I CORONAVIRUS 25 van wie er ook veel moeten vechten om in zware tijden hoofd boven water te houden 'Korten is onacceptabel' f f Corona- én bestuurscrisis rantjes en ondernemers vóór het voetbal gaan. Terecht! Voetbal heeft geen prioriteit nu. Maar waarom mogen voetbalclubs niet proberen hun schade zoveel mogelijk te beperken, zoals een café, een winkel of een groot bedrijf dat ook doet?'' ,,Dat verbaast mij wel een beetje hoor. Als de deskundigen straks zeggen dat er niet gevoet bald mag worden, dan is dat zo. Gezondheid gaat voor natuurlijk. Maar weet jij hoe de wereld er over twee maanden uitziet? Nou, ik niet hoor. In Duitsland zijn ze nu weer voorzichtig aan het trainen. Als de kenners aangeven dat dat kan, wie zijn wij dan? Clubs zoals FC Emmen of NEC proberen nu ook gewoon te overleven hè? Er is toch niets raar aan dat die clubs proberen straks nog wat wedstrijden te spelen, omdat ze hun schade dan tenminste nog een beetje kun nen beperken? Het lijkt soms net alsof voetbal clubs dat recht niet hebben.'' ,,Johan Derksen was deze week bij Jinek, om te praten over zijn bluesfestival in Drenthe. Die zegt dan: ik wil niet dat al die mensen naar ons dorp komen, want dat brengt de gezondheid in gevaar. Prima. Maar vervolgens zegt hij: 'De overheid moet het festival maar afgelasten, want dan krijg ik nog wat terug van de verzeke ring'. Ik bedoel: iedereen probeert vanuit zijn eigen perspectief de schade te beperken. Derk sen doet dat, ondernemers doen dat, voetbal clubs proberen dat ook. Ik vind daar niks geks aan, maar waarom wordt daar zo verontwaar digd over gedaan?'' ,,Maar heel veel mensen houden toch van voet bal? We genieten er toch allemaal al heel lang van? Daarom is het ook de populairste sport ter wereld geworden. Dat imagoprobleem wordt vaak selectief gebruikt, vind ik, het is vaak maar net hoe het mensen uitkomt. Drie maanden ge leden juichten we nog om voetballers, of om andere topsporters, nu moeten die voetballers hun mond dichthouden. ,,Vaak is het gewoon makkelijk scoren. Zo'n burgemeester van Eindhoven ook, die overal roept dat er niet gevoetbald mag worden, ook niet zonder publiek. Dat doet zo'n man toch ook gewoon om zich te profileren? Politici hebben daar wel vaker een handje van, want voetbal is een makkelijke manier om in de schijnwerpers te komen.'' „Natuurlijk. Niemand zegt ook dat voetbal het belangrijkste is wat er bestaat. Maar tegelijk hebben mensen in deze tijden ook behoefte aan wat vermaak. Brood en spelen. Afleiding. Je kunt niet tot in de lengte der jaren oude wed strijden terug gaan zitten kijken. Het is ook be langrijk je op dingen te kunnen verheugen.'' ,,Snap ik ook wel. Ik heb daar hartstikke veel re acties op gehad, en dat is leuk hoor, maar ik ver heug me liever op een wedstrijdje in het heden. Soms lijkt het wel alsof dat niet meer mag. Alsof je dan meteen de volksgezondheid niet meer se rieus neemt. Nou, volgens mij doen de meeste mensen in Nederland dat echt wel. Maar ieder een maakt zich óók gewoon zorgen om zijn ei gen hachje - en begrijpelijk. Ik hoor het overal om me heen. Als dit nog maanden duurt, ben ik bang dat mensen het niet meer gaan trekken.'' ,,Van mij hoeft dat niet zo in het openbaar. Dat je bijvoorbeeld de voedselbank gaat helpen, vind ik hartstikke goed. Natuurlijk. Maar dat daar dan allemaal foto's van worden gemaakt, en dat het op sociale media wordt gedeeld: ik heb daar niet zoveel mee. Ik probeer in mijn eigen kring mensen te helpen, zoals heel veel mensen dat nu doen in Nederland. Als ieder een in zijn omgeving de mensen helpt die dat nodig hebben, komen we hopelijk een heel eind.'' zaterdag 11 april 2020 GO Ajax en PSV horen bij de 20 Europese voetbalclubs die vanaf woensdag strijden om de virtuele FIFA 20 Stay and Play Cup. De finale van het online-event is op 18 april. Vakbond CPA verzet zich tegen een alge mene salarisverlaging voor wielerprofs. ,,Dat zullen wij nooit accepteren, we gaan elke zaak afzonderlijk bekijken en meedenken over een oplossing'', stelt CPA-voorzitter Gianni Bugno. is het makkelijk schieten' Toch klinkt de roep om het seizoen acuut te beëindigen steeds luider. Jij vindt het selectieve verontwaardiging? Misschien heeft het voetbal dat imagoprobleem ook wel een beetje aan zich zelf te wijten. Maar jij vindt voetbal nu toch ook onbelangrijk? Toch hebben veel mensen genoten van het EK 1988, dat onlangs weer uitgebreid te zien was bij de NOS. Heb jij je al sterk gemaakt voor een goed doel, of voor de mensen in de zorg? Zes bestuursleden van FC Barcelona zijn opge stapt. Zij zijn het niet eens met het beleid en de corona-aanpak van preses Bartomeu (foto). De voetbalclub heeft veel minder inkomsten en liet de selectie al 70 procent salaris inleveren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 25