w 'Ik houd deze quarantaine echt nog wel een tijdje vol' BV DE LIEFDE Pan ck 2< 2ijn i/rij 5 p01 Sqpien ,r> Nina (57) wilde geen vriend. Toen kwam ze Kees (56) tegen en voelde ze vlinders in haar buik. Nu zijn ze samen in corona-quarantaine. „Sinds half maart woon ik bij mijn vriend Kees. Terwijl we elkaar pas twee maanden kennen. We doen dit omdat Kees door een vroegere ziekte een lage immuni teit heeft. Als ik voorlopig wegblijf uit de buitenwereld, kan ik niet besmet raken met het coronavirus en hem dus ook niet in ge vaar brengen. Afgelopen oktober beëindigde ik na ruim elf jaar mijn relatie met de man voor wie ik naar Nederland was verhuisd. Ik paste me vaak aan zijn wensen aan, maar we bleken uiteindelijk toch té verschillend. Ik huurde een kleine woning elders en overwoog sterk om terug te keren naar Zwitserland, waar mijn kinderen en kleinkind wonen. 's Avonds bezocht ik soms, om mezelf op te vrolijken, muziekoptredens waar ik ook kon dansen. Want als ik dans, ben ik geluk kig. Bij zo'n optreden ontmoette ik twee neven, mannen van mijn eigen leeftijd. Ik wilde absoluut geen nieuwe vriend, maar toch ontwikkelde zich een intensief tele foon- en appcontact met een van hen. Dat was Kees. Een echte afspraak moest hij van wege ziekte annuleren. Toen heb ik hem een pannetje soep gebracht en wisselden we onze eerste zoen uit. Een heel fijne zoen. Ik kreeg pas echt vlinders in mijn buik toen Kees een paspoort had aangevraagd. Tot dan toe was hij altijd binnen de EU ge bleven en hij had nog nooit gevlogen. Hij had genoeg gehad aan een identiteitsbe wijs. Zelf reis ik graag en veel. Ik ben vorig jaar zelfs fulltime reisleidster geworden. Kees wilde een paspoort, want, zei hij: 'Als jij ergens heen gaat, wil ik mee kunnen'. Ik was definitief verliefd. ontqqft cf uqr dn jtjWh Eind februari ging ik een aantal weken weg, onder andere voor een beursbezoek in Duitsland. Vanwege corona werd die hele beurs afgeblazen. Bij terugkomst in Neder land bleken ook alle reizen geannuleerd die ik zou begeleiden. Ik zocht Kees op en bleef voor de eerste keer slapen. Eigenlijk wilde ik heel voor zichtig een relatie aangaan, maar ik wilde hem niet besmetten door te veel contact met anderen. Ik heb een grote koffer met kleren gevuld en ben bij hem ingetrokken. Kees' huis staat op een groot stuk land. Hij restaureert buiten oude auto's, ik zit binnen te schrijven aan een aantal boeken waarmee ik bezig ben. Voorlopig is het hij en ik, samen op dit afgeschermde gebied. We leren elkaar razendsnel kennen. Ik heb nog geen punt gevonden waarop we niet bij elkaar passen. Ik probeer altijd anderen blij te maken. In eerdere relaties kwam meestal weinig te rug, maar bij Kees niet. Hij is net zo. Het zit in kleine dingen. Hij zet een kopje koffie, hij masseert even mijn rug. Dat voelt zó goed. Ik wist niet dat een relatie zo gemakkelijk kan zijn. Ik leef heel vrij. Ik kan met weinig materiële zaken toe en ben niet bang om banen en huizen achter me te laten en iets nieuws te beginnen. Kees leeft net zo vrij. Mijn vorige relaties waren mannen met een kantoorbaan, Kees is een creatieve chaoot met zwarte handen. Hij denkt in oplossin gen, nooit in beperkingen of angsten. Hij is niet iemand waar iedereen voor omkijkt, maar ik vind hem mooi. Eerlijk gezegd kan ik mijn ogen amper van hem afhouden. En voor het eerst heb ik een man die langer is dan ik, met ook nog eens prachtig lang haar. Ik denk niet dat ik terugga naar Zwitser land, maar ik geef ook niets meer op wat ik leuk vind. Kees begrijpt en accepteert dat. Het is zó leuk samen. Ik kan schrijven, ik heb Kees, ik heb te eten. Ik houd deze qua rantaine echt nog wel een tijdje vol.'' TEKST WILMIE GEURTJENS ILLUSTRATIE STUDIO SKI De echte namen van de geïnterviewden zijn bekend bij de redactie. Wil je ook pra ten over je relatie? magazine@dpgmedia.nl ZATERDAG 11 APRIL 2020 25

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 113