9 J 28 MEDIA CULTUUI ANGELA KIJKT TV INTERVIEW JEROEN VAN DER BOOM Hij vond zichzelf niet goed genoeg, dus nam Jeroen van der Boom (47) een jaar de tijd om te leren interviewen voor Hoge Bomen, dat vanavond begint. Aan de vleugel beroert hij - met muziek, gasten en vragen - mensen als Louis van Gaal, Sylvie Meis en Rachel Hazes tot tranen toe. Het voelde bijna als een alternatief coronalied, dat afsluitende beeldmozaïek van The Passion waarvoor bekende en onbekende Nederlan ders uit volle borst Geef mij nu je angst zongen. Alleen, maar toch samen. Want angst voelen we momenteel allemaal. Of je geliefden en jij wel gezond blijven, of je bedrijf het overleeft en of het ooit weer normaal wordt. Als er een editie van The Passion een moment van bezinning was, dan was het die van afgelopen don derdag wel. Aan de ene kant kijk ik al weken met be wondering naar alle inventiviteit die tv-makers on der de huidige omstandigheden aan de dag leggen: huiskamerstudiootjes, lovestreams, plexiglazen schotjes, zwarte handschoentjes, lege tribunes, me ters afstand tussen duo-presentatoren. En wie had ooit kunnen bevroeden dat een verlaten Mediapark in Hilversum, toch bepaald niet het fotogeniekste plekje van Nederland, het zinderend sfeervolle decor van een paasuitzending zou vormen? Nog niet zo lang ge leden had dat even onwaarschijnlijk geklonken als de voorspelling dat enfant terrible Johnny de Mol zou transformeren tot onze nationale goede herder. Tegelijk drukten de oude beelden van tien jaar The Passion je als kijker hard met de neus op de feiten. Zo'n massa mensen op een willekeurig stadsplein, gedachteloos schouder aan schouder. Meezingend, zwaaiend naar de camera's of- de laatste jaren vooral - turend op het scherm van hun mobieltje waarmee ze filmden wat er op het podium gebeurde. Ja, dat kon gewoon met Pasen 2019. Niemand die het gek vond dat Jezus stukjes brood aan zijn volgelingen ronddeelde en dat zij het meteen in hun mond staken zonder hardop te vragen of hij zijn handen had gewassen. Of dat Jezus op 50 centi meter afstand vol in het gezicht van Judas zong en geen seconde rekening hield met alle overspringende speekseldruppels en bijbehorende bacteriën. Daar kan een mens met Pasen 2020 ineens heel emotioneel van worden. En toen moest Jim 'Petrus' Bakkum nog Zo Stil gaan zingen. Of speelde hij nou Judas? Dat was soms nog even puzzelen, nu alle voor gaande edities door elkaar werden gehusseld. Maar het zorgde gelukkig ook voor enige verlichtende hila riteit bij ons thuis. Probeer maar eens uit te leggen aan een 6-jarig kind dat Jezus het ene moment lange krullen heeft en het andere moment een glad, achter overgekamd koppie. En dat hij in de ene scene donker is en in de andere met Volendams accent spreekt. Geef mij nu je angst. Het nummer klonk zelden mooier en was nooit beter getimed. Maar de zeker heid dat alles in 2021 weer normaal is, konden Johnny de Mol en co helaas niet geven. Quote van de dag Visagie hoeft niet, ik ben van mezelf al knap genoeg Musicals op YouTube Pearl Jam zegt tour af ,,Ik heb eerder tv-programma's ge maakt, maar ik kom tekort als het gaat om een talkshow. Ik ben geen Pauw of Jinek, mijn achtergrond is die van zanger, entertainer. Toen ik me ging voorbereiden op Hoge Bo men, realiseerde ik me wel dat ik het verschil nooit kan maken met een re guliere talkshow. Ik ben bijna 48, al les loopt goed, maar op tv-gebied vond ik mezelf een beetje zouteloos.'' ,,Ik heb een jaar geen programma's gemaakt en heb me in plaats daarvan ondergedompeld in het interviewen. Ik heb alle boeken gekocht die er te vinden zijn en heb coaching gehad van Simone van den Ende (presenta- tiecoach, red.). Na drie sessies bij haar dacht ik: wat heb ik de afgelopen vijf tien jaar gedaan? Ik ergerde me met terugwerkende kracht aan mezelf.'' ,,Als entertainer sta je altijd 'aan', ben je gewend aan het grote gebaar. In een gesprek reageer je dan te snel, luister je niet goed. Als iemand vol schiet, reageer je met een grapje: 'Zo vals zing ik toch niet?' Ik oordeelde ook te snel als iemand iets zei. Ter wijl ik eigenlijk moest doorvragen. Als het ongemakkelijk wordt, is dat in een interview niet per se erg. Ik heb het afgelopen jaar veel geleerd.'' ,,Een compliment om met dat pro gramma vergeleken te worden, maar met haar vergelijk ik me zeker niet. Ik Ik ergerde me met terug werkende kracht aan mezelf begrijp de link, ook ik zet mensen in het zonnetje met muziek en gasten van wie mijn hoofdgasten niet weten dat ze komen. Ik besef dat ik hard oordeel over mezelf, maar ik ben ook zelfbewust. Ik kwam er ook achter dat de combinatie met muziek mij op het lijf geschreven is. Als ik Beau van Erven Dorens of een andere BN'er aan een piano zie zitten, denk ik soms: dat kun jij niet, en je kunt an dere dingen wel goed. Laat dit dan aan mij over. Pianospelen en zingen kan ik.'' ,,En Rachel Hazes, John van den Heu vel en Martien Meiland. Ik heb ze alle Passion - Hans Kazan legt voor Omroep MAX vanuit huis goocheltrucs uit. zaterdag 11 april 2020 GO THEATER Theaterprodu cent De Graaf Cornelissen gaat tijdens de coronacrisis re cente musical hits online zet ten. De eerste die op het You- Tube-kanaal is te zien (13-17 april) is de show Adèle, Conny, Jasperina: De Grote Drie. MUZIEK Pearl Jam komt dit jaar niet meer naar Eu ropa. De band heeft besloten om de complete Europese tour nee te verplaat sen naar de zomer van 2021. Pearl Jam zou op 22 en 23 juli in een uitver kocht Ziggo Dome. 3 "U O k vind mezelf voor het eerst niet Mr. Perfect Alexander van Eenennaam Je noemt Hoge Bomen jouw lastig ste project ooit. Waarom? Hoe los je dat op? Je bent erg kritisch op jezelf. Als je je zo kwetsbaar opstelt, heb je wel lef om te komen met Hoge Bomen, dat doet denken aan In de Hoofdrol van Mies Bouwman. 44 Jeroen van der Boom met Ra chel Hazes, John van den Heuvel, Sylvie Meis en Martien Meiland. fo to's WESSEL DE GROOT/TALPA Louis van Gaal, Sylvie Meis, je wist grote namen te strikken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 28