ik ga lekker wijnen." TERNEUZEN Jongeren beboet voor negeren noodverordening Een boete van 390 euro. Die krijgen zes jongeren die in de nacht van don derdag op vrijdag in Ter neuzen aan het chillen waren in twee auto's. Hoewel opvallend veel jongeren zich volgens de politie die nacht aan de regels hielden, zaten deze jongeren met meer dan twee personen in een auto, en dat mag niet vanwege de anderhalve- metermaatregel. De jon geren krijgen binnenkort de boete op de mat. HULST Basisscholieren kleuren tegen eenzaamheid Straten in de gemeente Hulst moeten krijtkunst- werken worden. Duizend basisschoolkinderen uit de gemeente Hulst krij gen een pakje stoepkrijt van de stichting Hulst voor Elkaar. Met de actie 'Hulst kleurt tegen eenzaamheid' hoopt de stichting dat kinderen letterlijk kleur geven aan de wereld van ouderen en anderen die aan huis gekluisterd zijn. De krijtjes worden via de scholen verspreid. Kinderen kunnen via sportenbewegen@ hulstvoorelkaar.nl of via 06 - 10767332 (Whats- App) de locatie van hun kunstwerk doorgeven. HULST Highland Games gaat niet door De vijfde editie van de Highland Games Hulst gaat op 21 juni niet door vanwege de corona maatregelen. ,,Wij heb ben er alle begrip voor dat dit een enorme te leurstelling is voor alle liefhebbers, maar ook voor de atleten, voor de vrijwilligers, artiesten, sponsoren en alle ver dere betrokkenen. Wij als organisatie vinden het enorm jammer dat we deze jubileum-editie niet aan het publiek kun nen presenteren", zegt de organisatie. Over een jaar, op zondag 20 juni 2021, wordt de volgende editie gehouden. Rachél de Jonge en Robin Provoost met de uitnodi gingskaart die al naar 160 mensen was verstuurd. Maurice Steketee Scharendijke De 160 uitnodigingen waren al ver stuurd, de herinneringen voor de gasten gemaakt en de trouwringen besteld. Toch blijft het trouwpak van Robin Provoost nog een jaar in de kast hangen bij zijn moeder. En de jurk van zijn aanstaande bruid Rachél de Jonge mag ook nog nie mand zien. ,,We keken er heel erg naar uit, maar vanwege de corona maatregelen stellen we ons huwe lijk een jaar uit." Bijna een derde van alle bruilof ten in Zeeland in april is geannu leerd of uitgesteld, blijkt uit een in ventarisatie van deze krant. En ook voor mei stromen de afmeldingen al binnen. Trouwen is in deze tijd nog wel toegestaan, maar onder strikte voorwaarden. Zo mag er maar een beperkt aantal gasten bij de ceremonie aanwezig zijn en geldt uiteraard ook de anderhalve meter afstandsregel, waardoor de stoelen in de trouwzaal uit elkaar gezet moeten worden. Het feeste lijke karakter krijgt daardoor een heel andere dimensie. Grote dag Voor Robin (28) en Rachél (27) uit Scharendijke zou 15 mei de grote dag moeten worden. Zou. Want ook zij stellen hun gedroomde sprookjeshuwelijk op het strand De formatie 'Straatband op de Vlucht' uit het Brabantse Lierop heeft een nummer opgenomen om Zeeuwen en met name het Zeeuws toerisme een hart onder de riem te steken. Miriam van den Broek Vlissingen De band komt elk jaar rond deze tijd een weekend naar Zeeland om, zoals ze dat zelf zeggen 'kuilen te graven, muzikale ideeën uit te wer ken, uit te waaien, hun gezonde kleurtje bij te werken en natuurlijk om diverse horecagelegenheden fi nancieel te ondersteunen'. Behalve het weekendje weg met de band, heeft 'Straatband op de Vlucht' ook de plannen voor een tour langs de Zeeuwse stranden, campings en braderieën moeten parkeren door de maatregelen rond het coronavirus. Hier staat de tijd stil Omdat al deze plannen nu in de ijs kast staan, heeft de band een lied gemaakt met de titel Hier staat de tijd stil. Daarmee willen de muzi kanten vanaf de zijlijn toch het toe risme in Zeeland een opsteker ge ven. Voor de videoclip mochten ze gebruikmaken van beelden van VVV Zeeland. Beluister het nummer op tinyurl.com/hierstaatdetijdstil Bruidsjurk FOTO ERNESTA VERBURG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 34