'Dat ik die stap echt heb gemaakt, dat ik er door mijn creativiteit middenin sta, is te gek' 2016 Opening winkel in Amsterdam 2016 2 2018 Eigenlijk had Hussein Suleiman nu elke ochtend voor het raam van zijn ap partement in de Lower East Side van Man hattan moeten staan. Daar, op de veer tiende verdieping, heeft hij een prachtig pa noramisch uitzicht op de iconen van New York. One World Trade Center, Empire State Building en ook delen van Harlem en The Bronx liggen aan zijn voeten. Hij kan er deeltijdwonen dankzij het succes van Daily Paper: het modelabel telt sinds de oprichting acht jaar geleden al 180 verkooppunten in 29 landen en alleen al op het hoofdkantoor in Amsterdam wer ken 55 mensen. Namen als One Directions Liam Payne (de Britse singer-songwriter), Grammy-winnares Koffee (de Jamaicaanse reggae-artieste) en hit-rapper Young Thug mogen tot de fans worden gerekend van de shirts, hoodies en andere streetwear met opvallende prints en opdruk. Simpel en strak vormgegeven - voortgekomen uit de hiphop-, surf-, skatecultuur. De in Somalië geboren Suleiman houdt er in de VS een ander ochtendritueel op na dan in Nederland. ,,Ik sta op, kijk uit over de stad en zeg good morning. Ook al hoort niemand dat. Het is mijn manier om dank baarheid te tonen. Voor deze reis, voor onze onderneming. Dat ik in New York mag zijn. Ik ken de stad van films natuurlijk. Al op jonge leeftijd wist ik: ooit woon ik daar. Dat ik die stap echt heb gemaakt, dat ik er door mijn creativiteit middenin sta, is te gek.'' Vanuit zijn appartement is het maar een paar minuten lopen naar de nieuwe Daily Paper-winkel. Suleiman en zijn vrienden en mede-ondernemers Jefferson Osei (31) en Abderrahmane Trabsini (30) kozen ervoor dit paradepaardje in Lower East Side te vestigen vanwege de sfeer en creati viteit die er hangt. ,,Over het algemeen wordt de wijk Soho als hip gezien. Wij vinden de buurt rondom ons pand veel vernieuwender. Op het gebied van design, moderne kunst, streetfashion en hiphop gebeurt er van alles. Het bruist hier.'' Alleen nu even niet. De coronacrisis legt ook New York lam. Suleiman kon onlangs nog net op het vliegtuig naar Nederland stappen, de opening van de zaak is tot nader order uitgesteld. Ongelooflijk jammer, vin den ze bij Daily Paper, maar het is niet an- ders. Dus bevindt Suleiman zich, na jaren van vrijwel elke week op een vliegtuig stap pen, dichter bij de mensen die hij chronisch te weinig zag. Zijn vrienden in Amsterdam West bijvoorbeeld. Zijn familie met wie hij op 2-jarige leeftijd Somalië ontvluchtte. En misschien zijn relatie? Daar vertelt hij niks over. ,,Dat is privé.'' ,,Vanwege de burgeroorlog in mijn ge boorteland zijn we hiernaartoe gekomen. Ik ben nooit meer terug geweest, hoewel ik graag zou willen. Maar dan moet er eerst een langere periode volgen zonder grote aanslagen. Wat ook niet gemakkelijk is, is dat als ik naar Somalië reis ik Amerika niet meer in mag. Dat is bijzonder onhandig met Daily Paper.'' Zijn liefde voor kleding in het algemeen en streetwear in het bijzonder bestaat al lang. Van geld dat hij verdiende met bij baantjes zocht hij naar dat ene speciale item. Naar de schoenen van Will Smith in The Fresh Prince of Bel-Air bijvoorbeeld. Of naar een shirt van een rapper. Hij im porteerde jacks en broeken voor vrienden. En wisselde later Bouwkunde aan de hoge school in voor de studie International Busi ness toen hij ontdekte dat zijn toekomst niet in architectuur, maar bij kleding lag. Samen met Osei en Trabsini begon hij in 2008 een blog over hiphop, sport en mode en om die te promoten besloten ze in 2012 shirts te verkopen met daarop het Daily 22

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 110