'De liefde blijft, ook al trouwen we niet nu' CORONAVIRUS Onderzoek vakbond NU'91 toont aan dat actief controleren op corona uitblijft JOL Dichter Hans Verhagen (81) overleden Walcheren Volg alles over het coronavirus via ons liveblog op pzc.nl Geboortige Vlissinger kwam graag terug en ging graag weer weg Hoe help je zes kinderen thuis met hun huiswerk? Sinds deze week zou zorgperso- neel meer moeten worden getest. Maar volgens 60 procent van die zorgmedewerkers worden collega's met een mogelijke besmetting niet actief getest. In de gehandicapten zorg geeft 74 procent dat aan. Zorgminister Hugo de Jonge kondigde eind maart aan dat het aantal coronavirustesten bij zorg- medewerkers flink zou worden op geschroefd. Volgens 55 procent is er sinds maandag geen verbetering. Een zorgmedewerker verklaart: ,,Er moet eerst intern worden verga derd om te bepalen hoe hier mee om te gaan.'' Een ander zegt: ,,Al- leen als je aan alle klachten voldoet, word je getest.'' Slechts 20 procent van de zorg- medewerkers - vooral ziekenhuis medewerkers - laat weten dat er Schrijnend om te constateren dat er geen substantiële verbetering is sinds maandag meer wordt getest. NU'91-woordvoerder Michel van Erp: ,,Het is schrijnend om te con stateren dat er in verpleeg- en ver zorgingshuizen, de thuiszorg en gehandicaptenzorg geen substan tiële verbetering is.'' Van de zorgmedewerkers geeft 16 procent aan niet te weten dat er meer kan worden getest. Volgens oud-hoofdinspecteur van de In spectie Gezondheidszorg Wim Schellekens 'doen bedrijfsartsen, GGD's en leidinggevenden heel moeilijk'. ,,Verpleegkundigen en verzorgenden komen er niet door en gaan weer werken met ver schijnselen.'' Ontslag De oud-huisarts wijst erop dat er al zorgmedewerkers zijn die ontslag hebben genomen, omdat ze zich niet veilig voelen. ,,Dan komt de continuïteit van zorg in gevaar.'' Het ministerie van Volksgezond- heid zegt dat het 'deze signalen heeft besproken met de GGD en de brancheorganisaties'. Meteen nadat het ministerie van Volksgezondheid gistermiddag door deze krant om een reactie werd gevraagd, liet een woordvoer der weten: ,,Op zeer korte termijn, vanmiddag nog, doen de GGD- GHOR en de brancheorganisaties een gezamenlijke oproep aan in stellingen in de zorg om hun me dewerkers actief te informeren over wanneer zij wel en niet in aan merking komen om te worden ge test.'' zaterdag 11 april 2020 Nieuwsmedia 15 mei 2020 was de datum die Robin Provoost en Rachél de Jonge een jaar geleden prikten voor hun huwe lijk. Maar ze besloten vanwege het coronavirus hun trouwerij een jaar uit te stellen. 160 gasten op ander halve meter afstand van elkaar is tenslotte niet zo feestelijk. Ze vinden het heel jammer, maar zijn er ook nuchter onder. ,,De liefde is er toch en die blijft.'' Niet alleen Robin en Rachél stellen hun jawoord uit, bijna één op de drie huwelijken krijgt een andere datum in de ring gegraveerd. ZEELAND 2 ZEELAND8 KATERN Z 3-4-5 Zorgpersoneel amper getest Het testen van zorgpersoneel op het coronavirus komt nog onvol doende op gang. Ruim 60 pro cent van de verpleegkundigen en verzorgenden geeft aan dat er niet actief wordt getest bij een verdenking van het virus. Marcia Nieuwenhuis Rotterdam Dat blijkt uit onderzoek van vak bond NU'91 onder ruim 2500 ver pleegkundigen en verzorgenden. - Michel van Erp, NU'91 Tot maandag warm weer pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 262 De PZC is onderdeel van: 22°C Prijs €3,85 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging s 1688 5 5 5 5 47"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 1