'Kaartjes voor iedereen die ziek is' Kopers Pattistpark moeten nog langer geduld hebben 7 CORONAMAATREGELEN NEUSEN Voor een flink aantal leden van de Terneuzense watersportvereni ging Neusen is het maar de vraag of hun boten nog nattigheid gaan voelen. Ook hier is corona een spelbreker. Dik dertig schepen lig gen op de wal. De af gelopen weken werk ten de leden van de vereniging aan hun schepen. Het onderschip schoon gemaakt, een nieuwe verflaag. Met een beetje pech was het allemaal voor niks. Vooralsnog blijven de boten liggen waar ze liggen. Jack Elias is secretaris van Wa tersportvereniging Neusen: „Nor maal gesproken hijsen we de sche pen die op de wal staan nu weer het water in. Maar omdat we dat doen met een ploeg van een man of vijf, zes, kunnen we niet garan deren dat wij tijdens het hijsen niet binnen anderhalve meter van elkaar komen. We zijn als bestuur verantwoordelijk voor de volksge zondheid daarom hebben we be sloten af te zien van het terughij sen van de schepen in het water." Dat is ook een tegenvaller voor de booteigenaren die hoopten hun schepen aan wal te kunnen onder houden. Zolang de boten op het MOROfi I droge blijven, blijven de andere schepen in het water. Van de tweede lichting van dertig sche pen op de werf komt vooralsnog niks. Het is wel een beetje als de mo tor poetsen om hem vervolgens weer in de garage te zetten. ,,Ja, zo voelt het wel", lacht Henk Huis man. Zijn knalrode Fortress is ei genlijk af voor het seizoen, maar er is altijd wel iets te doen, vandaar dat hij in zijn bijpassende rode overall toch bezig is. Huisman heeft nog goede hoop. ,,Misschien is het over een maand alweer an ders, het seizoen is nog niet voor bij." Iets verderop werkt Siebe Mooi- weer aan zijn boot. Eigenlijk zou zijn zeilschip, de Siren vorig weekend al in het water gehesen worden. Mooiweer ziet de zon zijde: ,,Och, het komt nu wel een beetje goed uit. Deze verf moet je eigenlijk niet gebruiken onder de Zolang die regel van anderhalve meter geldt, verandert het niet vijftien graden." Mooiweer is over de duur van beperkingen wat minder hoopvol gestemd dan Huisman. ,,Hoe lang? Het zou best wel eens jaren kunnen duren. Zo lang die regel van anderhalve me ter geldt, verandert het niet", stelt hij. ,,En al zouden we kunnen va ren. Waarheen dan? Veel jachtha vens zijn gesloten. Ook al van wege corona. Je mag er wel uit, maar je komt er niet meer in. Wat doe je dan? Een rondje varen? Een beetje dobberen?" Hij zucht en lacht relativerend. ,,Misschien zit er niks anders op dan een keer meevaren met het voetveer naar Vlissingen." MSscura verrast al negen jaar ernstig, langdurig of chronisch zieken van alle leeftijden met een unieke beterschapswens en vervult laatste wensen van ter minaal zieken. Wat begon met kaartjes aan zieken, werden per soonlijke videoboodschappen van BN'ers aan zieken tot com plete dagjes vol verrassingen. Door de coronamaatregelen ligt nu ook het werk van MSscura stil, bezoekjes zijn immers niet meer mogelijk. ,,We mogen mensen die ern stig ziek zijn niet vergeten'', zegt verrassingsmanager Marc van Dorsselaer. ,,Er is veel leed. Naast de eenzaamheid van geen be zoek mogen ontvangen in het ziekenhuis, zijn ook veel behan delingen voorlopig opgeschort, waardoor er veel onzekerheid is, extra pijn en verdriet. Die men sen kunnen wel een lichtpuntje gebruiken. In deze tijd zijn er veel mensen die heel graag iets voor iemand willen doen en wij willen hen online bij elkaar brengen." Via verraseenzieke.nl kan ie dereen een zieke aanmelden. Mensen die graag kaartjes willen sturen, kunnen op de site kijken wie ze graag willen ontvangen. Van Dorsselaer: ,,Je kunt kiezen uit online kaartjes, dus je hoeft er de deur niet voor uit. De kaar ten worden altijd verstuurd naar de aanvrager, niet rechtstreeks naar de zieke. De aanvrager kan de zieke dan zelf verrassen met hopelijk een mand aan kaartjes." De zaak, aangespannen door een bewoner van het naast het Pattist- park gelegen wooncomplex MSxima, stond omstreeks deze tijd op de rol van de Raad van State. ,,Maar zoals zoveel rechtszaken is ook deze uitgesteld vanwege de uit braak van het coronavirus", laat di recteur Ron van Pamelen van het Terneuzense aannemingsbedrijf Van der Poel weten. ,,Dat is jammer voor ons, maar zeker voor kopers van appartementen." Het bouwplan liep eerder al ver traging op. In eerste instantie omdat de vorige economische crisis, die in 2008 begon met grote problemen bij banken wereldwijd, roet in het eten gooide. Na aanpassingen aan het bouwproject zette de Raad van State er vervolgens in oktober 2018 tot veler verrassing een streep door heen. Dat hoger beroep was aange spannen door dezelfde bewoner van Maxima die nu bezwaar heeft gemaakt. Hij vindt de bebouwing te massaal en in strijd met de natuur- status van de Westerschelde. Ook vreest hij windhinder. Het Pattistpark mag er voorlopig niet komen. Een ander langlopend project waarbij aannemingsbedrijf Van der Poel betrokken is, staat juist in de startblokken: de bouw van ap partementencomplex De Kampanje met bibliotheek en horeca op de Kop van de Noordstraat, aan de rand van de Terneuzense binnenstad. Het fiets- en voetpad ter plekke is inmiddels verlegd. Over twee we ken wordt begonnen met boringen voor een aardwarmtesysteem voor het complex. Twintig van de zesen twintig woningen zijn verkocht. Twee andere plannen heeft Van der Poel nog in portefeuille in Ter- neuzen: aan de Nieuwstraat-Zuid voor de gemeente Terneuzen en woningcorporatie Clavis, én appar tementengebouw Anna Bijns vlak bij woonzorgcentrum De Blide aan de Axelsestraat. De planning is dat medio juni of juli het werk aan de Nieuwstraat-Zuid begint, meldt Clavis-directeur Ruben Karel. Later dan gepland, omdat saneringswerk meer tijd heeft gevergd. Senioren De verkoop van appartementen in Anna Bijns begint binnenkort. In to taal komen er 66, waarvan 25 voor de verhuur aan zorginstelling Tragel. De andere zijn met name bestemd voor senioren. Er is veel belangstel ling voor, aldus Van der Poel-direc teur Van Pamelen. ,,We zullen zo lang de coronacrisis duurt nog wel een oplossing moeten vinden voor de verkoopdagen, maar daar moet een mouw aan te passen zijn." vrijdag 10 april 2020 VL Seizoen dreigt in het water te vallen voor watersporters Guido van der Heijden Terneuzen SIR EN I i Siebe Mooiweer werkt aan zijn zeilschip, dat eigenlijk vorig weekend al in het water gehesen zou wor den. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE - Siebe Mooiweer Nu alle aandacht uitgaat naar coronapatiënten, lijkt het wel alsof andere ernstig, chro nisch, langdurig of terminaal zieken een beetje worden ver geten. Stichting Mascura wil ook hen een hart onder de riem steken met een kaartjes actie. Sheila van Doorsselaer Hulst Kopers van appartementen in het Pattistpark in Terneuzen, op de plek van het vroegere verplee ghuis Ter Schorre aan de Wester- schelde, moeten nog langer ge duld hebben. De behandeling van een bezwaarschrift tegen de bouw is uitgesteld tot het derde of vierde kwartaal van dit jaar. Harmen van der Werf Terneuzen M Bouwbord voor woonto rens in Pattist- park, op de achtergrond het eind 2013 opgeleverde wooncomplex Maxima. FOTO HARMEN VAN DER WERF

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 43