Rabelink: Geen tijd voor afscheid Modeprogramma Making The Cut met Schouws tintje 7 GORS TUINKARAOKE Even knuffelen is er nu niet bij. Dat mist Claudia nog het meest, vertelt ze. De bewoners van de locatie Regenboog straat van het Gors in Zierikzee moeten in verband met de coronamaatregelen zo veel mogelijk in hun eigen appartement blijven. Maar gisteren mochten ze even 'los', met een heuse tuinkaraoke. Op gepaste afstand van elkaar. Zierikzee Arjan maakt een diepe buiging - neus op de knieën - wanneer zijn vertolking van Frank Boeijens Linda er op zit. Hij heeft alles eruit gehaald wat erin zat, inclusief een serieus partijtje luchtgitaar. Bewoners en verzorgers applaudisseren. Clau dia heeft heerlijk staan dansen voor het kleine podium dat pre sentator Marcel Willemse in de centrale tuin heeft opgebouwd voor de karaoke. Nu is ze zelf aan de beurt. DJ Aaron van Mourik start On derweg van Abel in. En het is niet alleen een liedje nazingen wat Claudia staat te doen. Haar armen, handen, haar hele lijf voelt de woorden. Ze maakt er een serieus optreden van. ,,Allemaal handen in de lucht!" Iedereen doet mee. ,,Het ging wel goed", zegt ze na af loop met een brede glimlach. ,,Mijn ouders zeggen altijd dat ik klink als een valse kraai. Maakt mij niet uit, ik wil eigenlijk heel graag actrice worden." Willemse reist deze vrijdagmid dag langs alle drie de locaties van het Gors in Zierikzee. Het idee van de tuinkaraoke borrelde spontaan op. Jaarlijks in februari organiseert hij samen met zijn vrouw Carola een karaoke-avond voor cliënten van het Gors in boerderij Molen berg in Burgh-Haamstede. ,,Daar komt altijd zo'n man of zeventig naar toe en dat is altijd beregezel- lig. Eerst een hapje eten en daarna zingen. Dit is een extraatje. Ge woon even een klein feestje bou wen om de verveling te verdrijven. Als ik die blije gezichten zo zie, Natuurlijk wordt er weleens gemopperd op dat 'stomme virus' dan geniet ik daar zelf ook enorm van." Verspreid over de drie locaties van de instelling voor mensen met een verstandelijke of lichamelijke beperking, hebben zich 22 deelne mers opgegeven voor de tuinkara- oke. Bij het appartementencom plex aan de Regenboogstraat staan alle ramen en deuren naar de bin nentuin open. Zo kan iedereen meegenieten van de optredens en tegelijkertijd op veilige afstand van elkaar blijven. Ad de Jonge staat met een lach van oor tot oor te swingen in zijn raam op de eer ste verdieping, zodra Ome Jan van Willeke Alberti door de speakers schalt. ,,Eén van zijn favoriete nummers", vertelt begeleider De- bora Flikweert. Normaal gesproken heeft het merendeel van de Gors-cliënten dagelijks z'n taak in de lunchroom, cadeaushop, stadsboerderij of ruil- winkel verderop in Zierikzee. Maar die zijn gesloten om ver spreiding van het coronavirus te gen te gaan. ,,Wat dat betreft geldt het zelfde beleid als voor scholen", legt Flikweert uit. ,,Ze moeten nu zo veel mogelijk in hun eigen ap partement blijven en mogen ook geen familie zien. Sommigen heb ben het daar heel moeilijk mee, maar ze doen het hartstikke goed. Natuurlijk wordt er wel eens ge mopperd op dat 'stomme virus'. Maar wie niet? Af en toe doen we een rondje door de stad, één op één. Dat kan nog wel." Hetty is aan de beurt. Ze zingt over de regenboog van Paul de Leeuw. Morgen wordt Hetty 64 jaar, zonder visite. Een inkoppertje voor Willemse wanneer hij, zoals altijd, de winnaar van de karaoke- sessie moet aanwijzen. Ietwat be duusd neemt Hetty de kamer plant, versiert met paaseieren, in ontvangst. Geen idee hoe ze die naar binnen krijgt. ,,Komt goed", verzekert Willemse. Hij wil haar knuffelen. Maar dat mag nu even niet. Een burgemeester beleeft in zijn laatste periode doorgaans een reeks feestweken: nog even langs alle ver enigingen, praatjes houden, hand- j es schudden. Voor Rabelink was de planning hetzelfde. Maar alles liep anders. ,,Alle aandacht gaat nu naar de coronacrisis. Logisch. Dat afscheid komt nog wel een keer. Ik praat er niet eens over. Er zijn nu echt be langrijkere zaken." Inspannend Zo staat Rabelink via whatsapp continu in contact met andere burgemeesters. „En zo gaat dat ook met hand having en politie. We staan constant paraat met zijn allen. De stranden worden gemonitord, en daar word ik over geïnformeerd. Ik woon digitale vergaderingen bij met on dernemers, met kerken. Donderdag vergaderden we digitaal met de ge meenteraad. Met een man of dertig op zo'n scherm. Dat is inspannend, kan ik je zeggen. Maar het ging goed." Het zijn pittige laatste weken, want het gewone burgemeesters- werk komt er ook nog eens bij. „Er zijn ook nog mensen zestig jaar getrouwd. Daar kan ik nu natuurlijk niet op bezoek, dus plan ik een belafspraak van een half uur in", zegt Rabelink. Afscheidscadeau „We proberen er maar het beste van te maken. Ik zie dat iedereen dat doet. Het is geweldig te zien hoe mensen nu samen optrekken, hoe iedereen gehoor geeft aan de op roep van de premier. Dat er ook mooie dingen gebeuren op Schou- wen-Duiveland. Dat is toch een mooi soort van afscheidscadeau." zaterdag 11 april 2020 Marcel Modde Hetty zingt over de regenboog van Paul de Leeuw en wint daarmee de tuinkaraoke van de Regenboogstraatgroep van het Gors in Zierik- zee. En ook een beetje omdat ze morgen 64 jaar wordt. foto ernesta verburg - Debora Flikweert, begeleider Gors Kijk op de site bij /video 'Jammer dat we niet mogen knuffelen' Je had Gerard Rabelink veel kunnen wijsmaken, maar dat hij zijn laatste weken als burge meester thuis zou doorbrengen, vliegend van het ene digitale crisisoverleg naar het andere, dat had nooit iemand kunnen bedenken. Ook zijn afscheid is geschrapt. Wendy Wagenmakers Zierikzee BURGH-HAAMSTEDE Schouwen ging gisteren we reldwijd. De Boswachterij Wes- terschouwen speelde een rol letje in een videoprojectie die multimediabedrijf NuFormer uit Burgh-Haamstede maakte voor het populaire modeprogramma Making The Cut Daarin gaan modeontwerpers de strijd aan met elkaar. Het programma is wereldwijd te zien via het online strea- mingskanaal Amazon Prime Vi deo, gepresenteerd door foto model Heidi Klum en modead viseur en acteur Tim Gunn. De aflevering die gisteren werd uitgezonden, is opgenomen in de Amazon Fashion Studio in Tokyo, laat Rob Delfgaauw van NuFormer weten. De deelne mers doen ook New York en Parijs aan. NuFormer nam in Tokyo het decor voor z'n rekening. Met behulp van een 3D projectie techniek lijkt het onder meer of de modellen tussen hoge vuren doorlopen. In een paar shots komen ook videobeelden voorbij van het bos bij Burgh-Haamstede. Deze projectietechniek is het handelsmerk van het Schouwse bedrijf.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 137