Foolproof vissticks en een vleugje wit fruit I Wijnweetje Mevrouw Hamersma doet niets liever dan koken en runt een kookboekwinkel, meneer Hamersma weet alles over wijn en houdt van schrijven. Deze week: zalmvissticks. SPIESS ,,Nooit gedacht dat ik nog eens hospita zou worden,'' zei mevrouw Hamersma toen ze terugkwam van haar kook boekwinkel die zij alleen nog opendoet om de onlinebestel- lingen klaar te maken. Ze had de buurvrouw van twee huizen verderop de sleutel van de winkel gegeven. Het kleine benedenhuis waarin zij met haar nu eveneens thuis werkende echtgenoot en twee kinderen van 4 en 1 jaar woont, bleek niet de ideale kantoor tuin. Noodgedwongen zat de buurvrouw al een paar dagen in haar auto voor de deur te werken. Enfin, zo dragen wij ook ons steentje bij om het zachte pitje waarop onze economie staat te sudderen nog enigszins bran dend te houden. Ook ik werd aan het werk gezet: of ik het bestelde Basics to Brilli ance Kids van Donna Hay even wilde bezorgen; een buurt genoot wilde haar kinderen behalve school- ook kooklessen geven. ,,Dit boek adviseer ik vaak aan volwassenen die wil len beginnen met koken maar het nog nooit hebben gedaan. Het is volledigfoolproof. Echt een boek voor jou,'' zei ze. Ik besloot het snel weg te brengen. Ik koester het talent dat ik van mijn moeder heb meege kregen: om zelfs water te laten aanbranden. Daarentegen kan ik weer als geen ander flessen wijn openmaken. Die boven dien passen bij de zalmvissticks die mevrouw Hamersma uit 'Hay' had gehaald. Aldus nam niet veel later het thuiswerken ook bij ons een "1 SS! aanvang. Ik opende een fles met 2019 grüner veltliner, afkomstig van een producent die Wachau heet en in Wachau te vinden is, hét Oostenrijke wijnbouwge- bied waar de beste veltliners vandaan komen. Fris, met drive en pit. Wit fruit, een zweem anijs, venkel, een plintje groen en met een snuf witte peper. Daarbij volop trakterend op citrus die het vettige van de zalm pareert en een fijn zuur- tjesverbond smeedde met de 38 Eten drinken Spiess 2018, Weisserburgunder uit Rheinhessen (€9,95) vormt dit jaar een gouden combinatie met ons Limburgse goud. In elk geval volgens de Confrérie de l'Asperge Limbour- gondië, oftewel de Limburgse Asperge broederschap. Die koos deze witte unaniem tot exclu sieve aspergewijn 2020. Te koop via laurents- medtsimport.nl Si

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 126