'De stilte en de Matthaus- Passion' MEDIA CULTUUR 29 BN'er@home Lenny Kuhr mmm ,,Ik ben heel blij dat mijn vader dit niet meer hoeft mee te maken. Ik ben ook echt begaan met de mensen in verzorgingshuizen. Ik heb laatst bij De Dommelhoef hier in de buurt voor de ouderen opgetreden en ik wil dat vaker gaan doen. Ze hebben dat nodig. Ik zou ook andere artiesten willen vragen om in hun eigen om geving bij verzorgingshuizen te gaan optreden. Het is in sommige huizen echt schrijnend. Tegelijkertijd is het ook een gele genheid om even stil te staan bij alles wat er nu gebeurt. We denken dat we alles in de hand hebben. Dit door breekt dat, er is geen zekerheid. We staan even stil bij soberheid, mijn tour gaat niet door bijvoorbeeld. Dat geldt voor veel mensen, die nu den ken: 'Hoe nu verder?' Maar ik hoor ook moeders die op een vrije dag denken: 'Hoe ga ik mijn kinderen entertainen?' Dat deden mijn ouders niet. Wij speelden ge woon op straat. En als we ons ver veelden, dan was dat zo. Dat is ook goed voor kinderen. In deze tijd van haasten en hoge cijfers halen en spor ten, is het ook goed om even niets te doen.'' ,,Ik luister zelf heel veel naar Sting nu, The Last Ship. Ik vind zijn stem echt prachtig en de harmonieën ook. En klassieke muziek, Barokmuziek en zeker in deze periode de Matthaus Passion. Zet eens een koptelefoon op en laat je meevoeren. Het is één van de mooiste muziekcomposities die bestaan en zeker voor deze tijd enorm toepasselijk.'' ,,Pure emoties zijn mooi, maar ik zag echt niet aankomen dat Louis van Gaal bijna de hele uitzending met rode ogen zit. Dat John van den Heu vel zijn emoties zou tonen evenmin. Martien Meiland is in het begin zoals we hem kennen: Wat gooooooed! Maar dan vraag ik: hoe was het vroe- ger thuis? Vreselijk dus. Zijn stem wordt lager, hij wordt een ander soort persoon. Vertelt ook over zijn broer die op zijn 45ste overleed. De emoties komen vanzelf. De muziek roept ze op en ik denk dat ik mijn gasten het vertrouwen kon geven. Ze vertellen bij mij meer dan bij een an der. Van alle vijf hoorde ik: Dit heb ik nog nooit verteld. Alle vijf schreven ze me ook dat ze niet hadden ver wacht dat het zo mooi zou worden.'' ,,Haha, ik zei net iets over het imago van Sylvie Meis, maar ik vind ook mezelf voor het eerst niet Mr. Perfect. Ik zie mezelf echt luisteren naar ie mand. Het gaat niet om mij. Dat is wat ik wilde, het anders doen.'' En als haar broer aanschuift, is ze opeens niet meer Sylvie Meis, maar de zus van Daniël. Haar beste vrien din komt, een kapster die Sylvie heeft geholpen toen door de chemo haar haar eraf moest. Sylvie zingt spontaan een stukje voor mij, met trillende lip. Lois Lane komt op - daar was ze helemaal gek van - en ze verandert in een meisje. Dan vind ik haar het leukst.'' vijf zelf gebeld. Dat was best span nend. De eerste woorden van Louis van Gaal: 'Het is twee minuten over één, je zou om één uur bellen.' Ze za ten er niet allemaal op te wachten. Martien Meiland vroeg zich af of hij wel bijzonder genoeg was. Sylvie Meis wilde niet, omdat ze na vorige tv-optredens veel shit over zich heen kreeg. Mijn troef was de formule: ze komen bij mij aan de piano zitten, ik ga aan de hand van muziek met ze te rug in het leven. Maar ik wil wel de diepte in.'' ,,Ik vraag overal naar. Sylvie is de eer ste tien minuten Mrs. Perfect en ik wil ook dat het masker af gaat. We la ten eerst even haar Instagramfoto's zien, maar daarna vraag ik wel door. ,,Goed, ik ge niet enorm van de stilte die er nu is. Het is on gekend. Samen met mijn man Rob (Frank, red.) fiets ik een paar uur per dag in de buurt van Nederwetten bij Eindhoven, waar we wonen. Dat is het enige dat we vast samen doen. Rob werkt ver der in de tuin en ik kijk daarnaar, haha. Ik heb nog wat flarden van lied jes, ideeën die ik ooit heb opgeschre ven en die bekijk ik nu. En voor de rest? Helemaal niks. Heerlijk medita tief.'' zaterdag 11 april 2020 Nederland zit voorlopig vooral thuis en veel BN'ers dus ook. Wat lezen, luisteren of kijken zij om de dag door te komen? Vandaag geeft zangeres Lenny Kuhr (70) haar aanrader(s). Janske Mollen Hoe beleeft u deze tijd? Wat zouden mensen moeten luisteren of kijken nu? Vanavond begin je met Rachel Hazes, alle gasten raken geëmo tioneerd. Is dat het effectbejag van een tv-maker? Nu klink je al een stuk positiever over jezelf. Hoge Bomen, elke zaterdag 21.30 uur, SBS 6 Mocht je alles vragen? Sylvie Meis gaat nu trouwen, maar er ging nogal een reeks relaties aan vooraf. Hoe gaat het met u?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 29