Hartstikke blij met drie jonge Rüppelsgieren 12 NIEUWS #NL BLIJFT THUIS Nu online: Er wordt volop geklust en in huis geschilderd Groep 7a maakt, vult en bezorgt paasmandjes /nlblijftthuis Voor deze klusjes heb je met Pasen eindelijk tijd VIDEO Hoogleraar Jensen over wat corona doet met onze nationale identiteit Kijk elke dag om half vijf op de site naar onze NLblijftthuisshow Nederland houdt de moed erin. U ook? Mail ons uw tips en bijdragen: NLblijftthuis@dpgmedia.nl Dominique duikt in data De eerste zin Het valt lezers ook op: Bijna tweehonderd reacties hebben we in korte tijd gehad van lezers die willen laten weten hoe ze de moed erin houden en voor elkaar klaarstaan. Hartverwarmend hoeveel mensen zich inzetten voor een ander. Het is eerder vertoond: verdriet op een nationale schaal of groter - denk aan natuurrampen of oor logen - brengt vaak ook het beste in de mens naar boven. We geven Zo Zoo geld of we zetten ons ergens in als vrijwilliger. Deze keer is het voor al lastig om niet toe te geven aan de impuls om anderen in nood te omhelzen, want dat is nou net niet de bedoeling. Respecteer de anderhalvemeterregel en blijf bij voorkeur thuis. Dat we elkaar ook kunnen troosten van een afstandje, is wel duidelijk na een oproep op deze pagina om samen de moed erin te houden. Lezers sturen een leuke foto, tekening of filmpje of vertel len op wie ze trots zijn, maar ook wie of wat u heeft getroost. En in derdaad, dat mag in de krant. Ze zijn niet te tellen, de mensen die laten weten boodschappen te doen voor hun kwetsbare buren. Dat trotse opa's en oma's nu bijna allemaal kunnen appen, skypen of zoomen is ook mooi. Kinderen maken krijttekeningen op de stoep voor buren op leeftijd. De aandacht voor de ander is hartver warmend. „Inderdaad zou ik graag zien dat we na de coronacrisis elkaar net zo bijstaan als nu'', schrijft Kathe- rina Valkenhoff. ,,U ziet het, met zoiets vreselijks kunnen we het. Dus waarom zouden we dat dan niet voortzetten. Dan ziet de we reld er ook heel anders uit. Met liefde en respect voor elkaar. Zo komen we er nu door, samen. En laten we het ook zo houden.'' Wat valt daar aan toe te voegen? Nou, bijvoorbeeld het idee van Wilma Eding uit Geldrop. ,,Dit jaar geen paaseitjes zoeken bij oma in de achtertuin. Wij - oma en opa - hebben een ander idee tje. We hebben familieleden en vrienden gebeld om te vragen of zij in de voortuin paaseieren ver stoppen. Zo kunnen onze klein kinderen Lucas en Elana toch ei tjes zoeken.'' En als u er toch op uit trekt, hier een deel uit een gedicht van Ad van Velthuysen uit Nijmegen: 'Dus een wandeling kan geen kwaad/Met coronaregels in de kop/En dan maar zwaaien naar de oudjes/ doe je toch nog een goede daad.' En we hebben hard gelachen om de reactie van lezer J. Kalkman die reageerde op de vraag van afgelo pen woensdag hoe het nieuwe pandaatje zou moeten heten van de plots parende panda's Le Le en Ying Ying in de dierentuin van Hong Kong: 'Wat dacht u van Panda mie?' Er zijn drie Rüppelsgieren - Gyps rueppelli - geboren in de Rotter damse dierentuin en dat is zeer bijzonder. In het groene park zijn, onder het oog van misschien wel meer mensen dan ooit, twee van deze vogels uit het ei gekropen op de Afrikaanse gierenrots. Via live webcams kunnen mensen van over de gehele wereld meekijken naar deze ernstig bedreigde dier soort en - wees gerust - de gieren merken er niets van. ,,Het eerste jong is in de broed machine ter wereld gekomen en inmiddels geadopteerd door een stel witruggieren, waarvan het ei onbevrucht bleek. De andere twee kuikens worden door hun eigen ouders grootgebracht'', zegt teamleider en curator vogels, Maarten Vis (37). Hij coördineert sinds vorig jaar het Europese fok- programma voor de Rüppelsgier. Hij lijkt een trotse vader, en te- recht. Want wereldwijd gaat het helaas slecht met gieren. ,,In Afrika worden gestroopte olifan ten en neushoorns vergiftigd, om de aasetende gieren te doden. Stropers worden zo minder snel gelokaliseerd door parkwachters. Normaal gesproken zweven grote aantallen gieren boven de karkas sen - tot wel 11 kilometer hoogte. Hiermee is het de hoogst vliegen de vogelsoort. Door met deze die ren te fokken, kunnen we een bij drage leveren aan het behoud van deze soort.'' Kijk mee op diergaar- deblijdorp.nl/webcams/ Eind 2019 en vervolgens in 2020, werden steeds meer en uiteindelijk alle bewoners van deze aardbol geterroriseerd door een en dezelfde vijand.' Trots op... Ze is niet trots op haar klas, ze is héél trots. Juf Elise Kramer (linksachter op de foto) van de Wethouder van Eupenschool in Eindhoven heeft net 75 paas mandjes afgeleverd voor bewo ners en verzorgers van Unit 4 in Vitalis Zorgcentrum Bruns- wijck. Vorige week kregen haar leerlingen via Google Class room een paaskleurplaat die ze thuis uitprintten en inkleurden - zo krijgen ze elke week iets van de juf te doen voor een an der. Samen met overblijfkinde- ren Willemijn en Kira werden de paasmandjes gevouwen, de eitjes erin gelegd en een bood schap van elk kind voor een be woner toegevoegd. De juf heeft de mandjes afgeleverd volgens de anderhalvemeterregel. En de verzorging deelde ze daarna uit aan de verraste bewoners. Vro lijk Pasen! Erbovenop 'Het is oké. Het is goed. Het voelt nu alsof ik een heel heftige kater heb' OMZET zaterdag 11 april 2020 GO Datajournalist Dominique Voss laat zien hoe we ons ge drag aanpassen tij dens de coronacrisis. Nederlanders die ver plicht thuiszitten, beste den hun tijd vooral aan klussen in en rond huis! En vanwege het zonnige weer zijn tuinspullen extra populair. Ook zijn we massaal aan het schilderen geslagen, zo melden verschillende bouwmarkten. Nederlanders staan opvallend vaak en veel voor elkaar klaar Bob van Huët Diergaarde Blijdorp is gesloten vanwege Covid-19. Het werk van de verzorgers gaat door. En wij mogen meekijken. A Maarten Vis heeft drie nieuwe gierenkuikens. foto blijdorp -Presentator Tijl Beckand heeft vanwege zijn besmetting met het coronavirus een zwaar weekend achter de rug. Inmiddels voelt hij zich weer wat beter. Ga naar theybeatcorona.com Bouwmarkten boeken al drie weekenden records (alleen pin) Eerste besmetting in Nederland Thuis Scholen werken dicht €3 miljoen €2 miljoen Bouwmarkten €1 miljoen Tuincentra Meubelwinkels februari maart Meubelzaken zien omzet in de winkel teruglopen 1 maar online juist groeien ©1104201 BRON: ABN AMHOECON.BUREAU IFOTQ ANP Schrijvers bedenken de eerste zin van een boek over corona. Vandaag Marion Bloem (67), bekend van Indo: Een persoonlijke geschie denis over identiteit.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 12