O O) CD O Pattinama: 'Begrijpelijke keuze' 'Het is zonde van het geld dat er nog in is gepompt' Bestuur trekt stekker eruit vanwege financiële onzekerheden 10 ZEELAND Na meer dan een eeuw voetballen op zondag speelt VC Vlissingen volgend seizoen alleen nog maar op zaterdag. Marathon Mutaties Eén van de bekendste en succesvolste voetbalclubs in Zeeland, is komend seizoen niet meer met een prestatief team op zondag actief. Het bestuur van VC Vlissingen heeft de stekker eruit getrokken, omdat er op financi eel vlak te veel vraagtekens zijn. Na een interview met sponsor en be stuurslid Johan de Visser, afgelopen zaterdag in deze krant, barstte de bom. De Visser gaf in het interview aan dat het over en sluiten moest zijn voor de zondagtak en dat de rest van de vereniging en met name de jeugd meer aandacht verdient. De eerste se lectie op zondag financieel overeind houden, zou volgens De Visser een heel moeilijk verhaal worden. Ook omdat hij er zelf- net als verschil lende aan hem verbonden sponsors - weinig of geen geld meer in wilde steken. ,,Het interview met De Visser heeft nogal wat teweeg gebracht'', zegt Jan Kapelle. De voorzitter was één van de men sen die kort na publicatie vertelden per direct op te stappen. Ook Willem van der Hoofd (sponsorzaken), secre taris Peter Lemsom en Kees Dorre- paal (technische zaken) lieten weten hun bestuursfunctie neer te leggen. De afgelopen dagen werd toch druk vergaderd over de toekomst van de zondagtak. De conclusie? Het is on verantwoord om aan het seizoen te beginnen, ook vanwege de financiële gevolgen die het coronavirus zal heb ben op de (sponsor)inkomsten van de club. ,,We hadden voor komend seizoen alles doorgerekend, het zag er keurig uit'', vertelt voorzitter Kapelle. ,,Maar door de uitlatingen van De Visser en ook de coronacrisis is er nu veel on zekerheid. Wat komt er straks daad werkelijk nog binnen? We willen geen risico nemen en hebben daarom het besluit genomen te stoppen met de zondagtak.'' Gisterochtend wer den de spelers van de eerste selectie ingelicht. In de app-groep werd een uitgebreid bericht geplaatst, waarin het huidige bestuur tekst en uitleg gaf. De selectie kreeg eerder deze week nog een voorstel, waarbij de spelers zonder vaste vergoedingen aan het nieuwe seizoen zouden beginnen. Op vaste tijdstippen zou dan gekeken worden wat er in kas zat, om ze zo toch nog wat te kunnen betalen. Op het voorstel, gemaakt door Jan Ka- pelle en de nieuwe trainer Ruud Pen- nings, was nog nauwelijks reactie ge komen. ,,Er zat inderdaad weinig be weging in'', aldus Kapelle. ,,Daar kon den we niet meer op wachten.'' Kapelle keerde in juni 2017 terug bij de club als voorzitter. ,,De afgelopen jaren was er, mede door mijn werk, op financieel gebied verbetering zichtbaar. Ik heb me bemoeid met de stichting, want ieder jaar zaten we in december met de handen in het haar. Hoe gaan we het de rest van het sei zoen weer betalen? Er werden hier de (tweede van links) afgelopen jaren soms idiote bedragen betaald, ook door De Visser. We wa ren op de goede weg, hadden de se lectie en begroting voor volgend sei zoen al rond. Maar nu houdt het op. Voor mij ook, ja. Ik ben een zondag man, heb zelf ook altijd op zondag gevoetbald. Ik stop.'' Even laten betijen In het app-bericht dat de spelers ont vingen, wordt meerdere keren naar Johan de Visser gewezen. Zo was het bestuur 'met stomheid geslagen' door enkele uitspraken van hem in deze krant. De Visser kon de tekst zelf ook lezen. ,,Want ik zit ook in die app-groep, maar dat weten ze vol gens mij niet.'' Dat de knoop nu toch is doorgehakt, kwam voor hem niet als een verrassing. ,,Ik had dit wel verwacht'', zei De Visser gisteren. ,,Ze konden ook niet anders. We moeten het nu maar even laten be tijen. Binnenkort gaan we eens kij ken welke jongens we kunnen be houden voor de vereniging en voor het zaterdagteam.'' Daar moet, samen met de flink uit geklede jeugdafdeling, de komende tijd de meeste aandacht naar uitgaan. Het zaterdagteam speelt in de vierde klasse, de zondagtak sluit een tijd perk van ruim honderd jaar af als eer steklasser. VC Vlissingen was jaren lang één van de toonaangevende clubs in Zeeland. Na twee turbulente jaren in het betaalde voetbal, maakte het in de vierde klasse een nieuwe start. In 1994 ging VC Vlissingen, als gevolg van het profavontuur, failliet. De club kon echter een doorstart ma ken, promoveerde in 2008 naar de tweede klasse en een jaar later naar de eerste klasse. In 2014 volgde de stap naar de hoofdklasse, waarin het meteen derde werd en een periodetitel pakte. In de finale van de nacompetitie was HBS met 3-1 te sterk. Ruud Pennings was destijds de trainer, net als twee jaar later. Medio 2017 stond VC Vlis singen opnieuw in de finale van de nacompetitie, deze keer tegen Quick. Over twee duels gezien was de ploeg uit Den Haag te sterk. Pennings zou deze zomer opnieuw aan de slag gaan bij de club waar hij zelf keepte. Dat kan nog steeds, maar niet meer bij de zondagtak. vrijdag 10 april 2020 PM Kustmarathon Zeeland trak teert. De orga nisatie van het Zeeuwse hard loopevenement brengt vrijdag in Middelburg 200 paasstol- len rond bij SVRZ, Zorg- stroom en WVO Zorg, die alledrie de Kustmarathon sponsoren. Hiermee wil het evenement de zorghelden én bewoners bij deze instanties 'een steuntje in de rug geven voor hun gran dioze inzet'. 2 De voetballers Wynston Wleh (Goes zater dag) en Dani de Leeuw (Kloetinge 2) spelen volgend seizoen bij Wol- faartsdijk in de vierde klasse op zaterdag. Bekijk deze en andere muta ties in het Zeeuwse ama teurvoetbal in het overzicht op www.pzc.nl/ sport. Na interne strijd is het einde verhaal voor Vlissingen zondag VLISSINGEN Voor Josimar Patti nama kwam het bericht dat VC Vlissingen met de zondagtak stopt, niet als een grote verrassing. „Omdat ik de reacties na het stuk van Johan de Visser ook heb ge hoord'', zegt de aanvoerder. ,,Ik had alleen niet verwacht dat het zo snel zou gaan. Maar voor de lange ter mijn is dit de beste keuze. Het be stuur is naar ons toe eerlijk ge weest, dat vind ik wel netjes. Ze wilden op een gezonde manier op zondag actief blijven. Op deze ma nier was dat niet mogelijk.'' Voor Pattinama betekent het niet dat zijn voetbalcarrière nu ten einde is. ,,Ik blijf voetballen", zegt Pattinama, die in de zaal ook bij Groene Ster Vlissingen actief is. ,,Ik weet alleen nog niet waar dat zal zijn. Tot donderdagochtend ging ik er net als veel andere jongens van uit dat ik komend seizoen gewoon bij Vlissingen zou spelen. We heb ben een leuke groep, veel jongens moesten inleveren maar wilden wel blijven. Dat zegt wel iets. Maar het besluit dat nu is genomen, is begrij pelijk.'' Barry van der Hooft Vlissingen Etiënne Mallie kopt op het doel namens Vlissingen in de finale van de na- competitie. In 2015 was Vlissingen heel dicht bij de top klasse, maar HBS was de laat ste, on neembare horde. Ploegge noot Josi- mar Patti- nama springt mee. FOTO LEX DE MEES TER VLISSINGEN Renato Dijkstra speelde jarenlang in het eerste elf tal van VC Vlissingen, was be stuurslid bij de club en speelt nog altijd in het tweede zondagteam. ,,De kans is groot dat we met dat team op zondag blijven voetballen'', zegt de linkspoot. ,,Je ziet bij meer zaterdagclubs dat er op zondag re creatief gevoetbald wordt.'' Dijkstra was de afgelopen jaren een trouwe toeschouwer bij het eerste. ,,Met een mooi groepje, met veel oud-voetballers. Aan de ene kant is het jammer dat dit besluit is genomen'', zegt Dijkstra. ,,Maar het zat er wel een beetje aan te komen. Het is jammer van het geld dat er de afgelopen jaren nog in is ge pompt. Toen ik nog in het bestuur zat, wilden we de club ook lang zaam opbouwen. Andere mensen dachten daar anders over. De afge lopen jaren zijn we heel veel leden verloren. Het zal nu weer op poten gezet moeten worden en dat kost tijd. Ik vond het heerlijk om op zon dag langs de lijn te staan, maar dat doen we straks dan maar op zater dag.'' a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 34