van naar Schrijver en journalist Nils Elzenga (39) verloor zijn maagdelijkheid rijkelijk laat. Vindt hij. In openhartige gesprekken met zijn vader (69) vertellen ze elkaar over hun seksleven. Op welke leeftijd ze fatsoenlijk hebben leren vrijen, bijvoorbeeld. Twee generaties over erotiek. Negentien jaar oud was ik toen ik 'het' voor het eerst deed. Eindelijk, einde lijk, eindelijk. Ik bedoel, negentien! Op de een of andere manier had ik het voor elkaar gekregen om mijn hele middelbareschool tijd maagd te blijven. En dat terwijl som mige schoolmakkers al seks hadden ervaren - of dat althans claimden - toen ik bij wijze van spreken nog knikkerde. Ik verschuil me maar achter het feit dat ik ook op andere terreinen een laatbloeier ben. Of misschien ben ik wel gewoon erfelijk belast: mijn vader was godbetert 21 toen hij zijn seksdebuut maakte. Dat vertelde hij me in een Bosnische kroeg waar we, aan gespoord door gepaste hoeveelheden bier en slivovitsj, uitgebreid onze sekslevens bespraken. Een gedenkwaardige avond was dat, en ook een tikje bevreemdend. Hoort een zoon zulke dingen wel te bespreken met zijn verwekker? Niet dat mijn seksuele loopbaan trouwens begon met mijn eerste keer. Al in de brug klas had ik rondom de tafelvoetbaltafel in de aula vernomen hoe je moest masturbe ren. Dat was behoorlijk schrikken, toen er die avond na een eeuwigheid even verhit als verwonderd sjorren ineens een lading wit plakspul over mijn hand gulpte. Dat was er niet bij verteld. Evengoed had ik de smaak te pakken, zeker nadat ik de Playboy en Hustler ontdek te, die in een benzinepomp niet ver van mijn ouderlijk huis werden verkocht. Met BLOTEBILLEN ■BLAADJES TANTRA ILLUSTRATIES MONIQUE WIJBRANDS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 105